De leukste singlereizen 15 Derde editie van een toernooi vol sportplezier met een politiek tintje Er waren donderdagavond rook wolken van gekleurde fakkels, zin gende supporters, soms een volks lied en coaches die elkaar in de ar men vielen na een doelpunt. Pre cies zoals het hoort op een WK voetbal. Maar dit is een WK zonder mega-stadions en FIFA-commer- cie. De halve finales van de CO- NIFA World Cup werden afgewerkt in amateurstadions in Londen. Het gaat in de Britse hoofdstad vooral om voetbalplezier, maar de ondertoon is wel degelijk serieus. De CONIFA is een voetbalbond voor regio's en etnische minderhe den die zichzelf als land zien, maar zich niet bij de FIFA kunnen aan sluiten. „We willen bruggen slaan tussen mensen, landen, minderhe den en afgelegen gebieden over de hele wereld door middel van vriendschap, cultuur en voetbal", is een statement van de bond. Meespelen is voor een volk ook een manier om gehoord te wor den. Er kleeft dus onlosmakelijk een politiek tintje aan het toernooi. Zo bestaat het team van Tibet (sma delijk uitgeschakeld na een r-8 ne- Wij zijn als een gloeilamp. Als wij hier spelen, schijnt er licht in Barawa derlaag tegen Kabylië) uit Tibeta- nen die als bannelingen in het In diase Dharamsalah wonen. Ze ver zetten zich nog steeds tegen de Chinese overheersing van hun berggebied. Voor de spelers van Ba rawa, een stad en regio in Somalië waar de regering en terreurgroep Al-Shabaab de afgelopen jaren om de macht vochten, is het WK een manier om hun regiogenoten een hart onder de riem te steken. „Wij zijn als een gloeilamp. Als wij hier spelen, schijnt er licht in Barawa", zei Haji Munye van het team in een tv-interview. De meeste spelers van het team zijn vluchtelingen die in Engeland wonen. Transkarpatië Het WK wordt voor de derde keer gehouden. De eerste keer won het graafschap Nice (inderdaad: een ge bied rond de Franse stad), twee jaar geleden ging Abchazië (een regio aan de Zwarte Zee, bij Georgië) met de titel aan de haal. Vanavond strij den in het Queen Elizabeth II-sta- dion in het Londense Enfield dus Noord-Cyprus (het alleen door Turkije erkende Turkse deel van het eiland) tegen Karpatalya. Voor de goede orde; daarbij gaat het om het gebied Transkarpatië in Oekraïne, waar duizenden etnische Hongaren wonen. De wedstrijd is uitverkocht. U weet niet waar Karpatalya ligt? Het is u vergeven. Maar hun elftal staat vandaag wel mooi in de finale van het WK voetbal voor niet erkende landen. Tegenstander? Het altijd lastige Noord- Cyprus. Samen een reis écht beleven - eenpersoonskamer inbegrepen Kras.nl of bel 088-0885 886 zaterdag 9 juni 2018 Londen Haji Munye, speler Barawa WK-voetbal voor boze regios: Transkarpatië - Noord-Cyprus Cyril Rosman Van linksboven met de klok mee: fans van Tibet, Noord- Cyprus scoort, Abchazië gaat uit zijn dak, Tibet, Szekely Land en spelers van Tuvalu. FOTO'S AFRGETTY Stedentrip Berlijn Fietsen Lüneburger Heide Fietsen Schwabische Alb Stedentrip Stockholm Kroatische Rivièra Hippe en historische metropool Hotel in hartje stad Klantbeoordeling 7,8 Fietsroutes door natuur en stadjes Met o.a. Rothenburg o/d Tauber Klantbeoordeling 8,4 Beleef deze verrassende stad Met KLM, gunstige vliegtijden Klantbeoordeling 7,4 Ideale mix van zon, zee en cultuur Met o.a. Opatija, Pore? en Rovinj Klantbeoordeling 8,2 Geniet van rust, ruimte en natuur Gratis uw eigen fiets mee op reis Klantbeoordeling 7,9 Kras.nl/22933 Kras.nl/22939 ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15