Overvaller in inrichting wegens 'experiment' Kwart miljoen voor proef opslag getijdenstroom M 4 Grote tentoonstelling van Ineke Otte in de ZB in Middelburg PU BRUINISSE Het proefproject om getijdenstroom op te slaan in bat terijen bij het Tidal Technology Center (TTC) Grevelingendam kan een subsidie van een kwart miljoen euro tegemoet zien. De subsidie komt uit het Fonds voor de Zeeuwse energietransitie van de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen. De proef is onderdeel van het zogeheten project MIDAS (Marine energy Integrated with smart Distribution and Storage). Daarmee wordt de duurzame op wek van getij denenergie gecom bineerd met batterijopslag. Hier door is de duurzame getijden- energie op elk moment van de dag beschikbaar en niet alleen bij de wisseling van het tij, zoals nu het geval is. Ook wordt er onderzoek ge daan naar de mogelijkheden van energieopslag die is aangesloten op het regionale elektriciteitsnet van netbeheerder Enduris. Door gebruik te maken van opgeslagen duurzame energie, kan de netbe heerder in de toekomst het trans portnet optimaliseren en zo over belasting voorkomen. „Dit project past helemaal bij versnelling van de energietransitie en het behalen van klimaatdoelstellingen in Zee land", aldus gedeputeerde en be stuurslid van de stichting Carla Schönknecht. Het project loopt tot en met 2021. De rechtbank heeft de Terneuze- naar dan ook ontslagen van rechts vervolging en bepaalde dat hij zich voor de periode van een jaar moet laten opnemen in een psychiatrisch ziekenhuis. Ook moet hij zijn slachtoffer 500 euro schadevergoe ding betalen. Het vonnis was over eenkomstig de eis. Het incident vond plaats op het Oostelijk Bolwerk en Y. verkeerde volgens de deskundigen in 'een psychose in het kader van schizo frenie'. Y. stond op het fietspad en een fietser dacht dat hij de weg wilde vragen. In plaats daarvan kreeg de man een (nep)vuurwapen tegen zijn buik gedrukt en werd hem opgedragen honderd euro af te geven. Toen hij dat niet had, vroeg Y. om de helft en toen de fietser ook dat niet had, liet Y. hem gaan. De verdachte zei zelf dat hij hele maal niet van plan was iemand van zijn geld te beroven: „Het was een experiment". Auto belandt in sloot langs A58 Vrouw opgepakt voor drugshandel Vlissinger rijdt onder invloed langrijk dat ik vasthoud aan mijn concept, aan mijn uitgangspunten. Alles wat ik doe gaat over kwali teit." De tentoonstelling wordt mor gen geopend. Otte wil deze op spectaculaire wijze inluiden en heeft een grote catwalkshow op touw gezet. Daarin zijn haar mooi ste modesieraden te zien, op een - uiteraard - groene loper. Inspirerende show Marijke Helwegen verzorgt samen met Otte de presentatie. „Het wordt een inspirerende show, met veel kleuren en diverse stijlen. Ik heb gekozen voor achttien verschil lende typen vrouwen, zodat je kunt zien dat iedereen de sieraden kan dragen. Veel mensen denken dat het niet bij hen past. Maar het staat fantastisch. Als je ze draagt, voel je je meteen anders." Goedkeurend bekijkt ze de vitrines met haar werk op het centrale plein van de ZB. „Het is toch een explosie van kleuren", zegt Ineke Otte. De Als ik in Milaan op een beurs sta, wil iedereen met me op de foto vitrines staan op een ondergrond van nepgras. „Ik heb gekozen voor overal groen. Dat is toch mijn visi tekaartje. Alles is gras en wolken. Samen met de symboliek is de ge weldige natuur mijn belangrijkste inspiratiebron." Otte is de eerste 'artist in perfor mance'. Onder die noemer biedt ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland een royaal podium aan kunstenaars