0) Vilein gedrag in een kleine gemeenschap A 6 FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop 215.000 70.000 66.000 Nu in de bios 48.000 Loving Pablo MyGeneration Solo: A Star Wars Story Gent opent met 'Girl' Gyllenhaal in nieuwe Spider-Man The Bookshop De liefde voor het lezen inspireert steeds meer filmmakers. Enkele we ken na de Michiel Huisman-film The Guernsey Litemry Society is het nu de beurt aan The Bookshop. Later deze zomer verschijnt Book Club in de bioscoop. Voor de jonge weduwe Florence biedt literatuur troost, kracht en in spiratie na het verlies van haar echt genoot. Om haar boekenliefde over te brengen, opent zij in een Engels kustplaatsje in Suffolk begin jaren 50 een winkel waarmee zij de lokale bevolking aan het lezen wil zetten. Zelfs het omstreden Lolita van Vladi- mir Nabokov ligt in haar etalage. Het onvermijdelijke conflict in The Bookshop komt van de plaatselijke aristocraat Violet (Patricia Clarkson), die Florence op alle mogelijke manie ren dwarszit omdat zij andere plan nen heeft met het winkelpand. The Bookshop toont hoe vilein een kleine gemeenschap vol achterklap kan zijn. Erg diep gaat de film niet, maar de vertolkingen van Emily Mor timer en Bill Nighy (die een zonder linge weduwnaar speelt) maken van The Bookshop een film vol nostalgie, onuitgesproken liefde en zoete wraak. -A.Z. donderdag 7 juni 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Deadpool 2 2 (2) Solo: A Star Wars Story 171.000 3 (3) Avengers: Infinity War 4 (-) Escobar 5 (4) I Feel Pretty DRAMA Oscarwinnaar Javier Bardem speelt drugsbaron Pablo Escobar in deze kritische biografie. De film is geba seerd op de memoires van een jour naliste (gespeeld door Penelope Cruz) die jarenlang de geliefde van Escobar was en hem uiteindelijk ver raadde. DOCUMENTAIRE Acteur Sir Michael Caine leidt de kij ker rond in het Londen van de jaren 60. Hij haalt eigen ervaringen op met onder meer The Rolling Stones, The Beatles, de minirok, fotomodel Twiggy en zijn acteercollega's. Zeer vermake lijk. SCIENCEFICTION Acteur Alden Ehrenreich kreeg de moeilijke taak de voorganger van Har- rison Ford te worden als de jonge Han Solo in dit avontuur. Hij bewijst zich als een waardige voorganger die van Solo een losbol maakt die lang zaam in een idealist verandert. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week DRAMA Het internatio nale filmfestival van Gent opent op 9 oktober de 45ste editie met de Vlaamse pre mière van Girl. De film over een ballerina in een jongenslichaam won op het Filmfestival van Cannes deze maand vier prij zen, waaronder de Camera D'Or als beste regie debuut. De 26- jarige regisseur Lukas Dhont nam deze prijs in ontvangst. ACTIE Acteur Jake Gyllenhaal zit volgend jaar in de nieuwe Spider-Man- film. Hij is ge vraagd om de schurk Mysterio te spelen, die het leven van de spinnenman (weer gespeeld door Tom Hol land) met truca ges zo zuur mo gelijk probeert te maken. E DRAMA Regie: Regie: Isabel Coixet. Hoofdrollen: Emily Mortimer, Bill Nighy en Patricia Clarkson i A De jonge weduwe Florence opent een boekwinkel, fotocinéart A In de tweede Jurassic l/l/or/d-film probeert Pratts karakter de dinosaurussen te redden, fotogettyimages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55