lÉMmmun Volgend seizoen geen JVOZ J019 Tom Dumoulin mee naar de Tour de France ■11 13 LlLLiJL r* j* k" I 4 zv I C" 3 J T' stander kwijt. Jop Dekker twij felde toen de voorzet zijn kant op kwam. De linksback raakte de bal half, waardoor het projectiel ach ter doelman Brian Meulmeester verdween: o-i. Veenstra pepte zijn spelers op. Het mocht echter niet baten, want in de minuten die volgden, oogde Goes organisatorisch van slag. Een afgeslagen hoekschop leidde na een halfuur spelen de 0-2 in. Ver dediger Robert Talens kreeg te veel ruimte en kopte raak. Erwin Franse kreeg daarna nog een dot van een kans, maar zijn stift be landde naast het doel Ommekeer In de tweede helft was alles an ders. Goes stond als eerste op het veld. Het bleek een voorbode. In de 49ste minuut viel de aanslui tingstreffer. Franse ontfutselde de bal van de keeper. De bezoekers dachten aan een overtreding, de scheidsrechter wuifde de aantij gingen weg. De rappe aanvaller profiteerde van het buitenkansje door de 1-2 binnen te glijden. Van de Woestijne (naast) en Franse (paal) waren vervolgens dicht bij de gelijkmaker. Maar pas in de 79ste minuut werd de werk lust van de thuisploeg beloond. Franse werd na een goede loopac tie aangetikt in het strafschopge bied: penalty. Tawfik ging achter de bal staan en schoot raak: 2-2. Vlak voor tijd pakten de Goese- naren zelfs bijna de volle buit. Wissel verscheen oog-in-oog met de doelman, maar scoorde niet. Ook de bezoekers maakten nog aanspraak op de zege. Ternauwer nood onderschepte Meulmeester de bal voor de voeten van een in valler. Zondag is de return in Ha ren (Groningen). De winnaar komt volgend seizoen uit in de derde divisie. KARAKTERISTIEK Drie eerstejaars - Gianni Vande- pitte, Rico van Nielen en Yassine Azzagari - gaan naar NAC onder 19, terwijl zes andere spelers de overstap naar het seniorenvoetbal maken. Zo vertrekt Mitchell de Nooijer naar Philippine en gaan Jiri van den Hemel, Samarony Goossens, Dion Aerssens en Mi- quel Crucq bijvoorbeeld met z'n vieren naar Vlissingen. Daar is John Karelse trainer die dit sei zoen ook JVOZ JO19 onder zijn hoede had. Opstel en sprong De grote uitstroom heeft JVOZ verrast, laat voorzitter John Dane weten. „Het heeft ons voor de vraag gesteld of we dit kunnen opvullen. Dat zou betekenen dat we op stel en sprong, en zonder dat we daar een goede selectie op kunnen maken, nu nog spelers zouden moeten weghalen bij an dere clubs. Dat is niet wat JVOZ wil en waar zij voor staat en is in niemands belang." Ofhet een blijvende of tijdelijke keuze is, laat JVOZ nu nog in het midden. „Na de vakantie zullen we de situatie evalueren en beleid maken voor de doorlopende leer lijn met betrekking tot een goed vervolg in de laatste fase van de opleiding. Wij zullen dit tijdig communiceren met de selectie die in 2018/2019 uitkomt in de Onder 17, en ze betrekken bij de besluit vorming hierover." JVOZ JO19 speelde dit seizoen in de derde divisie en werd daarin Na de vakantie zullen we de situatie evalueren en beleid maken derde. Deze week werd de ploeg uitgeschakeld in de nacompetitie voor promotie. Geldrop was in de eerste ronde met 3-0 te sterk. JO19 is het tweede team in twee jaar dat JVOZ terugtrekt. Vorig jaar werd ervoor gekozen niet verder te gaan met JO17-2. De renners hadden kippenvel door de mensenmassa die op de been was, maar wij als staf zeker ook." Hoewel de Zeeuws-Vlaming zich tot 3,5 jaar terug voornamelijk stortte op zijn werkzaamheden bij het familiebedrijf Mobach Trans port, had het er altijd wel schijn van dat hij op een dag zou terugkeren in de sportwereld. Omdat hij het Cios heeft gevolgd en hij zijn opgedane kennis, vooral met betrekking tot het geven van sportmassages, in de praktijk wilde brengen en omdat hij gek is op de wielerwereld. Zes jaar terug kwam Mobach via toenmalig dorpsgenoot Brian van Goethem in contact met de conti nentale ploeg Metec, het team waar Van Goethem twee jaar actief voor was. Toen Mobach een keer als ver zorger meeging naar een wedstrijd van Metec ervoer hij weer hoe leuk het is om onderdeel van 'het wie- Ierwereldje' uit te maken. De afge lopen jaren werkte Mobach part time als verzorger bij wielerploeg Roompot en bij de KNWU. Voor de Nederlandse