15% Kans op verrassende zege Del Potro in halve finale tegen Spanjaard lijkt klein 20% 25 Halep slaat aanval Muguruza af ledereen rekent op wéér een Coupe des Mousquetaires voor Nadal. Of kan Del Potro vandaag in de halve finales voor een verrassing zorgen tegen de Spaanse gravelkoning? En wat zijn de kansen van Thiem en Cecchinato? Tekst Fardau Wagenaar Kim Clijsters had Rafael Nadal voor zijn partij tegen O Diego Schwartzman gezien in het restaurant van de spelers op Roland Garros. „Hij ging met iedereen op de Cu foto en zag er zo relaxed uit", zei de oud-tennisster. Dat Nadal vervolgens in de kwartfinale een set ver- m loor van zijn Argentijnse vriend (4-6 6-3 6-2 6-2) zal hem niet lekker zitten, maar hij maakte er weinig woorden aan vuil. „Ik speelde niet agressief genoeg", O verklaarde hij na afloop. Dat de partij door de regen werd afgebroken en gisteren verder ging, kwam hem goed uit. „Het heeft zeker geholpen." cz Nadal had wat druk gevoeld in de kwartfinale. „Om- Zdat ik mens ben." En omdat hij van tennis houdt. „Je kunt deze sport niet uitoefenen als je dat niet voelt." Wordt hij voor de elfde keer de winnaar in Parijs? Hij wil niets anders, maar tempert meteen ook de ver wachtingen dat hij het 'wel even' doet. „Ik ben niet ver plicht om te winnen." Hij wordt door Novak Djokovic gezien als een inspi ratiebron. „Als Juan Martin het volhoudt, kan ik het ook", zei de Servische topspeler deze week. Djokovic werd lang geteisterd door een blessure en is nog steeds niet de oude, maar hij weet dat het nog erger kan. Juan Martin del Potro was er hele jaren niet bij vanwege een hardnekkige polsblessure en gaf nooit op. De Argentijn miste negen grandslamtoernooien op een rij. Hij speelde in 2014 de Australian Open, om pas op Roland Garros 2017 terug te keren op het hoogste niveau. Eerder was hij er ook al een hele tijd niet bij, dat was in 2010. Het jaar ervoor won hij de US Open, zijn grootste succes tot nu toe. Del Potro won na een pot van bijna vier uur in de kwartfinale van Marin Cilic (7-6 5-7 6-3 7-5), dit jaar nog finalist op de Australian Open. De partij begon op woensdag, maar werd afgebroken door de regen en gis teren afgemaakt. Kans op finale Vooraf was hij al een outsider voor de titel in Parijs en het moet gezegd: Dominic Thiem maakt het voorlopig waar. De Oostenrijker is de enige speler die in 2017 én dit jaar Rafael Nadal op gravel versloeg. Hij kwam als winnaar van het graveltoernooi van Lyon naar Roland Garros en won eerder ook al in Bue nos Aires op gemalen baksteen. Thiem wordt met Alexander Zverev gezien als de kroonprinsen van het tennis. Zij moeten de leegte gaan opvullen als Roger Federer en Rafael Nadal er op een dag niet meer bij zijn. Thiem won in de vorige ronde in een teleurstellende partij van Zverev. De Duitser raakte vroeg in de partij geblesseerd en strompelde naar het einde. In zijn derde halve finale op een rij in Parijs treft hij de ongeplaatste Marco Cecchinato. Het tweetal speelde nooit tegen el kaar. Thiem is erop gebrand voor het eerst de finale van een grandslamtoernooi te halen. Drie keer is scheeps recht, redeneert hij. Kans op finale Hij is de stunt, de grote verrassing van Roland Garros en heeft al een paar keer gezegd het gevoel te hebben fi> in een droom te leven. Nooit eerder won Marco Cec- chinato een wedstrijd op een grandslamtoernooi, nu zit hij bij de laatste vier. In de kwartfinale versloeg hij (D Novak Djokovic, de oud-kampioen met wie hij vorige maand nog trainde. Cecchinato ontkomt