VVD handicapt Kapelse raad Proef met versnellen van uithuisplaatsing Docent verdacht van verkrachting jongen Kaas w 2 rf WATERSCHAP BESTAANDE PADEN kVT.A A'A 1 ir Het is een radicale koers wijziging. Het waterschap zet niet langer in op de aanleg van nieuwe fietspaden, maar geeft voorrang aan het verbreden van bestaande paden. „We moeten keuzes maken." Commentaar Slechts één maand. Langer hielden de coalitiepartijen in de gemeenteraad van Kapelle het niet met elkaar uit. De samenwerking is ontploft op de kwestie zondagsrust. Is dat nog nodig in Zeeland, waar iedereen de gevoeligheden kent? In Kapelle kennelijk wel. Daar vonden SGP en VVD elkaar vorige maand in een pragmatische afspraak. De SGP slikte dat de winkels in Wemeldinge 's zondags open mogen. Voor de staatkundig gereformeerden is dat heel wat. Maar deze week stemde de VVD toch voor zondagsopening in de héle ge meente, omdat andere kernen het ook willen. Daarom is de SGP-fractie uit de coalitie gestapt. Op de SGP is weinig aan te merken. Maar de VVD is zeer onhandig. De wensen van de winkeliers in de Kapelse kernen kunnen toch geen verrassing zijn. En de VVD weet ook dat de SGP geen millimeter kan bewegen. Niet voor niets hebben de gereformeerden in het coalitieakkoord bedongen dat zij tegen 'Wemeldinge' mogen stemmen. Dus was de steun van de oppo sitie nodig. Er is weinig politiek vernuft voor nodig om te voor zien dat de oppositie dit kan uitbuiten in een spelletje alles-of- niets. Als de VVD zondagsopening in héél Kapelle niet steunt, gaat de oppositie op haar beurt niet mee in de kwestie Wemel dinge. Precies zo is het gegaan. Het wordt lastig om de valse start van deze raadsperiode snel goed te maken. Want met een VVD die het vertrouwen van de christelijke partijen heeft verspeeld en die amateuristisch opereert, heeft de Kapelse politiek een stevige handicap. Valse start gemeenteraad door onhandig opereren van VVD in de kwestie zondagsrust De gemeenten Goes en Tholen gaan een proef houden om de uit huisplaatsing van kinderen te versnellen. Ze willen de gemeen telijke schakel uit het proces ha len. Het gaat om gevallen waarbij sprake is van een uithuisplaatsing met instemming van de ouders. Haast is daarbij vaak geboden, omdat het uit de hand dreigt te lopen of de situatie zelfs al is ge ëscaleerd. Een uithuisplaatsing moet altijd door de rechter wor den goedgekeurd. Nu is een ambtenaar van de ge meente nog bij dit proces betrok ken. Dat gaat gepaard met veel ad ministratieve handelingen. Dat zou versneld kunnen worden door Intervence (het voormalige ALMANAK Van een biologische band mag dan geen sprake zijn, voor Doris (4) uit Vlissingen is de kleine Peer wel degelijk een écht neefje. Toen ze hoorde van zijn geboorte, dook ze dan ook direct in haar knutselbankje om een kunstwerk te maken ter ere van het nieuwe leven. Bureau Jeugdzorg) te machtigen de zaken af te handelen. Deze or ganisatie regelt nu ook al de ge dwongen uithuisplaatsingen. Goes en Tholen gaan bij wijze van proef beide een zaak aandragen De rechtbank wil echter niet op voorhand goedkeuren dat ge meenten Intervence mandateren voor alle zaken. Daarom wordt eerst een proef gedraaid. Tholen en Goes dragen allebei 1 uithuis plaatsing aan die door Intervence wordt afgehandeld. Als dat goed gaat, kan een uitbreiding in meer gemeenten volgen. Haar moeder keek toe en zag een K verschijnen, toen twee A's en vervolgens een S. „Wat schrijf je nou?", vroeg ze. Voor Kaas, antwoordde Doris. Maar hij heet Peer, zei haar moeder. Doris dacht even na en pakte een gum. „O ja, hij heet Peer." Handtekeningen voor uitlaatveld Zwemmen met Donald Duck Titelstrijd beste strandpaviljoen OOSTKAPELLE Lepraloop voor laatste keer Op de lijst met plannen had wa terschap Scheldestromen negen tien nieuwe fietspaden staan, verspreid over heel Zeeland. Daar is nu een streep door gezet. „Die paden gaan voorlopig van de lijst af', bevestigt dagelijks bestuur der Rian de Feijter. „Het was ook vooral een wensenlijst. Er ston den zoveel fietspaden op, dat het totaal niet realistisch was om die lijst aan te houden." De Feijter hecht aan fietspa den, maar moet ook het beschik bare budget van 855.000 euro per jaar zo slim mogelijk besteden. „Soms sta ik echt in dubio. Neem de Appelstraat bij Oostburg, waar veel schoolkinderen fiet sen. Ik zou zó graag daar een fietspad aanleggen. Dat is ook een grote wens van de dorpen. Maar het is een lang traject en dus heel kostbaar. Het aantal fiet sers en auto's daar