Fotoproject breidt uit naar Kortgene Nieuw fietspad eind dit jaar nog een feit 6 Winst in 2017 gestegen naar 1,6 miljoen Reimerswaal en Goes helpen wetsovertreders Dat komt vooral doordat de lasten zijn gedaald. Zo werd op de hand having meer dan twee ton be spaard. Dat komt niet doordat er minder controleurs zijn ingezet. „Het zit hem onder meer in het feit dat in het verleden twee mensen langdurig ziek waren en op de be groting drukten", legt wethouder Loes Meeuwisse uit. „Dat is nu niet meer het geval." Het straatparkeren zorgde in 2017 voor veruit de meeste inkomsten. Daar werd 2,3 miljoen euro mee op gehaald. Vergunningen en parkeer boetes brachten respectievelijk 368.000 en 380.000 euro in het laatje. De 1,6 miljoen euro winst vloeit volgens afspraak terug in de algemene reserve van de gemeente, maar Meeuwisse denkt dat een deel ervan later nog zal worden ingezet voor het aanleggen van parkeer voorzieningen. De raad heeft on- Het geld gaat inde reserve, maar wordt later misschien ingezetvoor parkeren langs een actueel verkeersbeleids- plan vastgesteld waarin allerlei wensen zijn opgesomd, zoals het aanleggen van parkeerplaatsen voor grote bestelbussen in woon wijken. Uit het jaaroverzicht van het par- keerbedrijf blijkt verder dat meer mensen in 2017 gebruik hebben ge maakt van de parkeergarage aan de Westwal. De kosten ervan (1,1 mil joen euro) stijgen nog altijd wel uit boven de baten (729.000 euro), waardoor de garage per saldo nog een verliespost is. Een parkeerplaats in de garage was in 2017 gemiddeld 112 uur per maand bezet: een stij ging van 9 uur ten opzichte van 2016. Juli en augustus zijn veruit de beste maanden voor de garage, ver moedelijk vanwege de komst van veel toeristen naar Goes. Muntgeld Het belparkeren, waarbij achteraf wordt betaald voor alleen de werke lijke tijd dat een auto stond gepar keerd, groeit nog altijd in populari teit. In 2016 zorgde deze nog relatief nieuwe vorm van betalen voor 310.000 euro aan inkomsten, vorig jaar was dat gestegen naar 436.000 euro. Negentien procent van de au tomobilisten betaalt nu op deze manier in Goes. De meeste parkeerders betalen nog altijd 'ouderwets' door munt geld in de parkeerautomaat te gooien. Dat percentage daalt overi gens al over een langere periode elk jaar. Betalen met de pinpas stond vorig jaar op de tweede plaats. Daarna volgde pas het belparkeren. Controleurs schreven vorig jaar 6502 parkeerboetes uit. Daarvan werden er later 93 geseponeerd, bijvoorbeeld omdat de handhaver de verkeerde gegevens had inge voerd. Hoe zag Kortgene er honderd jaar geleden uit? De nieuwe raamexpo- sitie 'O kijk, dat zijn die oude foto's van hier!' geeft een inkijkje in de geschiedenis van het dorp. In etalages van winkels en achter ramen van woonhuizen zijn deze zomer een kleine dertig foto's van vroeger te zien, ongeveer gemaakt op de plek waar ze geëtaleerd wor den. Leerlingen van basisschool De Zuidvliet werkten mee aan de rea lisatie van het fotoproject in hun dorpskern. Zij mochten gistermid dag de opening verzorgen. Kortgene is het tweede dorp op Noord-Beveland dat meedoet aan de zomerexpo van de Stichting Vlam. Initiatiefnemer Jolien Hem mes heeft vorig jaar voor het eerst een collectie foto's tentoongesteld in Colijnsplaat. Vanaf volgende week zijn daar opnieuw foto's te zien. De verschillende fotoverza melingen breiden uit en Hemmes probeert elk jaar een nieuwe kern bij het project te betrekken. Het fo toproject 'O kijk, dat zijn die oude foto's van hier!' begon drie jaar ge leden op Schouwen-Duiveland, waar inmiddels vier dorpskernen meedoen: Brouwershaven, Haam stede, Sirjansland en Zierikzee. Het pad wordt 5,1 kilometer lang en komt langs de Kortgeenseweg, Emelissedijk en Colijnsplaatse- weg. Daarmee worden fietsers ge scheiden van het gemotoriseerd verkeer. Op het drie meter brede pad kunnen fietsers in beide rich tingen fietsen. Nu is er maar een klein strookje beschikbaar aan beide kanten op de autoweg. Het waterschap neemt ook de autoweg zelf onder handen. Bij het kruispunt met de Molendijk worden de in- en uit- voegstroken verwijderd en wordt de oversteek voor fietsers veiliger. In de nieuwe situatie kunnen ze halverwege stoppen door de aan leg van een vluchtheuvel. Drem pels worden aangelegd bij het kruispunt met de Noordlangeweg en ook daar wordt een veiligere