er in Parijs niet aan dat zijn ver- leden wordt opgerakeld. In 2016 werd hij achttien maanden geschorst wegens matchfixing, hij zou ge- 0) gokt hebben op een eigen partij in Marokko. Uiteinde- lijk werd zijn straf geschrapt, omdat het bewijs niet CD rechtmatig zou zijn verzameld. Na die turbulente tijd sloeg de op Sicilië geboren tennisser zijn ballen in stilte. Tot hij dit jaar als lucky loser het toernooi van Boedapest won. Tel Roland Gar ros erbij op en je kunt stellen dat hij zijn status van anonieme speler wel ontstegen is. ONGENAAKBAAR Record voor Comenentia Alaphilippe wint etappe V- Geen hoofdrol voor Martina UITSLAGEN vrijdag 8 juni 2018 GO Op naar Nadals elfde, of komt er een surprise? Rafael Nadal (32) Spanje Nummer 1 van de wereld Juan Martin del Potro (29) Argentinië Nummer 6 van de wereld Dominic Thiem (24) Oostenrijk Nummer 8 van de wereld FOTO'S EPA, REUTERS, GETTY IMAGES Marco Cecchinato (25) Italië Nummer 72 van de wereld PARIJS Simona Halep (26) gaat morgen op Roland Gar ros op jacht naar haar eerste grandslamtitel. De Roe meense was gisteren veel te sterk voor Garbine Muguruza (6-1, 6-4) en treft in de finale Sloane Stephens (25), de win nares van de US Open. De nummer 1 van de wereld speelde gisteren een buiten gewoon sterke eerste set tegen de Spaanse oud-winna res van Roland Garros. In de tweede set kreeg ze iets meer weerstand, maar kwam niet in de problemen. De twee speel sters streden behalve om een plek in de finale ook om de eerste plek op de wereldrang lijst. De Roemeense blijft die lijst aanvoeren, maar ze zal nu ook een grote titel willen hebben. Ze behaalde drie keer eerder de finale van een grandslam toernooi, waarvan twee keer in Parijs. Deze keer begint ze als favoriete aan de finale, omdat haar tegenstander Slo ane Stephens minder begaafd is op gravel. Stephens be reikte de eindstrijd door met 6-4 6-4 te winnen van haar goede vriendin en landgenote Madison Keys. ATLETIEK Denzei Comenentia heeft bij de NCAA Finals in Eugene het Nederlands record kogelslingeren ver beterd. De atleet, die in augustus aan de EK meedoet, kwam bij de universiteits kampioenschappen tot een afstand van 76.41 meter. Het goud bij het kogel stoten ging eveneens naar Comenentia. Hier was zijn afstand 20.61. WIELRENNEN WIELRENNEN Julian Alaphilippe heeft de vierde etappe in het Critérium du Dau- phiné gewonnen. De Franse wielrenner van Quick-Step bleef in de 181 kilometer lange etappe van Chazey-sur-Ain naar Lans-en-Vercors de Ierse renner Daniël Martin net voor. De Italiaan Gianni Mos- con neemt de lei derstrui over van Mi- chal Kwiatkowski. ATLETIEK Churandy Martina (foto) heeft in de Dia mond League op de 200 meter in Oslo een bijrol vervuld. De 33-jarige sprinter kwam als achtste en laatste binnen in een tijd van 20,86. TENNIS Roland Garros Mannen, kwartfinales: Nadal (Spa/1) - Schwartzman (Arg/11) 4-6 6-3 6-2 6-2, Del Potro (Arg/5) - Cilic (Kro/3) 7-6 5-7 6-3 7- 5. Vrouwen, halve finales: Halep (Roe/1) - Muguruza (Spa/3) 6-1 6-4, Stephens (VS/10) - Keys (VS/13) 6-4 6-4. WIELRENNEN Critérium du Dauphiné Vierde etappe (181 km): 1. Alaphilippe (Fra/Qst) 4.26.58,2. Martin (ler/Emi) z.t., 3. Thomas (GB/Sky) z.t., 4. Bardet (Fra/AG2) z.t., 5. Latour (Fra/AG2) +0.05,20. Tolhoek (Ned/LJm) +0.22. Klassement: 1. Moscon (Ita/Sky) 13.55.30,2. Kwiatkowski (Pol/Sky) +0.06,3. Thomas (GB/Sky) z.t., 4. Alaphilippe (Fra/Qst) +0.48,5. Ca- ruso (Ita/BMC) +0.49,25. Tolhoek (Ned/LJm) +2.58.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25