n r 'Vlissingen moet praten met rederij' 10 ZE MECHELSE HERDER BEWONERS ONTFERMEN ZICH OVER HOND Mechelse herder Max werd ooit opgevangen door VlissingerBramde Vries. Sinds zijn dood, een paar jaar geleden, zorgen de buurtbewoners van de Kogelparkstraat voorde hond. „ledereen is gek op hem, hij heeft iets magisch." Agenten niet vervolgd voor schieten op overvallers In de zonovergoten tuin van Hans Tabbers, pal aan de Vlissingse Oranjedijk, ligt de 12-jarige Mechelse herder Max heerlijk te soezen. Hij maakt zich niet druk. Het onver wachte bezoek wordt even vluch tig besnuffeld, maar daarna zijgt hij weer neer. Ogenschijnlijk een hond als alle andere, maar Max heeft een bijzonder levensverhaal. Na een 'mislukte' carrière als politiehond, want bang voor knal len, belandde Max in het asiel. Daar werd hij opgemerkt door buurtbewoner Bram de Vries, die het dier direct in zijn hart sloot. I I ,1 4Ê „Hij zei: ik ben een verschoppeling en hij is een verschoppeling, we horen bij elkaar", haalt Tabbers de woorden van zijn buurman aan. De twee hadden het fijn samen, zegt Tabbers. „Bram was een vrij buiter, was altijd buiten. En Max ging mee. Hij lag vaak in het parkje hier, te wachten tot hij werd aan gehaald. Iedereen is gek op hem, hij heeft iets magisch." Innig afscheid Tot Bram een paar jaar geleden na een kort ziekbed overleed aan longkanker. „Zijn wens was nog een rondje Boulevard en een laat ste weerzien met Max", vertelt Tabbers. „Het was een innig af scheid, een paar dagen later was hij dood." De buurt regelde de begrafenis van Bram, die leefde van de lucht. Ook daar was Max bij. Tabbers: „Bram had een ziekelijke jongen in huis, die Max erfde. Maar hij kon er niet voor zorgen. Vooral het uit laten was lastig." En dus zwierf Max vaak in zijn uppie van de ene kant van de Oranjedijk naar de an dere, om vervolgens neer te strij ken in het buurtplantsoentje. „Toen ben ik hem zelf vaker gaan uitlaten", vertelt Tabbers. Bij hem werd dan ook aangeklopt toen Max op een dag kermend was aan getroffen. Een vermoedelijke mis stap tussen basaltstenen had een ernstige breuk in zijn poot veroor zaakt. „De specialist in Roosendaal gaf drie mogelijkheden: een spuitje, de poot afzetten óf een operatie." Dat laatste was de beste, maar ook de duurste optie; 1800 euro. Dat kon de - nog altijd - rechtmatige eigenaar van Max niet ophoesten. „Vervolgens heb ik via Facebook een crowdfundingsactie opgezet en pamfletjes in brieven bussen gestopt", zegt Tabbers. Toen werd duidelijk hoe geliefd de hond is. „We vonden wekenlang elke avond envelopjes op de deur mat. Daar zat soms vijf, maar soms ook honderd euro in." Daarmee kon de operatie worden bekostigd. De arts, die inmiddels ook ver knocht was aan Max, rekende al leen de chirurgische ingreep en niet de vele consulten nadien. Max revalideerde bij Tabbers en zijn vrouw Mieke thuis. „We had den eigenlijk afgesproken: hij mag hier zolang wonen, maar daarna moet er een andere oplossing ko men", zegt de Vlissinger, die zelf ook met enig lichamelijk ongemak kampt. Het duurde vijf maanden voordat Max letterlijk weer op de been was en de vraag rees: wat nu? Opnieuw liet de buurt zich van zijn beste kant zien door aan te bieden om Max bij toerbeurt uit te laten. „Want dat hij weer naar het asiel zou gaan, dat wilde nie mand." Therapeutisch En nu, anderhalfjaar later, woont Max nog steeds bij Tabbers en zijn vrouw. En is er een vast clubje mensen dat hem uitlaat. Tabbers: „Max is voor veel mensen van be tekenis. Voor de een werkt een rondje lopen met hem therapeu tisch, voor de ander troostend. Bij de sluis staat altijd een man op hem te wachten die zelf ook een herder heeft gehad en die heel erg mist. Hij heeft altijd wat lekkers bij zich voor Max." En Max? Die maakt zich niet druk. Want een hondenleven heeft hij allerminst. