II II Azimi prikkelt spelers Hoek met feest 5 Openbaar Ministerie vervolgt niemand na verdrinking 14 oktober 2017 zal voor altijd een zwarte dag zijn in het leven van moeder Jeanine Trinidad en andere familieleden van Ezra. Die dag kre gen ze het verschrikkelijke nieuws dat de jongen was verdronken in de Lazy River van het Goese zwem bad. Onlangs liet het Openbaar Mi nisterie de nabestaanden weten dat daar niemand voor zal worden ver volgd. Dat de familie nu meer infor matie zoekt, mag volgens Agnes II- We willen enkel weten wat er precies is gebeurd. Dat is belangrijk om het te kunnen afsluiten lis - de oma van Ezra - niet worden uitgelegd als een poging daar veran dering in te brengen. De familie wil niemand beschuldigen. „We willen enkel weten wat er precies is ge beurd. Dat is belangrijk om het te kunnen afsluiten." Op de nog altijd bestaande Face- bookpagina van Ezra heeft zijn moeder een boodschap geplaatst, die doet lijken of de jongen het zelf heeft geschreven. 'Een tijdje na mijn overlijden kreeg mijn moeder verschillende verhalen te horen', valt onder meer te lezen. 'Er zou een spelletje gespeeld zijn, wie het langst onder water kan blijven.' In het bericht worden mensen die op de bewuste dag in het zwembad waren opgeroepen hun verhaal te doen. Oma Agnes lllis legt uit dat zij en andere familieleden vinden dat te snel de conclusie is getrokken dat Ezra is verdronken door een epilep tische aanval. Ze zegt dat de jongen geen zware aanvallen meer had. De arts bij wie hij onder behandeling stond voor de aandoening, heeft bovendien verklaard dat hij niet ge voelig was voor de schittering in het water en de lampen in het zwembad. „Er is wel geconstateerd dat er een snee in zijn tong zat", zegt de oma van Ezra. „Dan denk je al snel: hij heeft in zijn tong gebeten tijdens een epileptische aanval. Maar die snee is misschien wel ont staan tijdens het reanimeren of be ademen." De familie vraagt zich af waarom er geen autopsie is verricht op het lichaam van Ezra. Het Openbaar Ministerie laat bij monde van woordvoerder Elke Kool weten dat de dood van Ezra uitgebreid is onderzocht. „We heb ben geconcludeerd dat er in deze kwestie door niemand strafbaar is gehandeld. Zo is het personeel van We vinden dat te snel is geconcludeerd dat het een epileptische aanval was het zwembad niet nalatig ge weest." Het OM houdt het op een epileptische aanval. Er zijn volgens Kool geen aanwijzingen die een an dere conclusie rechtvaardigen. Ze bevestigt dat er geen autopsie heeft plaatsgevonden. „Er is een schouw- arts ter plaatse geweest. Zo iemand kijkt of er rare dingen te zien zijn op het lichaam. Aangezien dat niet het geval was, was er geen reden om extra onderzoek te doen." Kool zegt de gevoelens van de moeder van Ezra goed te kunnen begrijpen. „Ik kan me voorstellen dat het niet fijn is om deze conclu sie te horen." Oma Agnes lllis laat weten dat een paar mensen die destijds in het bad aanwezig waren al hebben ge reageerd op de oproep. De familie gaat met hen in gesprek. Salar Azimi beloofde dit seizoen ook al de selectie van FC Dordrecht een bonus, maar toen kon hij het geld op zak houden omdat de ploeg promotie naar de eredivisie mis liep. Nu wil Azimi de selectie van Hoek belonen als ze morgen weten te promoveren naar de derde divi sie. Mogen de amateurs van de Zeeuws-Vlaamse club dan ook 110.000 euro onder elkaar verdelen? Nee, zo ver wil Azimi niet gaan. „Ik heb ze verteld dat ze bij promotie een groot feest krijgen in ons hotel De Elderschans", vertelt de eige naar. „En dan bedoel ik ook écht een groot feest, met alles erop en eraan. Alles wat ze maar willen drinken, natuurlijk champagne, eten, een overnachting, ontbijt, lunch; noem het maar op. Dat regel ik voor de spelers en hun vriendin nen of vrouwen, de technische staf en nog wat mensen van Hoek. Het moet geweldig worden." Azimi is sinds dit seizoen als sponsor aan de ambitieuze ama teurclub verbonden. Nadat Hoek in januari Daniël Akindayini had bin- En dan bedoel ik ook écht een groot feest, met alles erop en eraan nengehaald, kreeg de Engelse spits een kamer in het hotel van Azimi en zijn broer Sasan. Sinds een paar maanden geldt hetzelfde voor Titas Vitukynas, de uit Litouwen afkom stige middenvelder van Hoek. Akindayini raakte onlangs zwaar geblesseerd en keerde afgelopen weekend terug naar Engeland. Bij Hoek hopen ze dat hij morgen bij de thuiswedstrijd tegen de ama teurs van Ajax aanwezig kan zijn. Salar Azimi kwam de afgelopen jaren meerdere keren in het nieuws vanwege voetbalgerelateerde zaken. Vorig jaar betaalde hij dus 110.000 euro aan de selectie van NAC Breda, dit seizoen beloofde hij hetzelfde bedrag aan FC Dordrecht. De ploeg van Gérard de Nooijer promo veerde echter niet naar de eredivi sie. Azimi gaf ook aan interesse te hebben in een overname van Roda JC en was met verschillende clubs in België bezig. FC Dordrecht hoefde hij dan niet te betalen; de club komt eind deze maand wel een paar dagen naar Aardenburg voor een trainings kamp en verblijft dan in De Elder schans. Als Hoek, dat dinsdag de FC Dordrecht komt wel een paar dagen naar Aardenburg voor een trainings kamp en verblijft dan in De Elderschans heenwedstrijd in Amsterdam tegen de Ajax-amateurs met 1-3 won, erin slaagt om promotie naar de derde divisie veilig te stellen, zou er tij dens het verblijf van FC Dordrecht ook zomaar een groot feest plaats kunnen vinden in Aardenburg. vrijdag 8 juni 2018 PC Twijfels over dood Ezra (13) Nabestaanden van de 13-jarige Ezra Trinidad uit Goes worstelen ruim een halfjaar na de dood van de jongen nog altijd met de vraag hoe hij precies om het leven kwam in zwembad Om nium. Een epileptische aanval werd al snel gezegd. Dat is ook de eindconclusie van het Open baar Ministerie. Maar de familie twijfelt. 'Wie kan ons meer ver tellen?' Rob Paardekam Goes - Agnes lllis, oma van Ezra A Kort na Ezra s dood werd een stille tocht gehouden om hem te herdenken, foto johan van der heijden -Agnes lllis Ruim een jaar geleden beloofde de Aardenburgse hoteleigenaar Salar Azimi de spelers van NAC Breda een bonus van 110.000 euro, als de club zou promove ren naar de eredivisie. Dat lukte en dus trok de Aardenburgse zakenman de portemonnee. Nu is het de beurt aan de selectie van Hoek. Barry van der Hooft Aardenburg - Salar Azimi, hoteleigenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33