Slager Maros slaat slag op De Poel 1 6 Deuren veel Goese winkels blijven dicht Dat heeft alles te maken met het feit dat die dag op de Grote Markt de Dancetour plaatsvindt. Volgens Berks geven met name winkeliers op en rondom de Markt aan van wege de verwachte grote toeloop van dit evenement liever niet open te gaan. Ze zijn onder meer bang voor overlast. Daar komt bij dat de burgemees ter heeft aangegeven niet de garan tie te kunnen geven dat er genoeg politie op de been is om ook deze eventuele overlast te kunnen be teugelen. Lastige situatie „Ook is de Grote Markt die dag af gesloten", stelt Berks vast. „Daar door kun je, ook als je enkel komt om te winkelen, niet van de ene naar de andere kant van de stad lo pen zonder te worden gecontro leerd." Volgens Berks adviseert de bur gemeester winkels gesloten te blij ven. Dat plaatste de ondernemers organisatie in een lastige situatie. „Want we zijn er ook voor de win keliers die wel graag open willen We zijn er ook voor de ondernemers die op deze dag wel open willen gaan." OOG heeft uiteindelijk be sloten het advies niet over te ne men, maar winkeliers zelf te laten bepalen of ze open gaan. Wel is be sloten de koopzondag van juli niet actief te promoten. „Want als je dat doet en vervolgens houden meer winkeliers dan normaal de deuren gesloten, dan stel je het publiek te leur." De gemeenteraad besloot on langs dat winkels in Goes elke zon dag open mogen. Dat mocht daar voor maar acht keer per jaar. Berks zegt dat OOG nog altijd blij is met dit besluit. Het is niet zo dat win kels nu ineens elke zondag open zijn. De leden van de ondernemersor ganisatie hebben besloten om een vaste koopzondag in te voeren op de laatste zondag van elke maand. Aan de agenda van dit jaar werden koopzondagen in juli en augustus toegevoegd en ook een paar extra in december. Maar de kans bestaat dus dat in juli minder winkels open zijn dan tijdens een normale koopzondag. Supermarkten Het besluit om winkelen op zondag helemaal vrij te geven, is tot nu toe vooral merkbaar in de supermark ten. Die gaan, op Albert Heijn na (die was al niet open op zondag), nu allemaal weer open op zondagoch tend. Tot voor kort mochten de deuren pas om 13.00 uur open. Verder was een aantal winkeliers in de binnen stad open tijdens de afgelopen pinksterdagen. Dat mocht in het verleden niet. „Het nieuwe pand is vooral bedoeld voor de productie, het klaarmaken van bestellingen van de webshop en de catering", zegt mede-eige naar Bart Minderhoud. Maros huurt nu nog tweehonderd vier kante meter in het pand van slagerij Cees Mol. „Maar we zijn daar echt uit onze jas gegroeid." Groei In het nieuwe pand krijgt de Goese slagerij vier keer zoveel ruimte. Dat gebeurt vooral met het oog op de toekomst. „Er zit nog steeds groei in", zegt Minderhoud. „En zeker niet alleen in de webshop. Ook in de winkel wordt het nog altijd drukker. We willen voorkomen dat we over tig jaar weer in een te klein pand zit ten." Aan de Nansenbaan staat de ko mende tijd heel wat te gebeuren. Ook onder meer Roompot Vakan ties en Slot Oostende gaan er bou wen. In het geval van Roompot gaat het om een nieuw landelijk hoofd kantoor. WITTE KRUIS ZorgSaam RAV Zeeland een Cliëntenraadslid uit regio Bevelanden IN DE REGIO CoderDojo Taxeren Concerten man MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 8 juni 2018 BE Koopzondag lijdt onder Dancetour De eerste extra koopzondag in Goes na het besluit van de ge meenteraad om winkelen op zondag vrij te geven, dreigt deels in het water te vallen. Vol gens voorzitter Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG) wil een aantal win keliers op de laatste zondag van juli de deuren gesloten houden. Rob Paardekam Goes - Ron Berks, voorzitter OOG Slagerij Maros gaat een nieuw onderkomen bouwen op bedrij venterrein De Poel in Goes. Aan de Nansenbaan komt een pand van 800 vierkante meter. Klan ten van de winkel kunnen gerust zijn. Die blijft gewoon aan de Kamperfoeliestraat in Goes- Oost. Rob Paardekam Goes Zeeuws-Vlaanderen (Regionale Ambulancevoorziening Zeeland) Witte Kruis zoekt, ter uitvoering van de Wet Medezeggenschap Cliënten Zorginstellingen Doel Belangenbehartiging van cliënten op het gebied van de best mogelijke (ambulance)zorg in verschillende omstandigheden voor de regio