m i T i C ■F k l 4 HEILIG HUISJE Sommigen houden ervan, anderen gruwelen bij het idee. Een huis kopen waaraan vrij wel alles opgeknapt moet worden. Matthias en Linda Jobse uit Rilland maakten van een 'opknappertje' in zes jaar een prachtige woning. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis SS atthias: „Bij onze eerste bezichtiging deden we meteen een bod. We wis ten dat er veel moest gebeuren, maar het was niet de bedoeling zo grondig te verbou wen. Toen we eenmaal bezig waren, hebben we het ene na het andere ver nieuwd, totdat bijna niets meer te vernieuwen viel." Linda: „In 2012 hebben we het huis gekocht en na onze trouwdag in juli 2015 zijn we er ingetrokken. De eerste paar jaren hebben we de bovenver dieping aangepakt. Boven het keu kengedeelte zat een plat dak, waar we Het was niet de bedoeling om zo grondig te verbouwen een verdieping op hebben gebouwd. Van de slaapkamer maakten we een tijdelijke woonkamer, zodat we het eerste jaar boven konden leven." Matthias: „In een andere ruimte hadden we een aanrechtblad en een gasfornuis gezet, dat diende als tijde lijke keuken. Toen we er introkken hadden we beneden alleen de badka mer af, verder lag er beton." Linda: „Ik herinner me de vele mo menten dat ik stond te koken in ons zelfgemaakte keukentje. Altijd met het raam open, want er was geen af zuiging." Dichter bij elkaar Het jonge echtpaar kreeg bij de ver bouwing regelmatig hulp van fami lie. Wat wil je ook, Matthias komt uit een gezin met zestien kinderen. Toch klusten ze voornamelijk zelf. Linda: „Het heeft ons nog dichter bij elkaar gebracht. We hadden veel lol en het was heerlijk om te werken aan een gezamenlijk doel, een huis creëren naar onze smaak." Matthias: „Terwijl we op de boven verdieping woonden, hebben we be neden de keuken en de eet- en woonkamer aangepakt en de tuin be gaanbaar gemaakt. Zodra ik thuis kwam van mijn werk, ging ik snel eten en daarna klussen." RILLAND vrijdag 8 juni 2018 ,R2 Het woord 'verhuizen' Hans Puik 44 —Matthias Jobse Het huis van Linda en Matthias is in 1903 gebouwd. De vraag prijs was in 2012 112.000 euro. Ze heb ben een eetkamer aan het huis gezet, met daar bovenop een extra slaapkamer. Daardoor telt de wo ning aan de Adriaan Butijnweg in Rilland nu drie slaapkamers, één 'washok' en een badkamer. Het huis overleefde de waters noodramp. Toen Linda en Matthias het huis kochten was dat goed te zien aan de scheu ren in de muren. De achtertuin is - met een lengte van 48 meter en een breedte van 8 meter - relatief groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52