Drums luisteren, zien en voelen Ir D Klassiek 5 Balans tussen entertainment en diepgang Waterworks op de sax Even stilstaan rjt Slagwerkdag RAPPER QUBE Straattheater Een drummiddag met een educatief karakter, dat is de insteek van de Zeeuwse Slagwerkdag in De Spot. „Voor de eerste 50 bezoekers ligt er een paar trommelstokken klaar. Hopelijk motiveert dat mensen om actief mee te doen", vertelt Jeroen Vro lijk. Sinds enkele maanden is hij drumdocent op de Zeeuwse Mu ziekschool. Vanuit zijn passie voor lesgeven en het enthousiasme voor drummen wil hij mensen graag iets bijbrengen. „Ik kan achter een drumstel kruipen, iets ingewik kelds spelen en afwachten of be zoekers het mooi vinden of niet. Maar dat is zeker niet de bedoeling van de drumdag. Het wordt meer een interactieve workshop, waar bij iedereen zelf mag 'proeven' aan het vak." Vrolijk is een veelgevraagde be roepsmuzikant en - naar eigen zeggen - al drummer sinds zijn ge boortejaar 1973. „Voor mij had trommelen altijd een aantrek kingskracht. Er bestaan oude foto's waarop ik in een luier achter een speelgoeddrumstel zit. Wanneer ik als tiener optredens bezocht, fo custe ik alleen op de drummer. Van de act kreeg ik weinig mee, want ik staarde gedurende twee uur alleen naar een drumstel." Na zijn conservatoriumtijd drumde Vrolijk jarenlang bij ar tiesten als Frans Bauer en André Hazes. Ook speelde hij bij de Haar- Koen Herfst geeft een clinic, waarin hij laat horen waarom hij bij de top van Nederland hoort lemse band Silkstone met zanger Niels Geusebroek en deed hij grote acts met dj's Fedde LeGrand en ErickE. Een aantal maanden gele den verhuisde hij vanuit de Rand stad naar Middelburg. „Mijn vrouw wilde graag terug naar de Zeeuwse klei. Ik liep al langer met het idee een masterclass of een workshop te organiseren, maar het is bijzonder dat het er in Zeeland zo snel van komt." Meerdere bekende drummers zijn aanwezig op de Drumdag in De Spot. Vrolijk is in zijn nopjes met de komst van zijn 'topcolle- ga's'. „Er komen enkel krachtige drummers. Allereerst, Hans Eijke- naar, geweldig dat hij er bij is. Een vakman die speelt bij Anouk en al jaren de huisdrummer is van The Voice of Holland. Daarnaast komt Koen Herfst, die in het najaar nog met Armin van Buuren drumde in een uitverkochte Arena. En een Zeeuwse drumdag is niet com pleet zonder artiesten van Zeeuwse bodem. Salie de Jonge uit Goes en Damian de Muijnck uit Vlissingen maken het plaatje com pleet." App Vrolijk doet zijn achternaam eer aan, met de opgewekte manier waarop hij vertelt over de slag werkdag. Hij legt uit wat bezoekers zoal mogen verwachten van de ar tiesten. „Samen hopen we te tonen dat drummen een sport is, een vak dat je moet leren. Voorafgaand aan de Drumdag gaat Drumline Juli- ana vanuit het centrum tromme lend naar de Spot. Hopelijk krijgen zij mensen mee die dezelfde weg bewandelen. Wat verder leuk is: Hans Eijkenaar heeft een app ont wikkeld waarmee mensen stap voor stap kunnen leren drummen. Daar gaat hij zeker iets van laten zien. Koen Herfst geeft een clinic, waarin hij laat horen waarom hij bij de top van Nederland hoort. En ik toon zelf een act met led-ver- lichte drums. Voor beginner tot gevorderde, van metalhead tot jaz- zer, van jong tot