Een velletje papier van eigen makelij 9 CHECK DIT! Joyce Timmerman (37) keerde twee jaar geleden terug naar Zeeland, waar haar roots liggen. Ze is actief in de theaterwereld en coördineert de Week van de Amateurkunst in Hulst (WAK), die zondag groots wordt afgesloten. Zeeuws bloed „Drie jaar geleden vierde ons gezin netje een weekje vakantie in een he renhuis in Axel. Ons dochtertje speelde in de tuin en je hoorde aller lei vogels fluiten. We woonden op dat moment in een klein apparte ment in Amsterdam en ineens wil den we meer rust, ruimte, natuur en dichter bij de familie wonen. Ik ben geboren in Zuiddorpe, was altijd be zig met theater en vond mijn werk als theaterdocent heerlijk. Tijdens een theaterproject in Zimbabwe leerde ik mijn man, Allen Mapingure, kennen. Voor hem maakte het niet uit of hij in Amsterdam of Terneu- zen woonde, maar ik wilde eerst niet. Ik had mijn werk en mijn vrienden in Amsterdam, maar uiteindelijk ben ik toch voor een verhuizing naar Ter- neuzen gegaan. Ik mis wel de actie van Amsterdam en het brede cultu rele aanbod. Maar hier heb ik een su per oppasoma in de buurt. We zijn niet bang om te verhuizen, mis schien doen we dat over een paar jaar weer, naar Afrika bijvoorbeeld. Een mens mag dromen, toch?" Interesse „Ik vind het heerlijk en inspirerend om met kinderen en jongeren theater te maken. In Amsterdam werkte ik bij Jeugdtheater de Krakeling. Nu via Jeugdtheaterschool Zeeland met ver standelijk beperkten bij Arduin. Ik ontmoet graag verschillende men sen. Theater is interessant, het staat middenin de maatschappij. Ik regis seer een theatergroep bij Theater- loodsB in Middelburg. Die maken voorstellingen voor middelbare schoolklassen met actuele thema's als racisme." Zeelandgevoel „Als kind was ik dol op de weidsheid van de zee. Toen we pas in Terneuzen woonden, was mijn Zeelandgevoel wat beklemmend. Ik was hoogzwan ger en aan huis gebonden. De wereld leek ineens klein. De Zeedijk heeft me gered, daar kon ik staren naar de Mijn Zimbabwaan op een trom mel tussen Zeeuwse ouden van dagen: zo'n leuk contrast Westerschelde en de containersche pen. Wat heel Zeeuws voelt voor mij, is autorijden. Ik reed nooit auto in Amsterdam, het was niet nodig en ik vond het eng. Maar hier móet je wel autorijden. Ik heb mijn angst over wonnen en auto leren rijden. Mijn eerste grote klussen deed ik voor Cultuureducatie Zeeuws-Vlaande- ren. Ik moest naar elke basisschool en dat zijn er veel in Zeeuws-Vlaande- ren. Ik reed met de auto die ik van mijn opa uit Sluiskil erfde door de polders en al die dorpen en heb zo de regio leren kennen. De eerste tocht door de Westerscheldetunnel was met mijn dochtertje Lena en zoontje Khaya naar de kust bij Vlissingen. Toen dacht ik: 'hoppa, we zijn los. We zijn vrij'." Wak „Ik doe af en toe iets voor de jonge renwerker van Hulst voor Elkaar. Ze kenden me daar dus. Ze zochten ie mand die de organisatie van de Week van de Amateurkunst (WAK) tijde lijk kon overnemen. Toen zij mij vroegen, heb ik direct ja gezegd. Tij dens WAK zijn er verschillende ex posities. De topdag is zondag, met kunstkraampjes op de Vismarkt, al lerlei optredens verspreid door de stad. Op de Bierkaai is ook een drij vend kunstwerk te zien. Persoonlijk vind ik het leuk dat mijn man ook meedoet. Hij treedt onder meer op bij de bejaarden van de Blaauwe Hoeve. Mijn Zimbabwaan op een trommel tussen de Zeeuwse ouden van dagen: zo'n leuk contrast. Ont moetingen ensceneren, mensen van verschillende leeftijden op één plek samenbrengen opent denk ik harten voor kunst en cultuur." Uitgaan „We houden van reizen, maar afgelo pen zomer hebben we gekampeerd bij 't Zwin. Prachtige zonsondergan gen en een roze gloed in de duinen. Gewoon magisch. Je hoeft niet ver weg te gaan om mooie plekjes te ont dekken. We zijn jonge ouders en gaan niet vaak uit eten. Mijn man braait (barbecuet) graag en af en toe gaan we naar Amsterdam. Ik heb op culi nair terrein vooral mooie herinnerin gen aan de asperges van Onder de Linden in Zuiddorpe. En ik ga graag naar Luwak in Terneuzen, vanwege de sfeer en de lekkere koffie." donderdag 7 juni 2018 GO 'Wat heel Zeeuws voelt voor mij, is autorijden' Jeanette Vergouwen Joyce Timmerman: „Ik vind het heerlijk om met kinderen theater te maken." fotocamileschelstraete Zondag 10 juni, uitvoeringen en optredens in het kader van de Week van de Amateurkunst op verschil lende locaties in Hulst. Programma via site hulstvoorelkaar.nl. e pulp staat al klaar. Om prakti sche redenen. „Je moet het papier 24 uur laten weken en daar hebben we geen tijd voor tijdens de workshop", vertelt Ca- rolien Schaap. De me dewerkster van Terra Maris heeft samen met collega's al het oud pa pier van het museum verzameld, verpulverd en gemixt met water. En dan komt het 'sme rige' werk: lekker scheppen in de pulp. Het is nog best een werk om je eigen velle tje papier te produce ren: je moet een zeef- raampje vullen, vervol gens moet je er het vocht uit drukken en dan moet je je papier laten drogen. Kinderen kunnen samen met hun ouders of begeleiders hun fan tasie loslaten op de pa- pierdrap. Want je kunt wel gewoon een recht hoekig papier maken, maar het is natuurlijk leuker om er wat extra's mee te doen. Zoals er een vormpje in maken. Naam evenement: Van pulp tot papier Wie: Terra Maris i.s.m. Schoon Zeeland Genre: workshop Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: museum Terra Maris Oostkapelle Wanneer: zondag 10 juni, 13.30 uur Kinderen maken hun eigen papier, met of zonder versiering. FOTO TERRA MARIS Er liggen onder meer hartjes en sterretjes klaar. Of je kunt je blad versieren met allerlei moois uit de natuur, zoals madeliefjes of bladeren van bomen of struiken. Die versiersels kunnen deelnemers al vast meenemen, maar ze mogen ook tijdens de workshop naar bui ten om wat te plukken. Omdat pulp vaak grauw van kleur is, heeft het museum twee varianten klaarstaan: een met toegevoegde kleurstof en een zonder kleur. Wie gewoon zelf zijn papier wil inkleuren met een tekening, zal ge duld moeten hebben. Het duurt een dag voor het velletje droog is. Het is dus zaak om al vast na te denken hoe je je vochtige kunst werk onbeschadigd uit het scharrellab van het museum mee naar huis neemt. Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58