Waar is de Cars friet? 66 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak 5.Frozen 4. Dieren 3. Hello Kitty Planken Toezicht Kattenproof Het begon met een puzzel. Van de kringloop. Op de puzzel stond Bliksem afge beeld. En Takel. Het zijn de protagonisten uit de anima tiefilm Cars. Maar liefst drie Cars films zijn er gemaakt. Want pra tende auto's, dat is gewoon vette sjizzel, vinden een he leboel 3- tot 12-jarigen. Zelf vraag ik me vooral af wat het voor het klimaat op een pla neet zou doen als de bewo ners ervan geen mensen, maar auto's waren. Maar daar wordt gelukkig in Cars 2 antwoord op gegeven, die film draait om een schurk die de invoering van bio brandstof wil tegenhouden. Waar Bliksem en zijn kom panen uiteraard een stokje voor steken. Maar u vraagt zich onder hand natuurlijk af wat dit met die puzzel te maken heeft. Nou, onze dochter werd door die ene puzzel hoteldebotel verliefd op Cars. Ziet ze nu een Jeep rij den, dan roept ze: 'Hé! Dat is Sarge!' Komen we langs een bouwplaats waar een vork heftruck aan een kraan hangt, dan vraagt ze: 'Waarom hangt er een Guido aan die kraan?'. En als we een Bliksem-autootje in de kringloop vinden: 'Hoe kijkt Bliksem eigenlijk, mama?' Dan zeg ik: 'Bliksem Verzin het maar en het bestaat in Cars uitvoering. Klokken, kralen, mini-tuinsets... kijkt stoer en slim. Net zoals jij.' Klef gedrag dat helaas veel wordt gezien bij ver liefde stelletjes en jonge ou ders. Want dat heb ik inmid dels ook geleerd: er is heel veel Cars merchandise gefa briceerd. Dat allemaal bij de kringloop belandt. Verzin het maar en het bestaat in Cars uitvoering. Je hebt Cars klokken, Cars paasemmer- tjes, Cars mandala's teke nen, Cars fietsbellen, Cars strijkkralen, Cars bellen blaas, Cars mini-tuinsets en natuurlijk niet te vergeten: Cars..cars. Eerlijk gezegd verwacht ik nog een keer een Cars frituurpan ('Hoera, Cars friet!') tegen te komen. Of Cars autostriping waar mee ik onze degelijke ge zinsauto tot Bliksem kan omtoveren. Cars filter Zelfben ik toe aan een Cars filter. Eentje die ik op mijn neus kan zetten en die alle rood-geel-zwarte Cars meuk die ons huis aan het overnemen is wegfiltert. Want tja, die tweedehands merchandise is spotgoed- goedkoop en het vlees van een liefhebbende ouder zwak. Dus zit ik weer eens met haar op de fiets op weg naar de kringloop, me afvragend wat voor exotisch Cars ob ject we nu weer gaan tegen komen. In de berm staat een enorme Amerikaanse truck geparkeerd. Ik: 'Kijk lieveke, dat is Mack, Bliksems vrachtwagen!' Zij: 'Nee, hij heeft geen petje op!' WAT DOEN WE ERMEE? vrijdag 8 juni 2018 GO €34,95, WMF €43, Gense €36,95, Zwilling Bevestig wat planken waarop je kat kan lig gen zonnen. Of maak een kubus waarin de kat kan dutten. Online vind je veel inspirerende voorbeelden. Ka(n)t-en- klaar, maar ook om zelf te maken. O, en verf de muur met schrobvaste verf in klasse drie. Die wordt erg vies als een kat er vaak tegenaan ligt en zo kun je 'm mak kelijk schoonmaken. Als de ruimte op het balkon niet hermetisch dicht is, houd dan altijd toezicht. Je zult net zien dat je kat anders ont snapt. En mocht je niet van duiven houden: dan sla je met zo'n net twee vliegen in één klap. Heb je geen balkon? Soms kun je met gaas ook een bescherming bij je raam maken, zodat die toch wagenwijd open kan. Denk dan ook aan een hor met katten proof gaas, dat is moei lijker kapot te krabben of bijten. Niet dat Marlous zelf zo'n Cars fan is. Maar als je dochter dat is, dan ben jij het automatisch ook. een dekbed in alleen rood, zwart of geel. Zet de actiefiguren in een open wandkastje. Zo kan een kind genieten van zijn verzameling en oogt het toch opgeruimd. Kinde ren vinden het leuk om mee te denken over hun kamer en staan voor meer open dan u denkt. Hun magisch-realistische kijk op de wereld kan de leukste kinderkameri deeën opleveren. Kies daarom voor iets wat lijkt op de held en richt daar de kamer mee in. Een kinderkamer inrich ten met de helden van uw kind is natuurlijk oneindig lief, maar ook een kostbare aangelegenheid. De kans dat uw kind vaker van held dan van sokken wisselt, is aanwezig. En dan kan al die dure uit de gratie geraakte merchandise naar de kringloop. Zonde! Onze dochter heeft bij voorbeeld een neonlamp in de vorm van een bliksem schicht, die ook nog mooi is als de liefde voor Cars over is. Kies niet voor een Cars dekbed, maar voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55