/oor elk wat wils op Theater en twee kwartetten 4 Interview Niet alleen een Schouws feestje, maar een Zeeuws feestje. Dat is wat Anywave volgens DJ Sandstorm zou moeten zijn. Jong of oud, iedereen vindt er wel iets van zijn gading. Ook als je niet van Schouwen-Duiveland komt. „Anywave is voor iedereen." Windbroke: van tranentrekkend tot opzwepend Helden en schurken passeren de revue Buitenpodium Naast het optreden in de zaal op vrij dagavond staat DJ Sandstorm zater dagmiddag geprogrammeerd op het buitenpodium. „Het is tof dat de or ganisatie ook een uitgebreid buiten programma heeft samengesteld, met kraampjes, eettentjes en dj's. Dat cre ëert een loungie-soul-jazzsfeer die prima bij een zomers festival past." DJ Sandstorm draait vaker in Zee land en daarbij valt hem één ding op. „Veel festivals en evenementen blij- groep te spelen en even later een ste vige rockband. Anywave is voor ie dereen." DJ Sandstorm, pseudonien van Sander Verhaar (42) uit Middel burg is naast dj ook remixer en mu- ziekproducer. Hij wordt door de or ganisatie van Anywave zelfs megare mixer genoemd. Hij kreeg landelijke bekendheid dankzij zijn vele radio werkzaamheden. „Ik mocht honder den remixen maken voor Radio 3Fm en was vijftien jaar lang verantwoor delijk voor de 3FM Jaarmix. Jaarlijks sloot ik me in december op in mijn 'homestudio' om alle grote hits van het jaar te mixen in een track van een uur. Daarnaast waren mijn muziek- mixen jarenlang te horen in het pro gramma Ekstra Weekend van Gerard Ekdom en sinds 2016 maak ik hard- loopremixen voor het Sky Radio ka naal Runnig Hits." Zijn mixen voor de radio zijn slechts een deel van zijn werk. Hij is ook een veelgevraagde dj op festivals. Zo draaide Sandstorm al op Lowlands, Concert at Sea, Vestrock en diverse jazzfestivals. En nu dus voor het tweede achtereen volgende jaar op Anywave. „Ik draai vrijdagavond samen met DJ Wired. Hij houdt van de 8o's en New Wave, ik ben van funky dansmuziek met de focus op muziek van de 90's tot nu. DJ Wired zal misschien Depeche Mode draaien, ik The Prodigy, maar het matcht volgens mij perfect." Het optreden begint vrijdag pas rond middernacht. Daarvoor gaat Sandstorm zeker nog bij een aantal andere optredens kijken. „Sowieso vind ik het leuk om sfeer te proeven. Met name naar Brainpower en Re- freshed Orchestra kijk ik erg uit. De combinatie van een gewaardeerde hiphopartiest en een groot orkest is bijzonder." men." Onze provincie is relatief klein, dus ik zou zeggen, pak eens de bus of de auto vanuit Terneuzen of Middelburg. ven lokaal. Dat ervaar ik ook bij Any wave. Jaarlijks kijken mensen uit Zierikzee en omgeving al weken uit naar dit festival. Helaas is het voor velen buiten Schouwen-Duiveland nog onbekend. Ik moedig iedereen aan om regelmatig optredens en con certen op een ander eiland te bezoe ken. Onze provincie is relatief klein, dus ik zou zeggen, pak eens de bus of de auto vanuit Terneuzen of Middel burg. Laten we met zijn allen lokale evenementen provinciaal maken. Voor de komende dagen zou het ge weldig zijn als uit heel Zeeland mu ziekliefhebbers naar Zierikzee ko- p het terrein van poppodium Bro gum in Zierikzee wordt de 37ste edi tie van het festival Anywave gehou den. Gistermiddag was er een optreden voor kinderen. Vanavond begint het driedaags mu ziekfestijn. Op het programma staat een diversiteit aan regionale en lan delijke artiesten. Iemand die zowel op vrijdag- als op zaterdagavond voorkomt in de line-up is DJ Sand storm. „Ik draai regelmatig in Bro gum, maar dit festival is speciaal. Vo rig jaar was ik de afsluiter van de za terdagavond en dat werd één groot feest." Sfeer Vrijwel elke muziekstijl is volgens DJ Sandstorm geschikt voor Anywave. „Zowel dance als rock, hiphop en funky, alles komt terug in de pro grammering. De locatie draagt ook bij aan de sfeer. De combinatie van de zaal en het buitenterrein is overzich telijk en het is niet te groot en niet te klein. Of je nu 20,40 of 60 jaar bent, maakt niet uit. Mensen die houden van muziek uit de 80's en 90's komen aan hun trekken, maar ook voor jong publiek is er genoeg van hun gading. Neem de editie van vorig jaar, toen stond het ene moment een reggae- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Folk Stadswandeling donderdag 7 juni 2018 V GO Anywave, vandaag, morgen en za terdag, terrein van Brogum, Zierik- zee. Voor het hele programma: any- wave.nl 44 DJ Sandstorm Hans Puik Theater in Middelburg en Dom burg, maar op heel verschillende manieren. In Domburg vermaken levende standbeelden het pu bliek tijdens het Statue Festival. In Middelburg brengt Storyteller Johannes de geschiedenis tot leven tijdens een stadswande ling. Verder muziek van vier dames en van vier heren. De Keltische folkformatie Windbroke treedt dit jaar op in een tiental historische Zeeuwse kerken, zoals zaterdag in Noord- welle. De vier Zeeuwse bandle den delen een passie voor au thentieke Keltische folk. Die liefde bracht de hen jaren gele den samen. Hun luister-folk is apart, de muziek is afkomstig uit streken die ooit zijn beïnvloed door Keltische culturen dus naast Ierland en Schotland, ook uit Frankrijk, Spanje en zelfs Portugal. De programma's van de band zijn afwisselend: met nummers die tranentrekkend melancholiek zijn, tot vrolijk, rit misch of opzwepend. Aanleiding voor dit tournee is het verschij nen van hun tweede album, Beagnach. De tour voert langs kerkjes, vanwege de sfeer en akoestiek. Naar de traditionals en vertellingen luistert het pu bliek ademloos (windbroke). Zaterdag 9 juni, Kerkje Noord- welle, 20.00 uur Middelburg ontdekken en beleven, dat kan tijdens een bijzondere stads wandeling. Verhalenverteller Johan nes van theatergezelschap Stads- avonturen gidst bezoekers door de straten, stegen en geschiedenis van de stad. Onderweg vertelt hij de mooiste legenden en historische ver halen. Alle helden en schurken, die Middelburg ooit bevolkten, passeren de revue. (Re serveren is noodzakelijk) Zondag 10 juni, Markt in Middel burg, 14.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53