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Vos Ik ben zeer benieuwd naar de derde partij in de 'vossentafel' (krant 28 mei). In het artikel wor den er twee genoemd. Ik kan wel raden uit welke leden de derde partij bestaat... jagers natuurlijk. Die hebben weer een reden om te gaan doden. Terwijl de vos zo nuttig is - bestrijding ratten, muizen, mollen - zou hij bestre den moeten worden omdat hij schade toebrengt aan landbouw- en hobbydieren. Die schade be staat alleen maar omdat de hou ders van deze dieren hun dieren niet voldoende beschermen door deugdelijke afrastering. Tevens wordt 'ganzenoverlast' door de vos ingedamd. Daar klaagt men toch ook graag over? Maar dan is hij weer een concurrent van de jagers. Ach ja... die arme nuttige vos heeft het sowieso gedaan bij de mens. Dus... vermoorden die vos. Nettie Zwaan-Schijvens Burghse Ring 2-17 Burgh-Haamstede Vos(2) Mag de vos blijven of niet? Neem een voorbeeld aan Luxemburg. Daar mag geen enkele vos wor den doodgeschoten. Ook daar een hoop roeptoeterende jagers die voorspelden dat er veel te veel zouden komen en dat weidevo gels massaal het loodje zouden leggen. Ook het argument dat mensen er ziek van kunnen wor den, werd aangehaald. Van dit al les is niets gebleken. De populatie is al jaren stabiel. Het jagers praatje van ongebreideld voort planten kan naar het rijk der fa belen worden verwezen. Boven dien leven er minder teken in ge bieden waar vossen leven. Al met al een hoop argumenten om deze prachtige en nuttige dieren met rust te laten! Dominique du Fossé Kalfdamseweg 1 Poortvliet Raad van State deed gisteren een dringend beroep op de gemeente Vlissingen en rederij Dijkhuizen om desnoods met een mediator een oplossing te vinden voor een al ja ren slepend conflict over een lig plaats. Dijkhuizen is al meer dan vier jaar bezig om voor de wintermaan den een ligplaats te vinden voor één van zijn passagiersschepen in de Vlissingse haven. De rederij kreeg dit jaar een vergunning, maar die geldt volgens de nieuwe Havenver ordening maar een halfjaar. Dijk huizen eist evenwel een fikse scha devergoeding van de gemeente omdat die hem in 2015 geen geldige vergunning wilde geven voor twee jaar. De reder schat de schade op ruim een ton. Hij kan pas een kans rijke schadeclaim indienen als de Raad van State beslist dat Vlissin gen in 2015 ten onrechte een ver gunning weigerde. En de kans dat de Raad de ge meente op de vingers tikt, is niet ondenkbeeldig. Immers, Vlissingen heeft een paar jaar terug nogal wat steken laten vallen met haar lig- plaatsenbeleid, bleek gisteren in Den Haag. Dat moest zelfs de ge meentewoordvoerster erkennen. „Wij kregen de haven onverwacht in onze schoot geworpen van Zee land Seaports. De administratie was een chaos. We moesten heel veel energie en tijd steken in het op orde stellen van ons haven- en lig- plaatsvergunningenbeleid." De raadsman van Dijkhuizen be schouwde dat als het bewijs dat het in 2015 een bende was in de haven en dat Dijkhuizen daarvan niet het slachtoffer had mogen worden. „Dijkhuizen had als eerste een ver gunning moeten krijgen. Maar wat deed de gemeente? Die verleende 15 vergunningen aan schepen die er al lagen." Volgens de gemeentewoordvoer ster was dat een praktische oplos sing. „Sommige van die schepen la gen er al een eeuw. Dan hadden we die allemaal moeten aanschrijven en verwijderen. Dat had ons 15 handhavingszaken opgeleverd." BRESKENS De twee agenten die in december vorig jaar hun wapen trokken en enkele scho ten losten bij een woningoverval, worden daarvoor niet vervolgd. De agenten hebben niets ver keerd gedaan, zegt het Openbaar Ministerie (OM). De agenten werden op 20 de cember naar Breskens gestuurd na een telefoontje over een over val door twee gewapende man nen. Op het moment dat de agenten met hun auto voor het hek stopten, kwam een auto met hoge snelheid aanrijden. Die ramde het toegangshek en de po litiewagen. De agenten vuurden meerdere malen op de auto en de inzittenden. De passagier raakte gewond. Een van de verdachten kon worden aangehouden. De andere vluchtte, maar werd vo rige week aangehouden. Volgens het OM was sprake van noodweer. De rechtbank behandelt de zaak op 27 augus tus. donderdag 7 juni 2018 BE Max betekent veel voor de buurt Luc Oggel Vlissingen A v' X -■ - -■ -> Herdershond Max. foto ruben oreel DEN HAAG/VLISSINGEN De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68