g-3 Dromen van korter werken y| Met de Ride kan ik iets voor een ander betekenen Tabé 2 Bijna zesduizend mensen fietsen dit weekend de Delta Ride for the Roses. Het is een bijzondere editie: het evenement bestaat tien jaar. RIDE FOR THE ROSES WEEKEND VOOR Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl ELLY NEUFÉGLISE (52) I j wim optie.- Commentaar De Belgische vakbond ABVV droomt van veel korter wer ken. Van de huidige 38 uur naar 32. Dat is een grote ver andering. De eerste reacties van werkgevers geven wei nig hoop. Zij voelen er helemaal niets voor. Hun commentaar: 'onrealistisch en onbetaalbaar'. Dit antwoord is veel te defen sief. Want er zijn grote voordelen. Het is bekend dat mensen die korter werken productiever zijn en minder vaak ziek. Toch is de weerzin van de Belgische werkgevers wel te begrijpen. Want de ABVV gaat ervan uit dat werknemers geen loon inle veren. Dat is niet reëel. Het doel van de bond is overigens wel goed: een betere balans tussen werk en gezin en een betere verdeling van de beschikbare banen. De Nederlandse vakbonden reageren lauw op het Belgische idee. Het CNV maakt het goede punt dat hier al veel mogelijk heden zijn om minder te gaan werken. Daar zijn dus geen col lectieve afspraken voor nodig. De FNV kijkt de kat uit de boom. Korter werken is niet de enige weg naar een betere balans in je leven. Minstens even belangrijk als het aantal uren is de ma nier waarop je werkt. Zit er ontspanning in? Heb je plezier? Geeft je werk voldoening? Kan je lichaam het gemakkelijk vol houden? Als dat allemaal in orde is tellen de uren heel anders. Ook de invulling van de vrije tijd maakt een groot verschil. Veel mensen plannen hun weekenden helemaal vol. Dan is er geen rust en dan wordt de werktijd onnodig zwaar. De manier waarop je werkt is minstens even belangrijk als het aantal uren 3-daagse excursiereis Zuidoost Engeland v. di 14 augustus v.a. 349,-- Groepsreizen Dagtocht Giethoorn wo 5 september 79,-- Zomerse tocht met buffetcruise do 12 juli €79,- Weekendje Londen! v. zal 6 juni v.a. €119,-- Dagtocht Maastricht vr29juni,do30aug €35,-- Dagtocht Parijs zo29juli,za24aug €59,— Annie M.G. Schmidt za30juni,za6okt,za17nov €85,— Ballet van Annie M.G. Schmidt Mart Scherp kookt op Folie Culinaire Kunst in ZB van Ineke Otte Met de LadiesNightRide begint vanavond in Goes hét Zeeuwse fietsweekend van het jaar. Sinds 2008 trappen getrainde wielren ners, recreanten en kinderen jaar lijks geld bij elkaar voor KWF Kan kerbestrijding. De tocht heeft in die tijd ruim 3,2 miljoen euro opge bracht. De 'kleine ride' werd opgezet na dat in 2008 de landelijke Ride for the Roses plaatsvond in Goes. Sindsdien vindt het evenement jaarlijks plaats. Deelnemers kun nen 25,50,80 of 120 kilometer fiet sen. De 50 kilometer is de populair ste afstand. De Delta Ride for the Roses is in de loop van de jaren uitgebreid. In 2015 vond voor het eerst de Ladies NightRide plaats: een fietstocht voor vrouwen, op vrijdagavond. Vorig jaar werd voor het eerst ook een tocht in Zeeuws-Vlaanderen georganiseerd. Dat leverde een re cordaantal van ruim zesduizend deelnemers op. Dat aantal wordt dit weekend waarschijnlijk ook weer gehaald. De opbrengst van dit jaar komt ten goede aan onderzoek naar hersenkanker. Aanmelden voor de Delta Ride for the Roses kan nog steeds. Wie mee wil doen aan de Ladies NightRide kan zich nog tot van avond 18.45 uur inschrijven. Dagin schrijving voor de tochten van za terdag en zondag kan vanaf 7.00 uur bij de startlocaties in Goes en Terneuzen. ALMANAK De Schouwse verslaggever zwaaide vorige week af. Na wat verrassingen op zijn laatste werkdag en een borrel op de dag erna zei hij tabé tegen de Provin ciale Zeeuwse Courant. Zijn (voormalige) chef polste gisteren de stemming eens bij de Zierikzeese zestiger. 