is net te wei nig om te kunnen verantwoor den dat we daar zoveel miljoen aan uitgeven. Dat zijn keuzes die je moet maken." Verkeersveiliger In plaats van het aantal fietspa den uit te breiden wil het water schap bestaande paden verbete ren. Die omslag moet er mede voor zorgen dat het Zeeuwse buitengebied verkeersveiliger wordt. De daling van het aantal - - slachtoffers is de laatste jaren ge stagneerd. „De schwung is eruit, de effecten van onze inspannin gen vlakken sterk af', staat in een beleidsnotitie. „We hebben al een goed net werk, met veel fietspaden", zegt De Feijter. „Maar we zien de laat ste tijd dat er knelpunten komen, met name op Walcheren. De pa den zijn te smal geworden, door dat je steeds meer soorten ver keer hebt gekregen, met verschil lende breedtes en snelheden. Vandaar dat het nu onze wens is dat we fietspaden waar veel ver keer is gaan verbreden tot drie meter." Als voorbeeld noemt De Feij ter de weg tussen Middelburg en Grijpskerke. „Die wordt volgend jaar aangepakt en heel fors ver breed. Je kunt wel zeggen dat we geen nieuwe fietspaden meer aanleggen, maar eigenlijk komt hier een fietspad naast een fiets pad. Zo breed wordt het." Verbreding wordt alleen uitge voerd in combinatie met groot onderhoud aan de weg. „Dan be kijken we meteen of het fietspad nog van deze tijd is." Bestaande plannen voor nieuwe paden gaan nog wel door. En als een gemeente per se ergens een fietspad wenst en daarvoor wil betalen, dan is het waterschap bereid te praten. „Het is niet zo dat de deur op slot gaat. Voor goede initiatieven staan we altijd open." OOSTKAPELLE Een Baren- drechtse onderwijzer (41) wordt er door het Openbaar Ministerie (OM) van verdacht meerdere kin deren seksueel te hebben mis bruikt. In Oostkapelle zou hij een achtjarige jongen hebben ver kracht. De docent is de afgelopen jaren als inval-onderwijzer op verschil lende scholen werkzaam geweest. Hij wordt er ook van verdacht kin derporno te hebben vervaardigd. De man zou het seksuele mis bruik zijn begonnen in januari 2013, bij een jongen uit Oostkapelle die toen acht jaar was. Volgens de aan klacht heeft de man zich gedurende een periode van zeker vier jaar meerdere malen aan de jongen ver grepen. Het OM stelt dat daarbij onder meer sprake is geweest van binnen dringen in het lichaam; verkrach ting dus. Foto's en filmpjes Bovendien zou de docent met zijn mobiele telefoon foto's en filmpjes hebben gemaakt van het misbruik van de jongen. Daarop is te zien dat de man en de jongen seksuele han delingen bij elkaar verrichten. Verder wordt de man verdacht van misbruik van kinderen in Oud- Beijerland, Barendrecht en Gouda. Op computers van de man is ook kinderporno aangetroffen. zaterdag 9 juni 2018 Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Christina Briggeman uit Oud-Vossemeer heeft 130 handtekeningen op gehaald met een petitie voor een hondenuitlaat- veld in haar woonplaats. Gisteren overhandigde ze die met drie dorpsge noten aan wethouder Peter Hoek. Ze pleiten voor een uitlaatveld in het zuidwestelijke deel van het dorpsbos in Oud- Vossemeer. De ge meente gaat in overleg met Staatsbosbeheer de mogelijkheden bekijken. n i&l KRUININGEN 'Donald en zijn familie' is het thema van de 44ste editie van de Zwemvier- daagse in zwembad Den Inkel in Kruiningen. leder een met tenminste een A- diploma kan van maandag tot en met vrijdag tussen 13.00 en 20.00 uur voor de felbegeerde medaille baantjes trekken in het buitenbad. Op woensdag worden naast het zwem men ook nog allerlei spel letjes gedaan, waarbij ook prijzen zijn te winnen. Deelname kost 6,50 euro. VLISSINGEN Vijf Zeeuwse strandpavil joens zijn in de race om te worden verkozen tot beste strandpaviljoen van Neder land. Het zijn Moio Beach in Cadzand, De Dam in Vrouwenpolder, Lekker in Vrouwenpolder, Perry's in Renesse en Pier 7 in Vlis singen. In totaal zijn 25 pa viljoens genomineerd. De zaken zullen de komende tijd worden bezocht door mystery guests. De uitslag is op 5 juli. Stemmen via www.strandverkiezingen.nl De tiende editie van de Le praloop, op vrijdag 15 juni in Oostkapelle, is ook de laat ste. De trimloop start om 19.30 uur bij paviljoen Lage Duintjes. Deelnemers kun nen kiezen uit 5 of 10 kilo meter. Meedoen kost 5 euro via voorinschrijving: aeromad@zeelandnet.nl, of 10 euro bij inschrijving ter plekke. De opbrengst gaat naar de Leprastichting. De eerste negen edities lever den ruim 5400 euro op. Rem op Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 129