\an ons vijven trekt één zus zich terug: ze vindt dat we te lawaaiig zijn Hoe spreek ik die collega dan aan? Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Om in ons dorp van huis bij de lagere school te komen, moesten onze kinderen een straat oversteken. Elke ochtend riep ik hen na: „Voorzichtig met oversteken!" Zinloos natuurlijk. Een keer draaide onze jongste zich om en riep: „Wat zeg je?" Daardoor kwam ze nog bijna onder een bromfiets. Maar nu die vijf lawaaiige zussen, sorry vier want eentje is de stille zus. Trekt zich terug. Is dat zo erg eigenlijk? U zou wat minder lawaai kunnen maken zodat ze zich niet hoeft terug te trekken maar dat gaat niet lukken natuurlijk. Want het leven is ster ker dan de leer. Dus maak lawaai en laat de stille zus naar haar eigen wereld vertrekken. En heb daar vrede mee. Goede raad vind ik. Verantwoord ook. Misschien iets te keurig. Keurige adviezen, je hebt er zo wei nig aan. Net als de raad die vaders en moeders hun kinderen meegeven: „Voorzichtig met oversteken!" Gratuite teksten. Ik heb me suf gepiekerd om u beter van dienst te zijn. Lukt me niet. Sorry. Dus maak ik er mij vanaf met de redding van iedere psychiater: „Uw tijd is om." Ps: Zegt mijn vrouw: „Eén dag in de week wordt 'stille zus-dag'. Iedereen rustig op straffe des doods." Dat ik daar zelf niet op gekomen ben! Erg mooi om een begrafenisonderneming met het kadaster op één lijn te stellen. Dat eerste kan ik me nog voorstellen als sym bool van rust en stilte, maar het kadaster? Waarom niet de burgerlijke stand of een notaris kantoor? Een mooie vondst dat kadaster, ook wat raadselachtig. Dat is deze hele brief trouwens. Of liever nog: ongeloofwaardig. Laten we de vraag analyseren. Om te beginnen een koptelefoon die drie bureau- blokken verder nog te horen is. Als dat al mogelijk is, moet zo'n ding werkelijk loeien in de oren van de man die hem op heeft. Onwaarschijnlijk toch. Dan meteen woedend worden. Iemand die dat al doet na een vriendelijk verzoekje doet dat vaker. Het is als met ongewenste intimiteiten. Als een man dat echt op zijn geweten heeft, blijft het zel den bij één aanklacht. We mogen dus aannemen dat zo'n schreeuwlelijk allang op de nominatie staat om ontslagen te worden. Misschien al ontsla gen is. Ik weet het niet. Maar ik geloof deze brief niet. Hebt u niet de pest aan een of andere al te bruuske collega en wilt u hem langs deze weg even aan de schandpaal nagelen? Maar mocht alles waar en goudeerlijk zijn, weet ik maar één oplossing: weg met die man. 41 - magazine 45 HEFTIG. Een collega van me heeft de neiging de muziek op zijn koptelefoon zo hard te zetten dat je het drie bureaublokken verderop nog hoort. Als je er wat van zegt, wordt hij woedend. Hij roept dan teksten als 'we werken hier toch niet in een crematorium/het kadaster?'. Hoe pakken we dat aan? ZUSSEN. Wij zijn met vijf zussen en we zijn bijna allemaal vrij lawaaiig. Een van ons voelt zich al langere tijd buitengesloten, omdat zij niet mee wil doen met al dat gehengel naar aandacht zoals zij het noemt. Sindsdien trekt ze zich terug. Dat vinden wij rot. Wat te doen? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 113