oud: iedereen komt aan zijn of haar trekken. No teer maar alvast, het wordt een on vergetelijke dag." donderdag 7 juni 2018 GO w DONDERDAG 7 JUNI 19.45 uur: Anywave Band 21.15 uur: Stolling Rones VRIJDAG 8 JUNI 20.00 uur: Kaviaar 20.45 uur: The Royal Engineers 21.45 uur: Red Hot Chili Neppers 22.45 uur: Brainpower Refreshed Orchestra 24.00 uur: DJ Sandstorm DJ Wired ZATERDAG 9 JUNI 14.30 uur: J.J De Keijzer 16.15 uur: Rapper Qube 17.00 uur: De Hobbyisten 17.15 uur: DJ Sandstorm 18.00 uur: Boskat 19.00 uur: Treehook 19.15 uur: DJ Thelonious 20.00 uur: San Dollar 21.00 uur: Stennis 21.15 uur: DJ Louis 22.00 uur: Drunken Dolly 23.00 uur: Rebound Rock 24.00 uur: DJ Henk Rapper Qube, oftewel Jas per van den Bovenkamp, mag als winnaar van de re gionale talentenwedstrijd RegioRuis optreden op Anywave. „De strijd in de fi nale ging tussen de band Lies Ahead en mij. Dankzij de winst werd ik toegelaten tot meerdere podia op fes tivals." Qube stond al eerder op Concert at Sea en het Zee land Nazomerfestival. Zon der verwachtingen kijkt hij naar zijn optreden in Zierik- zee. „Ik ben nog nooit op Anywave geweest, dus ben benieuwd. Mijn plan is om de best denkbare show in elkaar te zetten en ik hoop mensen daarmee voor me te winnen. Ik sta niet alleen op het po dium, maar doe mijn optreden samen met DJ Locus. Dat wordt vast bijzonder." De 21-jarige Middelburger studeert aan de Rock academie in Tilburg en is al sinds de ba sisschool met muziek bezig. Vroeger rapte hij in het En gels, inmiddels in het Ne derlands. Hij hecht veel waarde aan nummers met inhoud. „Ik probeer een balans te vinden tussen entertainment en diep gang. Luisteraars raken door middel van toe gankelijke beats en een verha lende manier van schrijven, dat is mijn doel." Onder de noemer Keldermansconcer ten zijn er twaalf za terdagen optredens in het oude stadhuis in Tholen. De reeks loopt van 9 juni tot en met 25 augustus. De serie wordt ge opend met een ex positie en het optre den van saxofoon kwartet Syrène. De vier dames spelen onder de titel Water works een arrange ment van de be kende Watermusic van Handel. Na af loop kan het publiek genieten van een ca rillonbespeling door stadsbeiaardier Ge- rard de Waardt in de stadhuistuin. Zaterdag 9 juni, oude stadhuis Tho len, 14.00 uur Levende standbeelden en ludieke acts bepalen zaterdag het straatbeeld in Domburg. Tijdens het Statue Festival zullen ruim twintig professionele acts zich presenteren. Daarnaast krijgen ook amateurs de mogelijkheid om voor één dag te veranderen in een standbeeld. Voorafgaand aan het festival zij er twee workshops voor kinderen. Er worden 'kostuums ge maakt die tij dens het festival gedragen kun nen worden. Zaterdag 9 juni, Hoofdstraat Domburg, 14.00 uur Kijken, leren, vragen en mee doen. Dat zijn volgens drummer Jeroen Vrolijk (44) uit Middel burg de vier kernwoorden van de Drumdag in De Spot. „En als bezoeker krijg je antwoord op de vraag, 'waarom drumt hi'j in de band van Anouk en ik niet'?" Hans Puik Jeroen Vrolijk Drumdag, zondag 10 juni, De Spot in Middelburg, aanvang 14.00 uur. Jeroen Vrolijk: „Samen hopen we te tonen dat drummen een sport is, een vak dat je moet leren." foto hans puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54