l CRATIS UlfCCT sikkens I Gemeentebelang wil niet meer in commissies of achterkamertjes Inbraken in nieuwe woningen Dttyèsfitm 7 Kapelle zoekt een nieuwe burgemeester, ledereen mag meedenken. Ook alle politieke partijen. Maar Gemeentebelang ligt dwars. Die doet helemaal nergens meer aan mee. Gemeentebelang (GB) voelt zich gepasseerd. Zowel bij de coalitie vorming, waarbij VVD, SGP en CDA tot een akkoord kwamen, als bij het aanwijzen van een waarne mend voorzitter van de gemeente raad. „Daarom zullen wij nergens meer aan meewerken", laat fractie leider Peter Ganseman weten. „Vanaf nu zullen wij ons alleen in de raad laten horen. Daar stellen wij onze vragen. Alles in het open baar. Niet meer in achterkamertjes of in commissies." De reden voor deze houding ligt volgens Ganseman in het formatie proces en, vooral, het kiezen van een andere waarnemend voorzitter van de raad. „De grootste fout heb ben ze gemaakt door mij als waar nemend voorzitter te passeren. Er wordt nergens uitgelegd waarom ze het niet doen zoals overal; de langstzittende als plaatsvervan ger. Nee, hier zeggen ze ge woon: wij gaan kiezen. Dat was heel dom van ze. Door geen antwoord te geven als wij er vragen over stellen. Ze gaan als lompe koeien door. Mijn woordkeus is bewust, want blijk baar is dat nodig in Kapelle." YERSEKE Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woens dag hun slag geslagen in nieuw bouwwijk Steehof in Yerseke. Volgens de politie zijn uit drie huizen die nagenoeg af waren elektrische gereedschappen en keukenapparatuur gestolen. De gestolen goederen verte genwoordigen een waarde van duizenden euro's. Daarnaast is ook moedwillig schade toege bracht. Een deur en een raamko zijn zijn geforceerd. In één wo ning hebben de inbrekers de mu ren beklad met verf uit een spuit bus. Ook is geprobeerd een warmtepomp uit één van de hui zen te slopen. De inbraken vonden plaats in de Ferdinand Bollaan, waar ook al enkele jaren huizen be woond worden. Doordat de in brekers de woningen waar schijnlijk via de achterkant heb ben benaderd, konden ze redelijk uit het zicht blijven. De gedu peerden hopen desondanks dat getuigen iets hebben gezien. Gemeentebelang zit deze raads periode dus in geen enkele com missie. „Maar wij nemen ook geen deel meer aan het presidium. Ik heb daar al een gesprek over gehad met de commissaris van de koning en een aantal juristen. Ik kan niet De grootste fout hebben ze gemaakt door mij als waarnemend voorzitter te passeren meer praten met iemand die steeds maar weer de boel oplicht en zaken verdraait. Over de formatiebespre kingen heeft Herselman gelogen dat ie barst." Ook in de nog te be noemen vertrou wenscommissie voor een nieuwe burgemeester komt dus geen GB-lid. „Wij hebben geen vertrouwen in de vertrou wenscom missie. Ik durf nu al te zeggen dat de de vertrou wenscommissie een SGP'er wordt. En dan nu die farce van inloopavonden om een profielschets op te zetten. Ze doen toch gewoon hun zin. Net als altijd. Die profielschets ligt allang klaar, joh." Ganseman denkt niet dat hij zijn kiezers tekort doet door in geen enkele commissie mee te draaien. „We doen ze er juist recht mee. Ze hebben op ons gestemd om dat we een ander geluid laten ho ren. Zij willen net als wij dat het hier duaal wordt. En niet dat ze allemaal luisteren naar on derkoning Hersel man. Die bepaalt al les in Kapelle." Wethouder Jon Her selman betreurt de uitspraken van Ganseman. „Maar door woorden als lompe koeien voel ik me niet aangesproken. Want argumenten zijn er wel degelijk gegeven, alleen die bevielen hem niet. De waarne mend voorzitter is gekozen op ba sis van kwaliteit. Zo iemand moet boven de partijen kunnen staan en stabiel zijn." Over de formatie: „Woorden als hij liegt dat ie barst, daar hou ik niet van. Zoals het op papier is gezet, zo is het ook gegaan. Ik deelde infor matie aan de raad en de pers, zoals beloofd. GB heeft iets heel anders gedaan. Zij hebben bewust infor matie naar buiten gestuurd die het vertrouwen teniet heeft gedaan." Met zijn voorschotje op de ver trouwenscommissie lijkt Ganse man er naast te zitten. Herselman: „Het moet nog formeel door de raad bekrachtigd worden, maar de voorgestelde voorzitter is Anne- beth Evertz van de PvdA. En ach, onderkoning. Tsja, als het positief bedoeld was had ik het als een geu zennaam kunnen opvatten." de poel S2U Allure xd high gloss °°gglanslak www.verfbron.nl donderdag 7 juni 2018 BE 'Wij werken nergens aan mee' Willem Adriaansens Kapelle - Peter Ganseman, Gemeentebelang Peter Ganseman. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN SIGMA COATING S RUBBOL U|ltraclak extreem weerbestendig maximaal onderhoudsvrij De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl www.verfbron.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67