Zorgenkindje krijgt nieuwe ouders W water i specialist Goes verdient fors op parkeren 7 ANYWAVE RED HOT CHILI NEPPERS Dat komt vooral doordat de lasten zijn gedaald. Zo werd op de hand having meer dan twee ton be spaard. Dat komt niet doordat er minder controleurs zijn ingezet. „Het zit hem onder meer in het feit dat in het verleden twee mensen langdurig ziek waren en op de be groting drukten", legt wethouder Loes Meeuwisse uit. „Dat is nu niet meer het geval." Het straatparkeren zorgde in 2017 voor veruit de meeste inkomsten. Daarmee werd 2,3 miljoen euro op gehaald. Vergunningen en parkeer boetes brachten respectievelijk 368.000 en 380.000 euro in het laatje. De 1,6 miljoen euro winst vloeit volgens afspraak terug in de algemene reserve van de gemeente, maar Meeuwisse denkt dat een deel ervan later nog zal worden ingezet voor het aanleggen van parkeer voorzieningen. Uit het jaaroverzicht van het par- keerbedrijf blijkt verder dat meer mensen in 2017 gebruik maakten van de parkeergarage aan de West- wal. De kosten ervan (1,1 miljoen euro) stijgen nog altijd uit boven de baten (729.000 euro), waardoor de garage per saldo een verliespost is. Een parkeerplaats in de garage was in 2017 gemiddeld 112 uur per maand bezet: een stijging van 9 uur ten opzichte van 2016. Juli en au gustus zijn veruit de beste maan den voor de garage, vermoedelijk vanwege de komst van toeristen. Muntgeld Het belparkeren, waarbij achteraf wordt betaald voor alleen de wer kelijke tijd dat is geparkeerd, groeit in populariteit. In 2016 zorgde deze vorm van betalen voor 310.000 euro aan inkomsten, vorig jaar was dat gestegen naar 436.000 euro. Negen tien procent van de automobilisten betaalt nu op deze manier in Goes. De meeste parkeerders betalen nog altijd 'ouderwets' door munt geld in de parkeerautomaat te gooien. Dat percentage daalt overi gens wel elk jaar. Betalen met de pinpas stond vorig jaar op de tweede plaats. Daarna volgde pas het belparkeren. Controleurs schreven vorig jaar 6.502 parkeerboetes uit. Daarvan werden er later 93 geseponeerd. De Stichting Renesse is van zijn zorgenkindje af. Het verlieslijdende Sportcen trum Westerschouwen in Burgh- Haamstede wordt overgenomen door Landal Resort Haamstede voor een bedrag van om en nabij 850.000 euro. Dat bedrag is de boekwaarde. Het precieze aankoopbedrag wil bestuursvoorzitter Hans Neij- man van de coöperatie waaruit Resort Haamstede bestaat nog niet zeggen, want op 21 juni be slissen de leden of de koop defini tief doorgaat en zij zijn nog niet over alle details ingelicht. Ongeveer een halfjaar hebben de onderhandelingen met de Stichting Renesse geduurd. Die wilde volgens Neijman maar wat graag van het Sportcentrum af en had al een aantal kopers bena derd. „Wij waren geïnteresseerd en hebben onszelf dan ook aange boden", zegt Neijman. Het is een vrij logische stap, omdat Resort Haamstede nu ruimte huurt in het Sportcen trum voor de receptie van het park. „Die receptieruimte zagen wij mogelijk verdwijnen als het complex zou worden verkocht Wij waren geïnteresseerd en hebben onszelf aangeboden aan een andere partij." Logistiek gezien zit het Sportcentrum aan de Daleboutsweg op een goed be reikbare plek, zegt Neijman. „We zouden natuurlijk met onze re ceptie kunnen verhuizen naar een van de Landal parken, maar dan wordt al het verkeer al gauw over de toch al drukke Hogeweg geleid en dat moet je niet willen." Bij de overname wordt er vol daan aan een dringende eis van Stichting Renesse: dat is dat de sociaal-maatschappelijke functie van het Sportcentrum wordt ge handhaafd voor in elk geval de ko mende tien jaar. „We handhaven de huidige faciliteiten en evene menten, zodat er voor de inwo ners in elk geval niets verandert." Natuurlijk is de receptie niet de enige reden dat Resort Haam stede het Sportcentrum Wester schouwen overneemt. „Het Sportcentrum is een belangrijke uitvalsbasis voor de 150.000 klan ten die jaarlijks in ons resort ver blijven. Maar we vinden dat ze er nog niet genoeg gebruik van ma ken", zegt Neijman. Hij denkt van het verlieslij dende horecagedeelte de winst gevende factor van het complex te maken. Dat moet een van de trek kers van het Sportcentrum wor den. „Daarvoor zijn we in gesprek met professionele horeca-aanbie ders. We gaan het namelijk niet zelf doen, maar uitbesteden. Het personeel nemen we over." Het horecagedeelte gaat op de schop, maar de receptie mis schien ook. „We denken erover om de receptie te verplaatsen, zo dat mensen langs de horeca moe ten lopen. Dan zien ze bijvoor beeld: 'Oh, ik kan hier ook koffie met appelgebak krijgen.' Nu zit onze receptie aan de buitenrand, maar we willen daarmee naar de binnenrand, zodat mensen echt naar binnen moeten", aldus Neij man. De schoolgym blijft, de vereni gingen kunnen gebruik blijven maken van het gebouw en ook de huidige evenementen kunnen blijven plaatsvinden in het Sport centrum. Voel, proef en ervaar zelf de voordelen van zacht water! In onze showroom zijn oji^^^y' WatWiyf^? leerzame demonstraties, tonen we u graag de nieuwste modellen waterontharders en testen we GRATIS het water uit uw eigen kraan (dat u zelf mee kunt nemen in een flesje). open zaterdag 16 juni 09.00 tot 13.00 uur Smithweg 1.32, Goes T 085 - 30 30 961 W water-specialist.nl zaterdag 9 juni 2018 SD Het betaald parkeren legt de ge meente Goes geen windeieren. In 2017 werd er een winst van 1,6 miljoen euro op gemaakt. Dat is een flinke stijging ten op zichte van een jaar eerder, toen er een positief resultaat van een miljoen euro was. Rob Paardekam Goes ZIERIKZEE Eén bak energie werd gisteravond over de 37ste editie van Anywave in Zierikzee uitgestort. De pro grammeurs hebben ongetwij feld geworsteld met het luxe probleem van drie gangma kers van de eerste orde op het podium. Waar de avond be deesd begon met het steevast aangenaam creatieve Kaviaar, pakte René Geelhoed en zijn Royal Engineers uit met hun energieke zeventig jaren-pop. Los ging het daarna helemaal met de tributeband Red Hot Chili Neppers, podiumbeesten pur sang. Beter opgewarmd voor rapper Brainpower als uitsmijter kon het publiek niet zijn. Vandaag gaat de pret vanaf half drie 's middags weer verder tot rond midder nacht, onder meer met De Hobbyisten, de Amsterdamse ontdekking San Dollar en - van Schouwse bodem - Rebound Rock. Anywave is bedacht door een aantal regionale mu sici die ieder jaar afreisden naar het bekende Pinkpop fes tival. Omdat er zoveel lokaal talent is, moet een festival op Schouwen-Duiveland ook mo gelijk zijn, was het idee. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Valeska Nastaly Burgh-Haamstede - Hans Neijman, Landal Resort Haamstede ater aag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 127