Geen nieuwe fietspaden meer Oproep aan ouders om alerter te zijn Onmin in Molukse families OLD MASTERS TO MODERNISTS Weekend: Het waterschap Scheldestromen heeft besloten geen nieuwe fietspaden meer aan te leggen. Het is te duur en levert te weinig op. Ook al in de planning staande projecten worden geschraptzeeland 2 Naar schatting worden ieder jaar 62.000 kinderen voor het eerst slachtoffer van een vorm van sek sueel geweld. Eén op de drie kinde ren krijgt nog voor zijn 18de ver jaardag met een vorm van zulk ge weld te maken. Eén naaktfoto is al genoeg om meisjes snel de prostitutie in te chanteren De boodschap aan ouders van Na tionaal rapporteur mensenhandel en seksueel geweld Herman Bol haar is duidelijk. „Kijk niet weg. Het gaat om iets heel intiems, als je het zelf moeilijk vindt daarover te praten, zoek dan hulp. Maar als je wegkijkt, is het of je besluit met de ogen dicht een kruising over te ste ken. Dan kun je tot de conclusie ko men: had ik dat maar niet gedaan." Er zijn ouders die berichten over seksueel geweld negeren, omdat ze te confronterend worden bevon den. Maar ook zij moeten alert zijn, zeker nu online de gevaren voor kinderen groot zijn. Daar worden bijvoorbeeld chatfuncties mis bruikt door zedendelinquenten, die via internet potentiële slacht offers opsporen. Daarnaast is één naaktfoto nu al genoeg om jonge meisjes in razend tempo de prostitutie in te chante ren. Dat gebeurt uit angst dat zo'n beeld wordt verspreid. Ondertus sen zijn zelfs de allerjongste kin deren al online te vinden. Bolhaar: „Eén verkeerde klik kan fatale con sequenties hebben. We moeten daarom maximaal en breed inzet ten op preventie." Niet alleen ouders, ook scholen spelen daarbij een cruciale rol. Net als zwemles is les over internetge bruik onontbeerlijk in een kinder- Als je wegkijkt, is het of je besluit met ogen dicht een kruising over te steken leven, meent Bolhaar. „Ik vind dat er meer onderwijs moet zijn over de onlinewereld. Je begint daar wat mij betreft al heel jong mee." Er zijn voor scholen lesmetho des ter preventie van seksueel ge weld en zij zijn verplicht om aan dacht te besteden aan seksualiteit en seksuele diversiteit. Alleen zijn niet alle programma's bewezen ef fectief. Ook zijn er scholen die nog niets aan het onderwerp doen. »P18 Eensgezindheid rond zaak De Punt is weg Nieuwsmedia Edwin Mijnsbergen toetsenbordactivist Hoek in de ban van de derde divisie Oase is een restaurant aan het strand Pv 'Geef kind les over online misbruik' Ouders moeten niet wegkijken voor seksueel geweld tegen kinderen omdat het onderwerp te confronterend is. Dat stelt de Nationaal rapporteur mensen handel en seksueel geweld tegen kinderen. Hij pleit er in deze krant voor ieder kind on derwijs te geven om online weerbaar te worden. Carla van der Wal Rotterdam —Rapporteur Herman Bolhaar P3 Veiling: maandag 18 juni, 14 uur Kijkdagen: 15 t/m 17 juni, 10-17 uur Catalogus: www.veilinghuisaag.com Lekstraat 63 1079 EM Amsterdam 020 - 3012950 info@veilinghuisaag.com Zomers pzc.nl weekend Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7 jongetje' 'Ik was stout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1