Bevelanden. Context Witte Kruis is als vergunninghouder binnen de RAV Zeeland primair verantwoordelijk voor de uitvoering van de ambulancezorg in Zeeland. De ambulancedienst van ziekenhuis ZorgSaam fungeert als onderaannemer van het Witte Kruis. Samen vormen beide organisaties als volwaardige partners de RAV Zeeland. Wie zoeken wij Wij zoeken een kandidaat, wonend in regio Bevelanden, die zich wil inzetten voorde best mogelijke (ambulance)zorg in verschillende omstandigheden, mede i.v.m. de veranderende omstandigheden in de zorg. Affiniteit met de ambulancedienst en/of acute zorgketen ofwel zorg in het algemeen is een pré. De tijdsinvestering is ongeveer 15-20 uren per jaar inclusief overlegbijeenkomsten c.q. vergaderingen (3 x per jaar). Vergoeding De vergoeding is op basis van de gemaakte km's en een presentiegeld vergoeding op basis van vrijwilligerswerk. Informatie is te verkrijgen bij de heer C. Koopman, via 06-20130312. Indien u belangstelling heeft kunt u uw schriftelijke reactie tot 1 juli 2018 richten aan Witte Kruis Zeeland, t.a.v. mevrouw M. Bliek, Verrijn Stuartweg 24, 4462 GE Goes, o.v.v. Cliëntenraadslid of per e-mail via m.bliek@wittekruis.nl. GOES In de Bibliotheek Goes kunnen kinde ren tussen de 7 en 12 jaar morgen tus sen 13.00 en 15.30 uur gratis meedoen aan CoderDojo. Hierbij leren ze pro grammeren, websi tes bouwen, apps ontwikkelen, pro gramma's maken of games bouwen. Ook ouders zijn van harte welkom om samen met hun kin deren te leren pro grammeren. Het on derwerp is scratch. Er wordt gewerkt op een eigen lap top. Reserveer een plekje via www.bi- bliotheekooster- schelde.nl. RENESSE Taxateur en veiling houder Arie Mo lendijk uit Rotter dam is dinsdag tus sen 13.00 en 15.30 uur in Landgoed Hotel Renesse om oude en zeldzame boeken, handschrif ten en oude bijbels op waarde te schat ten. Molendijk is boekentaxateur. Hij is met name gespe cialiseerd in oude geschiedenis, topo grafie, (statenbij bels en theologie. Maar ook oude fo to's, ansichtkaarten en albums zijn wel kom. Taxatie van vijf a tien boeken kost vijf euro. THOLEN Stichting Anthonie Keldermans Con certen organiseert morgen twee con certen. Gemeentelijk bei aardier Gerard de Waardt geeft om 15.00 uur een caril lonconcert en het saxofoonkwartet Syrène treedt om 15.30 uur op. Beide concerten vinden plaats in het Oude Stadhuis in Tholen. GOES Leerlingen van het Auris College in Goes keken gis teren hun ogen uit op de bouwplaats van woningcorporatie RWS aan de Abel Tasmanstraat in Goes-West. Daar worden momenteel 24 nieuwe, energiezuinige woningen gebouwd. De leerlingen, die moeite hebben met horen of taal, hebben de afgelopen weken les gehad over onder meer verbindings technieken, architectuur en elementaire vormen. „Door een bezoek te brengen aan een bouwplaats kunnen de leerlin gen alles wat ze geleerd hebben visueel maken", zei leer kracht Angenie van der Made. fotomarcelledavidse COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Ex positie Watertreder door Geer Huybers GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur: Expositie foto's van Cornelis van Gils; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep; De Spinne, 15.30- 18.00 uur: Street- ball Streetdance voor 12 tot 18 jaar 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 9.00- 09.45 uur: Gratis voorlezen met mu ziek, dansen en knutselen voor kin deren van 0-4 jaar HEINKENSZAND Oude Kamerseweg 22 en diverse loca ties op Zuid-Beve land, 10.00-17.00 uur: Zeeuwse tuin 2daagse; Stenge plein 1,13.15-14.00 uur: Gratis voorle zen met muziek, dansen en knutse len voor kinderen van 0-4 jaar KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Bibliotheek, 11.00- 11.45 uur: Gratis voorlezen met mu ziek, dansen en knutselen voor kin deren van 0-4 jaar OUDELANDE Galerie Luctor, 13.00-19.00 uur: Ex positie zeefdrukken en sieraden, Kar- olien Boucquaert SCHERPENISSE T Stamineke, 20.00 uur: Bingo SINT ANNALAND Streekmuseum De Meestoot, 14.00- 17.00 uur: Expositie 'gloei ende glazuren' SINT MAARTENSDIJK Zwembad Haes- tinge, 07.30-09.30 en 18.30-19.45 uur: Zwem4Daagse; Trapveldje aan de Hogeweg, 19.00 uur: Panna Knock Out toernooi THOLEN Zwembad De Spetter, 07.30- 09.30 en 18.30- 19.45 uur: Zwem4Daagse YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64