Inés Zorreguieta 1984-2018 4 Hoe sterk de band tussen de zussen Inés (33) en Maxima (47) Zorreguieta was, weet alleen de koningin zelf. „Maar de koningin is een familiemens, ze zorgde voor hen en maakte zich zorgen óver hen." Inés maakte woensdag een einde aan haar leven. Op oude familiefoto's is het leeftijds verschil goed te zien: de puber Maxima met het baby'tje Ines op de bank. Maxima als oudste van de vier Zorreguieta-kinderen, Inés de jong ste, twee broers ertussenin. Een jeugd in de jaren 80 in Argentinië. „Maxima kreeg er toen een klein knuffelzusje bij", zegt Dorine Her mans, die meerdere boeken over het koningshuis schreef. Maar het leef tijdsverschil was ook zo groot, dat Maxima het huis al uit was tegen de tijd dat Inés wat ouder werd. Met het verstrijken van de jaren werd de puber een prinses en de baby een zorgenkindje. Inés Zorre guieta werd in 2012 opgenomen in een psychiatrische kliniek, ze zou lij den aan anorexia en achtervolgings waanzin. In die kliniek verbleef Inés al een tijdje niet meer. Woensdag avond (Argentijnse tijd) pleegde ze zelfmoord in haar appartement in Buenos Aires. Na het overlijden van prins Friso, door een ski-ongeluk in 2012, wéér een drama voor het ko ninklijk paar. „Maxima sprak niet in het open baar over haar zusje, Inés is altijd een beetje afgeschermd. Maar de konin gin is een familiemens, ze zorgde voor hen en moet zich dus ook zor gen over haar hebben gemaakt", weet journalist en royalty-watcher Hans Jacobs. Inés is haar enige echte zusje, uit een eerder huwelijk van haar va der Jorge heeft de koningin nog wel drie (oudere) halfzussen. Doop nichtje Enkele keren was Inés wel bij open bare gelegenheden: ze was in 2002 bruidsmeisje bij het sprookjeshuwe lijk van haar grote zus en Willem- Alexander. In 2007 droeg ze Ariane, de jongste dochter van Maxima en dus haar nichtje, in de Kloosterkerk van Den Haag bij haar doop. Een van de doopnamen van Ariane is dan ook Inés. Het suggereert een goede band tussen de zussen. „Maar in die krin gen zegt het niet per se iets over hun echte band", stelt Jacobs. Hermans: „Inés werd uit de publiciteit gehou den, we weten niet veel van haar." Wat we wel weten? Dat ze kort voor de VN in Panama werkte en weieens optrad als gitaarspelende zangeres. Ze kwam ongewild in de media toen ze in 2016 een baantje kreeg als ambtenaar op een afdeling die het so ciale beleid van de Argentijnse presi dent Macri op poten moest zetten, zonder dat ze de benodigde kwalifi caties voor die baan had. Het ko ningshuis haastte zich om te melden dat Maxima geen enkele rol in die be noeming had gespeeld. Jacobs ontmoette Inés één keer: in 2016 in Buenos Aires toen Maxima op haar oude universiteit een toespraak hield. Inés en de ouders van de zus sen waren daarbij. „We hebben kort handen geschud. Ze kwam over als een vlotte, vrolijke jongedame. Maar de ontmoeting was te kort om echt een beeld van haar te krijgen." Beschermelinge Wat misschien iets meer zegt over de band tussen de zussen: nadat Inés haar studie psychologie aan de Uni versiteit van Belgrano afrondde, bood Maxima haar aan haar studie in Nederland te vervolgen. Inés woonde in 2003 enkele maanden in Nederland, maar van een langer ver blijf kwam het uiteindelijk niet. Ar gentijnse media zien Inés daarom als een beschermelinge van Maxima en als iemand over wie de Nederlandse koningin zich grote zorgen maakte. Hermans: „De zussen hebben in ieder geval een heel verschillend le ven. Ik kan me voorstellen dat de problemen die haar zusje heeft ge kend, de anorexia bijvoorbeeld, ge volgen hebben voor de manier waarop Maxima haar kinderen op voedt." Na het overlijden van Maxima's vader Jorge in 2017, is de famiiie nu weer in rouw. Het koninklijk gezin gaat naar Argentinië voor de uitvaart van Inés. De begrafenis is in besloten kring, meldt de Rijksvoorlichtings dienst. Koning Willem-Alexander komt tijdig terug uit Buenos Aires om maandag in Riga te beginnen aan een staatsbezoek aan Letland. Ko ningin Maxima zal hem daarbij niet vergezellen. - vrijdag 8 juni 2018 GO De puber werd een prinses, de baby een zorgenkind Cyril Rosman Rotterdam Wjj Inés tijdens de doop van haar nichtje Ariane in 2007. fotoanp Inés en koningin Maxima tijdens een ontmoe ting in Argentinië, fotoanp Inés in gesprek met haar moeder Maria del Carmen Cerruti. fotoanp Kijk op de site bij /video De overleden zus van koningin Maxima was een muzikante en zong bij haar eigen gitaarspel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4