'Mis je ons al?', vroeg hij in een tekstbericht aan de vertrokken scribent. De Zierikzeëenaar zag het bericht, maar moest eerst eens goed na denken voor hij antwoord gaf. Na een kwartiertje stuurde hij een berichtje terug, met de alles zeggende boodschap: 'Wie bent u?' VLISSINGEN Welk zandkasteel blijkt het sterkst? Zwaar? „Nee hoor, om 9 uur aan de start staan, dat is het zwaarste", zegt Elly met een lach. „Ik fiets ge woon heel graag. Tijdens het fiet sen kan ik alles even vergeten, en lekker mijn hoofd leegmaken. Ik heb sinds maart al 800 kilometer getraind. Elke dag fiets ik 25 a 30 kilometer. Dus qua conditie moet het lukken. En tijdens de Ride trek je elkaar mee. Dan heb je er ineens weer 25 kilometer op zitten. Dan gaat het zo automatisch." Elly doet voor de zesde keer mee. „Ik heb kanker van dichtbij meegemaakt. Toen is het besef ge komen dat ik met het fietsen van de Ride for the Roses iets voor een ander kan beteke nen." Ze rijdt elk jaar voor iemand an ders. „Na de tocht ga ik bij die persoon of bij de familie langs om de roos te overhandigen. Dit jaar rijd ik op zaterdag voor Jos de Wit: zijn vrouw en dochter ken ik goed. En de tweede dag rijd ik voor Gio- vanni Vackier. Hij is een vriend die we via de carnavalsvereniging kennen." Elly weet hoe belangrijk het is dat zieke mensen steun krijgen. „Als je voor iemand rijdt, dan heb je tijdens de tocht een heel ander gevoel. Je weet waarvoor je het doet. Op- m geven is geen vrijdag 8 juni 2018 n Bij deze reis is het excursieprogramma inbegrepen Het kleine groene Hollandse Venetië. Inclusief diner Inclusief bezoek wijnboerderij en lunch! Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Maastricht is magisch! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Beste musical van het jaar, 3®*^ nu in het DeLaMar theater te Amsterdam WWW.amZ.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site. MIDDELBURG Zo'n tweehonderd dan sers van Balletschool Middelburg dansen zater dag 16 juni over het toneel van Studio A58 voor de voorstelling Pluk het Pet- teballet. Het verhaal is ge baseerd op het fantasie rijke kinderboek Pluk van de Petteflet van Annie M.G. Schmidt. Er zijn twee voorstellingen, om 14.00 en 19.30 uur, en kaarten a 11 euro zijn verkrijgbaar via balletschoolmiddel burg.nl MIDDELBURG Chefkok Mart Scherp van restaurant Scherp in Mid delburg is een van de top- chefs die begin oktober gaan koken op Folie Culi naire in Maastricht. Dat is naar eigen zeggen het meest prestigieuze ho reca vakevenement van Nederland. Er is dan ook een streng toelatingsbe leid voor deelnemers. Tij dens Folie Culinaire laat Scherp zijn bereidingen van de duurzaam gepro duceerde vis Dutch Yel- lowtail zien én proeven. MIDDELBURG Ineke Otte legt de laatste hand aan een grote ten toonstelling van haar werk in de ZB in Middelburg. Deze wordt morgen ge opend. Otte is de eerste 'artist in performance' bij de ZB. Zij toont tot eind deze maand zo'n 300 mo desieraden en kunst- en glasobjecten. Als opening heeft Otte een catwalk- show van sieraden op touw gezet. De show, die om 15.00 uur begint, wordt gepresenteerd door Ma rijke Helwegen. Zeeland 4 Duizenden Cornelleke Blok Goes Meer informatie: deltarideforthe- roses.nl. Tip? redactie@pzc.nl Ruim driehonderd kinde ren proberen dinsdag het sterkste zandkasteel te bouwen tijdens 'the battle of the beach' van Water schap Scheldestromen op het badstrand in Vlissin- gen. Er zijn 32 teams met deelnemers uit groepen 6 van Vlissingse basisscho len. De start is om 11 uur. Na een uur bouwen wordt duidelijk welk kasteel het langst stand houdt. Elly Neuféglise (52) uit Philip- pine is ongetwijfeld één van de fanatiekste deelnemers aan de Ride for the Roses. Ze fietst in één weekend 190 kilometer: vanavond doet ze mee aan de LadiesNightRide. Op zaterdag én zondag legt ze samen met haar man en zoon tachtig kilo meter af. Elly Neuféglise. FOTO CAMILESCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30