wielerbond reisde hij naar verschillende wereldkampi oenschappen af, zowel op de weg als in het veld. „En blijkbaar heb ik dat niet ver keerd gedaan", zegt Mobach, die te genwoordig fulltime in dienst is bij Sunweb. „Anders hadden ze me af gelopen zomer niet gevraagd om hier te komen werken. Dat Sunweb mij heeft benaderd, geeft toch ook wel een bepaalde erkenning. Het betekent dat je bij die andere ploe gen je werkzaamheden goed hebt gedaan en er positief over je gespro ken wordt. Werken bij een ploeg van dit kaliber is in mijn vakgebied de top bereiken." Team Sunweb is één van de acht tien WorldTour-ploegen en heeft onder meer Tom Dumoulin en Mi- chael Matthews onder contract staan. De formatie krijgt vaak lovende kritieken over zijn profes sionele werkwijze. Daar kan Mo bach wel inkomen. „Ze willen hier constant blijven verbeteren en in noveren. Op het gebied van materi aal, voeding, de complete topsport benadering eigenlijk. En daar be trekken ze de complete ploeg bij, of je nou renner of verzorger bent." Werken bij een ploeg van dit kaliber is in mijn vakgebied de top bereiken „Wordt er door onze ploeg dit jaar geen grote wedstrijd gewon nen, dan betekent dat niet meteen een ramp", vervolgt Mobach, die erop wijst dat er bij Sunweb vooral naar het 'bredere plaatje' wordt ge keken. „De ontwikkeling van het team staat voorop." Zo innoveert Sunweb komend seizoen bijvoor beeld met de opening van een cam pus voor de vrouwen- en beloften- tak van de ploeg. Mobach, oom van wielrenner Jarno Mobach die uitkomt voor de opleidingsploeg van Sunweb, ge niet enorm van zijn werk als ver zorger. „Je maakt aardig wat mee." Zo was de inwoner van Sluiskil in februari samen met de drie kop mannen - Tom Dumoulin, Wilco Kelderman en Michael Matthews - twee weken mee op hoogtestage in de Siërra Nevada. „Dat zijn dingen waarvan ik vorig jaar niet had ge dacht dat ik ze nu zou meemaken." „Je deelt dan een appartement met zijn vieren en je trekt twee we ken dagelijks met elkaar op. Op die manier leer je de persoon achter de topsporter ook kennen. Ik kende Dumoulin al enigszins via de KNWU-selecties, maar als je echt twee weken met elkaar leeft, kom je echt te weten hoe hij in elkaar zit." Een ander mooi moment be leefde Mobach tijdens de proloog van de Ronde van Romandië. Matt hews had namens Sunweb de snel ste tijd geklokt en Mobach was de verzorger die de Australiër na de fi nish opving. „Na hem moest er nog een man of vijftien binnenkomen. Direct na de finish van Matthews werd ik met hem meegenomen naar de hotseat. Dan is het een kwestie van afwachten. Niemand dook uiteindelijk meer onder zijn tijd. Dan volgt er wel ontlading." Meer van die bijzondere momen ten gaat Mobach ongetwijfeld mee maken tijdens de Ronde van Frank rijk, waar ook Dumoulin aan mee zal doen. „Ik kijk er nu al naar uit", zegt de Zeeuw. „Ik weet niet precies wat ik me er bij moet voorstellen. Je hoort altijd verhalen dat het alle maal heel hectisch en druk is, maar ik laat het maar op me afkomen en dan zien we het wel." vrijdag 8 juni 2018 winnaar na remise L V- j 1*1 v 5 i^fl Sherief Tawfik (midden) heeft zojuist vanaf de penaltystip de 2-2 binnengeschotn. Erwin Franse en Daniël Wissel springen op de ach tergrond een gat in de lucht, foto johan van der heijden Goes-Be Quick 2-2 (0-2). 22. Jop Dekker (eigen doelpunt) 0-1, 30. Robert Talens 0-2, 49. Erwin Franse 1-2, 80. Sherief Tawfik 2-2 (strafschop). Scheidsrechter J.J.M Vries. Gele kaarten: Klaas van Hecke (Goes), Thomas Care- man, Jorin Keekstra, Twan Nieboer (allen Be Quick). Aan tal Toeschouwers: 650. Goes: Brian Meulmeester; Rick de Punder, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker; Klaas van Hecke, Ruben Hollemans, Yannick van de Woestijne (85. Thijs Rentier); Erwin Franse, Daniël Wissel, Tim de Winter. JVOZ brengt komend voetbal seizoen geen J019-team in competitie. Te veel spelers uit de huidige J019-groep vertrek ken, aldus de opleidingsclub, en JVOZ kan dat onvoldoende opvangen. Rudy Boogert Vlissingen -John Dane, voorzitter JVOZ - Rolf Mobach John Karelse zou ook komend seizoen de J019 van JVOZ trai nen, maar dat team wordt opgeheven, fotoxxxxxx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41