frisser naar trainerschap V. kritische vragen over zijn tegenvallende resultaten in de Formule 1 mi1 lai Gudde: Hopelijk in najaar besluit 'nieuwe' eredivisie 23 MRMW iw W$mÈÊÊÊÊÊMÊIÊË r r v - HiHni IHNHH ïf-Xf' er 'ïï&r& houding ook niet. Getergd, dat wel. Was het wellicht een afge sproken codewoord? Of kwam het spontaan op in zijn hoofd? Hoe dan ook, schoon genoeg heeft hij van zijn situatie. Van al die vragen. Van al dat gezeik van die betweters. Wonderkind Het wonderkind van de konings klasse van de racesport heeft zichzelf met een serie incidenten in een benarde situatie gema noeuvreerd. Kon hij voorheen nog een haperende auto of motor de schuld geven, nu is er met die RB14, op nog altijd wat vermo genstekort na, niets mis. Collega Daniël Ricciardo reed er al mee naar twee zeges en staat keurig derde in de strijd om het wereld kampioenschap. Verstappen, die als een komeet omhoogschoot in zijn eerste drie jaar in de Formule 1, blijft nu voor het eerst achter. En natuur lijk intrigeert dat gegeven de au tosportpers. „Nee, dit jaar is na tuurlijk niet heel goed verlopen, tot nu toe. Maar het heeft geen enkel nut om daar maar over door te blijven praten. Ik richt me alleen op de volgende race", bleef Verstappen stug volhouden. Alle mensen die menen te we ten hoe hij weer op het juiste spoor komt? Dat hij minder gre tig moet zijn, zijn weekenden rustiger op moet bouwen en zijn houding aan moet passen? „Ik luister niet eens meer naar al die commentaren, doe mijn eigen ding. Mezelf aanpassen, dat zal ik nooit doen. Daarmee ben ik juist zo ver gekomen. Na Monaco heb ben we met het team dingen ge analyseerd, ik heb gesproken met familie en vrienden. Maar ik weet zelf dondersgoed wat beter kan en beter moet en dat ga ik hier proberen te doen in Canada. „Het is ook allemaal niet zo dramatisch als veel mensen zeg gen. Twee fouten waren echt mijn fout, dit jaar", zo refereerde Verstappen nog maar eens, aan de trainings-crash in Monaco en de clash in China met Sebastian Vettel. Beide races had hij kun nen winnen. „Natuurlijk heb ik niet alle punten gegepakt die ik moest pakken. Had het veel beter gekund. Maar iedereen dramati seert het zo..." Of hij de GP van Canada graag wil winnen om zo een streep on der deze periode te zetten? „Nee,", klonk het, met een blik vol onbegrip. „Ik wil elke race winnen." Sessie Voor hem is elke race een nieuwe. Elke sessie zelfs. Elk rondje. De focus altijd vooruit. En met het besef dat hij, mocht hij erin slagen het tij te keren in Canada, ook zo weer een polo naise achter zich weet van voor malige criticasters die hem net zo gemakkelijk de hemel weer in prijzen. Zo opportunistisch is deze wereld ook wel weer. - Behalve Poldervaart heeft ook ex- prof Danny Buijs (FC Groningen) alleen ervaring als trainer bij de amateurs. De Rus Leonid Sloetski (Vitesse) en de Duitser Frank Wor- muth (Heracles) zorgen voor bui tenlandse invloeden en Jan Olde Riekerink (Heerenveen) en René Eijer (Fortuna) mogen laten zien wat ze de laatste jaren over de grens hebben opgestoken. Dick Lukkien tenslotte - niet nieuw bij Emmen, wél in de eredivisie - werkte jaren lang op de achtergrond in Veendam en Groningen, maar is bij zijn eerste klus als hoofdtrainer een daverende hit gebleken. Trend Is er sprake van een nieuwe trend? „Dat kun je niet zeggen", reageert Ron Jans, die als technisch manager van FC Groningen Buijs naar het Nordlease Stadion haalde. „Neem Olde Riekerink. Is dat nou oldskool of new schooll Moeilijk te zeggen. Elke situatie is anders. Heracles heeft met Wormuth een interes sante keuze gemaakt." Wormuth is de man die jaren lang hoofd van de Duitse trainers opleiding was. „Het was niet zo dat we per se een Duitser wilden, maar we zijn hartstikke tevreden", zegt Mark Jan Fledderus, de nieuwe technisch manager van Heracles. „We hebben een serieuze sollicita tieprocedure gevoerd en niet op ba sis van naam maar competenties ie mand aangesteld. Dat lijkt me niet meer dan normaal. Je krijgt nergens garanties, maar onze keuze is goed onderbouwd. Of het een succes wordt, is een tweede." vrijdag 8 juni 2018 GO VS-ï'0'.ï !(l'. - ,-vV-V !,'r se Max Ver stappen wil al leen vooruitkij ken. FOTO AFP M Verstappen deelt handte keningen uit in Montreal. Adrie Poldervaart (boven, Ex celsior) en Danny Buijs (FC Gro ningen). FOTO'S ANP, JAN KOK ZEIST Algemeen directeur be taald voetbal Eric Gudde (foto) hoopt dat er op de na jaarsvergadering van de KNVB een beslissing valt over een mogelijk nieuwe opzet van de eredivisie. Clubs uit de hoogste voetbalklasse zitten nog niet op één lijn. Daarom is besloten dat een extern onderzoeksbureau de plannen nog eens goed doorlicht. Een speciale stuur groep onderzocht het afgelo pen halfjaar hoe de eredivisie aan kracht kan winnen. Zij dachten onder andere aan een competitie met niet achttien maar zestien clubs, play-offs voor het kampioenschap, een zwaardere degradatieregeling, het einde van kunstgras in 2021 en herverdeling van tv-gelden. Tijdens de buitenge wone bondsvergade- {f Jfrr ring van de KNVB M' voor clubs uit het prof- m en amateurvoet is wel besloten dat alle tweede elftal len van profclubs in de eerste, tweede, derde divisie en hoofd klassen vanaf komend seizoen alleen nog maar voetballen met spelers die jonger zijn dan 24 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23