baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! baldErman.nl 10 Twintig jaar lang zijn ze al een stel binnen de krijgsmacht. Nu Harold Boekholt het commando van vliegbasis Eindhoven overneemt van zijn vrouw Elanor zijn de rapen gaar. LIEFDE IN DE LUCHTMACHT OPVOLGER Het gaat er uiteindelijk niet om wat mijn buurvrouw vindt, maar om de 700 mensen op deze basis zaterdag 9 juni 2018 ten, kruisen ze nu toch eikaars pad. Vorige week woensdag besloot de luchtmachttop Harold Boekholt te benoemen tot de nieuwe comman dant van vliegbasis Eindhoven. Voor Harold een bijzondere eer en uitgele zen kans om hogerop te komen, maar echtgenoot Elanor, die kort daarvoor zelf was bevorderd tot de nieuwe ge neraal van het Defensie Cyber Com mando, zag de bui al hangen. „Na tuurlijk was ik blij voor mijn man, maar mijn eerste gedachte was wel: hier komt gedoe van." Ze kreeg gelijk. Twee omstreden en heimelijke relaties hadden de afgelo pen weken het Openbaar Ministerie en GroenLinks al negatiefin de pu bliciteit gebracht. En hoewel de rela tie van Harold en Elanor op de werk vloer al twintig jaar bekend is, was er ook nu kritiek. De luchtmacht lijkt wel een familiebedrijf, klonk het cy nisch uit de mond van de Onafhan kelijke Defensiebond. Dit was niet wenselijk, want de nieuwe comman dant zou zijn voorganger en echtge note nooit kunnen bekritiseren als er misstanden aan het licht zouden ko men die haar zijn aan te rekenen. Dat wringt des te meer omdat er in het verleden nogal wat aan de hand was op deze luchtmachtbasis. Er was gedoe over foutieve declaraties en over hoe een klokkenluider - die hierover aan de bel trok - is behan- Raymond Boere Jelle Krekels Eindhoven Ia un trouwdag zal het I zeker niet overtreffen. I Maar toch. Als Elanor I Boekholt-O'Sullivan denkt aan het mo- I ment dat ze het vaan- I del mag overdragen aan niemand minder dan haar eigen man Harold, zal de glimlach zeker groter zijn dan toen ze twee jaar gele den zelf het commando kreeg over de vliegbasis Eindhoven. Niet eerder binnen de krijgsmacht bleef zo'n belangrijke post binnen dezelfde familie. „Dit is absoluut heel speciaal. Maar ik kijk er wel zakelijk naar: ik geef die vlag in de eerste plaats aan mijn opvolger. Niet aan mijn man. Hij krijgt er tenslotte niet een heel huishouden bij." Wie had dit kunnen bedenken toen ze elkaar ruim twintig jaar gele den voor het eerst ontmoetten tij dens een cursus parachutespringen voor militairen. Harold was de cur susleider die Elanor in 1997 de fijne kneepjes moest bijbrengen. Maar springen uit een vliegtuig was niet haar ding. Rotsklimmen wel. Zij nam hem mee en nu doen ze dat nog steeds samen. Dat Harold en Elanor een stel zijn, is sinds 19 december 1997 voor nie mand op de werkvloer een geheim. Soms werd er zelfs door collega's aan getwijfeld als ze in een vergadering met elkaar in discussie gingen. „Dat gaat er soms best stevig aan toe", zegt Harold. Een probleem was het nooit. In het werk kwamen ze elkaar de af gelopen decennia sowieso nauwe- -Elanor Boekholt-O'Sullivan lijks tegen. Hij is de doener die aan vankelijk spanning zocht bij de genie van de landmacht, maar in 2001 toch bij de luchtmacht in dienst kwam als piloot van een Apache en zich zo op werkte tot leidinggevende. Zij is de denker, die begon als assistent-ver keersleider bij de gevechtsleiding van de luchtmacht, inlichtingen-officier werd bij de MIVD en daarna tal van leidinggevende functies bekleedde. Een gedeelde passie om bij defen sie iets voor de wereld te kunnen be tekenen, bracht hen niet alleen op het werk, maar ook in de liefde dich ter bij elkaar. Ze trouwden. Er kwa men kinderen. En nee, die hoeven niet elke morgen op appèl tijdens het ontbijt. Maar ze proberen hun kinde ren wel wat van de militaire mores mee te geven. Eerlijkheid, goed zor gen voor elkaar en transparantie zijn principes waar niet aan valt te ontko men in huize Boekholt. „Stiekem een koekje nemen is niet ok, maar als ze er eerlijk over zijn, zien we het door de vingers. Als ze er over liegen, heb ben we een probleem," zegt Harold. Die familieprincipes lijken sinds deze week op het werk relevanter dan ooit. Want hoewel Harold en Elanor er altijd zorgvuldig voor heb ben gewaakt dat ze elkaar in hun loopbaan niet in de weg zouden zit- Harold Boekholt en Elanor Boekholt- O'Sullivan begrijpen de kritiek niet. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 5 dagen Berlijn Centrum 8 dagen Gerlos in het Zillertal 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Rondreis Noorwegen kdac aeli k: hier komt FOTO KOEN VERHEIJDEN Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 23, 30 juni 7 7,14, 21, 28 juli 4,11 aug etc. Vertrekdata: 16,30 juni 7 14, 28 juli 11, 25 aug 7 8 sept. Vertrekdata: 16, 23, 50 juni 7,14, 21, 28 juli 74,11 aug etc. Vertrekdata: 18 juni 2, 50 juli 7 27 aug 10, 24 sept/8, 22 okt. Vertrekdata: 2, 9,16, 25, 50juli 7 6,15, 20 aug 7 5 sept. Vertrekdata: 18 juni 72,16, 50 juli 715, 27 aug 710 sept etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10