oversteek voor fietsers gemaakt. Daarnaast wordt het viaduct over de Oostwestweg verbreed. GOES - Mensen met een licht ver standelijke beperking die een mis drijf hebben gepleegd of een over treding hebben begaan, vallen va ker terug in hun slechte gedrag dan anderen. De gemeenten Goes en Reimers waal beginnen, onder regie van de politie, een proef om daar verande ring in te brengen. In Nederland heeft gemiddeld 30 procent van de aangehouden verdachten een licht verstande lijke beperking. „Juist bij deze mensen is het belangrijk dat er meer gebeurt dan alleen aanhou den en straffen", zegt de Goese wethouder Derk Alssema. IN DE REGIO Optreden Eigenwijs Signeersessie Feest MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Architectuur Zondag zaterdag 9 juni 2018 BE Goes verdient fors op parkeren Het betaald parkeren legt de ge meente Goes geen windeieren. In 2017 werd er een winst van 1,6 miljoen euro op gemaakt. Dat is een flinke stijging ten op zichte van een jaar eerder, toen er een positief resultaat van een miljoen euro was. Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse Ellen Jobse Kortgene Het vrijliggend fietspad tussen Kortgene en Colijnsplaat kan er eind dit jaar liggen. Water schap Scheldestromen is van plan om de klus in juli aan te besteden nu de vergunning door de gemeente is verleend. Michiel Bouwman Kortgene THOLEN Kinderkoor Eigen wijs treedt vandaag op in Tholen. Het koor zingt liedjes uit musicals als The Sound of Music en Oliver Twist. Be langstellenden zijn om 14.30 uur wel kom in de Gasthuis kapel in Tholen. BAARLAND Jan Willem Hament geeft morgen een signeersessie bij Strandbrasserie De Landing in Baar land. De sessie van Hament is gericht op de boeken die hij voor uitgeverij De Groote Roeibaerse geïllustreerd heeft. De illustrator ver wierf bekendheid door de typetjes Leuntje en Merien. Tussen 14.00 en 16.00 uur is ieder een welkom. WISSENKERKE Ondernemersver eniging Wissen- kerke-Geersdijk verzorgt vandaag een feest in Wis- senkerke. Vanaf 12.00 uur is er onder meer een dikke bandenrace en een vrijmarkt. Ook is er ponyrij- DRIEWEGEN Smitsweg 24, vanaf 10.00 uur: Hobby Crea markt; Cen trum, vanaf 10.00 uur: Highland Games GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt HEINKENSZAND Oude Kamerseweg 22 en diverse loca ties op Zuid-Beve land, 10.00-17.00 uur: Zeeuwse tuin 2daagse KAMPERLAND Jacobadijk 10, 10.30-12.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-16.00 uur: Plantendokter KLOETINGE Geerteskerk, 10.00- 16.00 uur: Open stelling kerk; 15.00 uur: Zomerconcert Bavokoor uit Goes KRABBENDIJKE Hervormde Kerk, 20.00 uur: Concert Christelijk Manne- nensemble RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Presentatie avond nieuwe sei zoen Podium Rei merswaal THOLEN 15.30 uur: Stadhuis concert Syrene Saxofoonkwartet; Ger. Gem. Tholen, Ds. G.H. Kersten straat 2,19.30 uur: Zangavond WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- den, ringsteken met paard en wagen, muziek en hapjes. Alle Wisenkerkena- ren ouder dan zes tig jaar kunnen om 13.00 uur gratis pannenkoeken eten. Aansluitend kunnen zij meezin gen met shanty- koor Het Veerse Scheepstuig. THOLEN In het Oude Stad huis wordt vandaag een lezing gegeven door architect Johan de Koning over architectuur. De lezing begint om 14.30 uur. Toegang is gratis. 12.00 uur: Week markt; Hof Keizersweel, Hoogeweg 3,15.00 uur: Voorstelling Circus Bossle YERSEKE Haven, vanaf 10.45 uur: 50ste editie Scouting Zeilwed strijden GOES Zusterstraat 11, 12.00 uur: Manhuis- tuinconcert Zeeuwse Muziek school WEMELDINGE VEG Wemeldinge, Noordelijke Achter weg 67,10.00 uur: Kinderkerk; Hof Keizersweel, Hoogeweg 3,14.00 uur: Voorstelling Circus Bossle SOOSTOUR KWADENDAMME Met een barbecue, dj's, luchtkussens en lasergame werd gisteravond het eerste seizoen van de Soos- Tour in Kwadendamme afgesloten. Tijdens SoosTouravonden bezochten de verschillende jeugdsozen bij toerbeurt één soos. En die aanpak werkt, zegt jongerenwerker John Dekker. De avonden trekken aanzienlijk meer jongeren. Het is een ini tiatief van Jeugdsoos Pleasure Dome uit Oudelande, Soos de Klomp uit Ovezande en Soos Kwadendamme. Na de zomer vakantie gaat het project verder. Dekker hoopt dat andere so- zen uit de gemeente zich ook aanmelden, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 130