Verkeerstelling loopt nog even door 129 7 ZEEUWLAND TUINDAG Negen tuinen in Zierikzee en Bruinisse zien er sinds gisteren een stuk beter uit. Leerlingen van Pieter Zeeman stroopten de mouwen op. i ichèl Meerman en zijn vriendin Kate Broughton zien zichzelf van de zo- I mer al lekker in hun tuintje aan de Deltastraat in Bruinisse zitten. Bij hun olijf boom, tussen de hortensia en la vendel. Met dank aan een clubje tweedejaars van Pontes Pieter Zeeman. Die schoffelden, knipten, harkten en plantten er gisteren - tijdens de Zeeuwland Tuindag - vrolijk op los. Die tuin is jarenlang door woe kerend groen zo ongeveer onvind baar geweest. Door omstandighe den kon Meerman, die sinds zijn zeventiende (1989) in de woning van Zeeuwland woont, er een tijd lang niet in werken. „De tuin was helemaal verwilderd. Het was één grote kattenkooi. We hadden vroeger vijf raskatten. Om die te beschermen was de tuin helemaal dichtgemaakt met gaas. Daar bo venop lag een dikke laag begroei ing. Toen er 's winters een keer sneeuw op kwam te liggen, zijn de steunen doorgezakt. Ik kon er al leen nog maar op mijn knieën on der." Anderhalfjaar geleden was Meerman het spuugzat. Hij knipte het gaas door en begon met puin ruimen. „Ik denk dat ik wel negen kuub troep heb afgevoerd." Dat was voor hemzelf al een hele op steker: „Ik dacht: hé, ik zie de lucht weer. Dat is lang gelee." Zeeuw land klopte vervolgens aan met het plannetje voor de Zeeuwland Tuindag. Elk jaar knapt de wo ningcorporatie, in samenwerking met Pieter Zeeman en sociale werkvoorziening De Zuidhoek, wat tuintjes van huurders op. „Ze hadden gezien dat ik mijn best had gedaan en zeiden: dan geven we jou een laatste duwtje en maken het ook nog leuk. De Zuidhoek is er maandag met een minigraver doorheen geweest. Dat gaf me echt een goed gevoel. En nu deze jongens. Ik vind dit een hartstikke leuk initiatief." Buiten sjouwen Ole Aggenbach, Ze zeiden: dan geven we jou een laatste duwtje Max Jongebreur, Jorg Holtkamp en Philip Visser uit 2 vwo zich onder tussen een breuk. Voor het vak technasium moeten ze om de paar maanden een ander project uit voeren. In dit geval kregen ze de opdracht een biodiverse en onder- houdsvriendelijke tuin te ontwer pen en daar ook echt een dag lang de mouwen voor op te stropen. Dat doen ze zonder te klagen. „Het is eigenlijk wel leuk. Eens een keer iets heel anders. En veel leuker dan een dag lang alleen maar op je stoel zitten", vinden ze alle vier. Last van de spieren? „Dat valt nu nog mee. Maar misschien is dat morgen anders." Zo'n grote tuinmetamorfose doet hoe dan ook wat bij de leer lingen. Dat is tenminste de erva ring van Eddie Koster, die voor be geleiding zorgt vanuit De Zuid hoek. „We geven tips, maar zij gaan aan de slag. En dat doen ze goed. Je hoort die kinderen echt niet. Ze vinden het allemaal leuk om te doen. Ik vind het een heel goed initiatief. De kinderen zien zo zelf hoe het opknapt. Hoe eer vol dit werk is, want je ziet gelijk resultaat. Misschien dat ze daar door later ook hun eigen tuin snel ler netjes houden. Ze weten hoe het er van opknapt." Rond de vijftig tweedejaars havo en vwo deden mee aan de Zeeuw land Tuindag. Zij hebben gisteren negen verschillende tuinen bij woningen van Zeeuwland in Brui nisse en Zierikzee onder handen genomen. Fractievoorzitters Robbert Lie- vense (LSD) en Floris van der Paauw (SGP) hadden zich gestoord aan de deze week aangekondigde verkeerstelling in de binnenstad. Die telling duurt drie weken. Daar mee wordt voorbij gegaan aan een De tellingen bieden ook inzichten in de verkeerscirculatie uitvoeriger onderzoek naar de ver keerscirculatie, waartoe een meer derheid van de raad in november na een motie van de SGP besloot, be toogde Van der Paauw. Dat onder zoek moet met name de gevolgen van de afsluiting van de Zuidha venpoort in beeld brengen. Van der Paauw vroeg wethouder Smit donderdag in de commissie om opheldering over de telling. Staan de tellingen los van de motie, wilde hij weten, en is het niet ver standiger de verkeersafwikkeling in en rond Zierikzee integraal aan te pakken? De SGP-fractievoorzitter werd op zijn wenken bediend. De tellingen zijn in eerste instantie be doeld om te evalueren of alle maat regelen om de binnenstad autoluw te maken, effect hebben. „Maar daarnaast biedt het ook inzichten in de verkeerscirculatie. Dat hangt wel samen en dus is het verstandig dit integraal op te pakken," erkende de wethouder. De meetlinten in de binnenstad zijn inmiddels op negen locaties aangebracht. Nog deze maand wor den ook meetlinten aangelegd op andere punten in de schil rond de binnenstad, aldus Smit. Wanneer die resultaten zijn uitgewerkt tot een eventueel aangepast circulatie plan, kon ze donderdag niet zeggen. Goes - Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl vrijdag 8 juni 2018 S.P Van katten kooi naar fijne tuin Esme Soesman - Michèl Meerman Het onderzoek naar de ver keersdrukte in Zierikzee wordt nog deze maand verbreed. De tellingen op negen plaatsen in de binnenstad gaan hand in hand met metingen op andere locaties in de buitenschil van de stad. Dat moet een actueel en reëel beeld opleveren van de verkeersstromen, aldus wethou der Ankie Smit (GroenLinks). Marcel Modde Zierikzee - Ankie Smit, wethouder Vlnr Max Jongebreur, Ole Aggenbach, Jorg Holtkamp en Philip Visser aan het werk in de tuin van Michèl. foto marieke mandemaker MADE IN BELGIUM DEMEYERE INTENSE GRILLPAN £-^"5^ 28 X 28 CM VAN Kwaliteit en kookplezier gaan hand in hand bij Demeyere. Het 5-lagenmateriaal tot aan de rand zorgt voor een perfect gelijkmatige warmteverdeling. VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63