uit de provincie die hun sporen in binnen- en buiten land hebben verdiend. Daar komt Otte zeker voor in aanmerking. Haar opvallende mo desieraden - met onder meer mos selen, ratjes, gras en lieveheers beestjes - waren de afgelopen jaren te zien op internationale mode- en designbeurzen en in musea over de hele wereld. „Als ik in Milaan op een beurs sta, wil iedereen met me op de foto. In Zeeland is er minder aandacht. Daarom vind ik het leuk dat ik hier te gast ben en dat de ZB het goed aanpakt." Zo'n driehonderd objecten heeft ze geselecteerd. Op de begane grond zijn vooral sieraden te zien, op de eerste verdieping glasobjec ten en kunstwerken. „De sieraden lopen als een rode draad door mijn leven, maar ik werk al mijn hele le ven als kun stenaar. In 1987 werden mijn eerste werken aangekocht door het Zeeuws Mu seum." Ze bruist nog altijd van energie. „Om me heen is iedereen aan het afbouwen, maar ik ga door. Er liggen nog wel honderd ideeën op de plank. Maar ik vind het vooral be- NIEUWDORP Opgepakte mannen blijven langer vast vrijdag 8 juni 2018 'Wie mijn sieraden draagt, voelt zich meteen anders' De 24-jarige S. Y. uit Terneuzen is dermate ontoerekeningsvat baar dat het hem niet kan wor den verweten dat hij op 1 fe bruari in Terneuzen een fietser met een vuurwapen bedreigde om het slachtoffer daarmee geld afhandig te maken. Ad Roos Terneuzen RITTHEM Bij een ongeval op de A58 tussen Ritthem en Middel burg is gisterochtend een auto in de sloot beland. Meerdere personen zijn ter plaatse door ambulanceper soneel behandeld. Over hun toestand is niks bekend. Hoe het ongeluk precies ge beurd is, wordt nog onder zocht. Mogelijk was er een tweede auto bij betrokken. Meteen na het ongeluk, iets voor achten, rukten hulp diensten massaal uit. Brand weerlieden die ook ter plaatse waren, hoefden niet ingezet te worden. MIDDELBURG Een 29-jarige Middelburgse is gisteren opgepakt voor drugshandel. De politie ar resteerde ook een man (37) uit Bergen op Zoom. De po litie kwam hen op het spoor in een langlopend drugson derzoek van de recherche. Agenten doorzochten wo ningen in Middelburg, Ber gen op Zoom en Ossen- drecht. Daarbij is 'een aan zienlijk geldbedrag' in be slag genomen, meldt de po litie. MIDDELBURG De politie heeft woensdag in Middelburg een 30-jarige Vlissinger aangehouden die onder invloed van drank en drugs achter het stuur zat. De auto werd rond 16.50 uur aan de Noordsingel aan de kant van de weg gezet voor een controle. De man kreeg een rijverbod van 24 uur. Ook is bij het CBR een vor dering gedaan om te onder zoeken of de man über haupt nog wel geschikt is om een rijbewijs te hebben. De bestuurder is al vaker was veroordeeld voor het rijden onder invloed. Necklace grass large. A Vaas rabbit 3D. Necklace mussel. Expositie 'Natuurlijk! Ineke Otte'; t/m 30 juni in de ZB in Middelburg. Opening met catwalkshow mor gen om 15.00 uur. Tijdens de expo sitie zijn er diverse activiteiten, waaronder 'meet greets' met Otte. Zie dezb.nl. Middelburg - Ineke Otte Parijs, New York en Milaan lagen al aan haar voeten. En nu Mid delburg. De Goese kunstenaar Ineke Otte is blij dat ze ook eens in eigen provincie een grote ten toonstelling van haar werk heeft. Rolf Bosboom A Ineke Otte. foto lex de meester De twee mannen die maan dag zijn aangehouden voor het betreden van het ha venterrein in Nieuwdorp, blijven twee weken langer in voorarrest. Eén van hen, een 41-jarige Amsterdam mer, is die nacht direct op gepakt. Zijn metgezel ging ervandoor, maar kon later in Rotterdam worden aan gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32