RENATE WENNEM ARS VS haalt diplomaten uit China terug om 'vreemd geluid' 6 srldfcm ras.nl of bel 088-0885 886 Column I ven dit potje afmaken, oké?" Mijn zoon van 13 zit Ivol in de Fortnite-modus. Ouders van volksstammen jonge ren tussen 11 en 16 jaar in Neder land weten dan vast waar ik het over heb. Fortnite is hot. Fortnite is de nieuwste rage op game-ge- bied. En Fortnite is over een tijdje de nachtmerrie van iedere ouder. Het is een schietspel, zoals er wel meer zijn. Zoiets waar je eerst mordicus tegen bent, maar dat toch je huishouden binnensluipt. Alleen... dit spel heeft wel iets geinigs: de poppetjes hebben fan tasierijke en kleurrijke outfits aan en doen voortdurend dansjes. Er vloeit geen virtueel bloed. Wanneer een poppetje is geëlimi neerd, wordt het slachtoffer gewoon opgepikt door een soort drone. Hij veran dert in een wolkje pixels. Toedeloe. En weg is-ie. Mijn zoon imiteert de dans jes en daar word ik hartstikke vrolijk van. Je zou dus bijna vergeten dat het een schiet spel is. Het was in eerste instantie zelfs een verademing. Want sinds hij op de middelbare school zit, kan hij niet meer dagelijks met vriendjes afspreken. Thuiskomen met grote ogen en boordevol plannen om iets te bouwen of te ondernemen, zit er niet meer in. Nu is het: 15 kilometer naar huis fietsen, een tijdje landerig op de bank hangen, huiswerk maken en trainen. En toen was daar ineens Fortnite! Uit school sprak hij af met zijn vriendjes om met elkaar te gamen. Gezellig kletsen en ondertussen samen de vijand verslaan. Iedereen deed mee! te downloaden, dus er hoeft geen spel aange schaft te worden voor vijf tientjes. En daar zit het gevaar. Want pas tijdens het spelen, als je net even lekker een paar levels hebt gehaald, krijg je de kans om spullen te kopen: outfitjes, dansjes en wapens. Met echt geld. Ik ken inmiddels jongetjes van 13 die al 100 euro van hun eigen zakgeld aan het spel hebben verkwist. Waar eindigt dat? En zo worstelen we als ouders met de vraag: wat staan we wel en niet toe? Want elk kind bereikt een punt waarop het gamen niet meer leuk is. Moet ik daar op wachten? Wanneer is het te veel? Ik zie mijn zoon vaak echt genie ten van het contact. Ze lachen samen en vertellen elkaar over de dag. Ik leg in elk geval een grens bij contact met ons, de mensen met wie hij in huis woont. Geen antwoord op een vraag? Dan moet dat ding uit. En hij mag bijna altijd zijn potje afmaken. Mijn zoon imiteert de dansjes, ik word daar hartstikke vrolijk van The New York Times meldde gisteravond dat het ministerie van Buitenlandse Zaken ten minste twee Amerikanen had geëvacueerd uit China, omdat zij ziek waren geworden van het horen van vreemde geluiden. Dat zou zijn gebeurd in de appar tementencomplexen waarin medewerkers van het consulaat met hun families wonen. Nadat in mei al bij een mede werker van het Amerikaanse consulaat in de Zuid-Chinese stad Guangzhou lichte hersen schade was geconstateerd, stelde het ministerie een onderzoek in bij het personeel en hun familie leden. „Als resultaat van de screening heeft het ministerie een aantal medewerkers voor verdere evaluatie en onderzoek naar de symptomen terugge stuurd naar de VS", aldus een woordvoerder van het ministerie. De klachten lijken op de aan doeningen die werden geconsta teerd bij een eerder voorval met een mogelijke geluidsaanval op de Amerikaanse ambassade in Cuba, liet de woordvoerder weten. 'Sonische aanvallen' Op de ambassade in Havana had het Amerikaanse personeel vorig jaar te maken met 'mysterieuze sonische aanvallen met geluids golven'. Verscheidene diploma ten en hun familieleden hadden last van gehoorproblemen, dui zeligheid, tijdelijk geheugenver lies en andere symptomen. De sonische aanvallen zouden een jaar eerder zijn begonnen. Mede werkers gaven aan hoge, luide to nen te horen of trillingen te voe len. Anderen hoorden of voelden niets, maar zeiden later wel last te hebben van hun gehoor. W Ministerie stelde onderzoek in na lichte hersenschade bij medewerker Zeecruise Per MSC Opera vrijdag 8 juni 2018 GO Fortnite E\ Fortnite is namelijk gratis Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een aantal medewerkers van het consulaat in Guangzhou in China geëvacueerd. Ze klaagden over een mysterieuze aandoening die lijkt op lichte hersenschade. Casper Naber Rotterdam Kras.nl/38980 Kras.nl/46051 Kras.nl/86026 Kras.nl/38722 Prijzen per persoon o.b.v.-2 personen exclusief <|eNice bijdrage (cruise), reserveringskosten en CalamiteitenFonds Stedentrip Bijzonder Berlijn Fietsvakantie Langs de Bodensee Zonvakantie Rhodos - Griekenland Rondreis Imposant Israël Fijn hotel vlak bij het centrum Inclusief retourvlucht en ontbijt Klantbeoordeling 8,7 Sportieve 3-landenreis Bloemenpracht en heerlijk klimaat Klantbeoordeling 8,3 O.a. Marseille en Sardinië of Sicilië Veel bestemmingen in 8 dagen Bezoek dé kunststad Florence In het hart van lalyssos Veel historische monumenten Klantbeoordeling 8,5 Uitgebreid bezoek aan Jeruzalem Varen over het meer van Tiberias Klantbeoordeling 8,3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6