Zelfs bij koele Goes-verdediger Tawfik stijgt nu de spanning O O) 1) O 12 ZE Van der Mark komt terug naar TTCM Jobse begint aan WK in Manilla Provinciale zege vader en zoon Kint Gemeente Kapelle verbiedt zwemtocht Het eerste team van tafeltennisvereniging TTC Middelburg krijgt het volgende seizoen een ander gezicht. Maar één van de drie basis krachten van afgelopen jaargang, Sören de Witte, blijft bij de tweededivisionist. De broers Arjan en Elwin Huijden, die twee jaar in Middelburg speelden, vertrekken. Voor hen in de plaats komen Wouter van der Mark, Emiel de Rijke en Jonathan Claus. Van der Mark kwam eerder uit voor TTCM en zocht vervolgens zijn heil bij Hilversum. De Rijke was tot nu toe invaller en krijgt een vaste plek in het eerste team. Claus komt over van TOGB, waarbij hij met het juniorenteam Ne derlands kampioen werd. De uit Vlissingen afkomstige Jesper Jobse be gint zaterdag met Oranje aan het wereldkam pioenschap 3x3 basketball. Het toernooi wordt gehouden in Manilla. Jobse (33) is de veteraan van het team, dat ver der bestaat uit nog drie spelers. Nederland is in de poule ingedeeld met Kirgizië, Servië, Roemenië en Nieuw-Zeeland. De nummers één en twee in de poules gaan door naar de kwartfinales. Op het WK van 2017 eindigde Jobse met Oranje als tweede. Vader Erik en zijn zoon Marco Kint uit Kloos- terzande wonnen het provinciale concours uit Orleans. Hun 'Blauwe 596'een jaarling dui- vin, legde de afstand van 410 kilometer af met een snelheid van 82 kilometer per uur. Snel genoeg om daarmee alle 4883 deelnemende duiven ruim voor te blijven. In Samenspel West (1588 duiven aan de start) ging de winst naar René van Hee uit Oostburg. In Samen spel Oost - met 1005 duiven - ging de zege dus naar de combinatie Kint. Samenspel Noord bracht 831 duiven bij elkaar. Winnaar werd Joost Wattel uit Colijnsplaat. Of de tiende editie van de zwemtocht We- meldinge-Kattendijke op 7 juli doorgaat, is hoogst onzeker. De gemeente Kapelle heeft de vergunning ingetrokken. Reden voor die actie is dat de veiligheid tij dens de tocht niet geborgd kan worden, zegt wethouder Jon Herselman. De KNRM is wel iswaar aanwezig, maar kan opgeroepen wor den en dan zou de tocht verder moeten zon der professionele hulpinstanties. Organisator Jan Boonman begrijpt er niets van. „Als de KNRM weg moet, dan nemen vier kajakkers, zodiacs, en de organisatie de zaak over. En de deelnemers zwemmen langs de kant, met een verplichte zwemboei. Wat kun je nog meer doen? Bovendien is dit niet anders dan voorgaande negen keren." Boonman heeft gisteren een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente. zv Tolhoek Feyenoord Libre Ontspannen leunde Jannes Tant dinsdagavond tegen de muur, in de gang bij de kleedkamers van sport park De Toekomst. De trainer van Hoek had het voor elkaar gekregen om met een vertimmerde ploeg een 3-1-overwinning op Ajax te boeken. De deur naar de derde divisie lijkt daarmee wagenwijd open te staan voor de Zeeuws-Vlaamse club, maar zoals altijd bleef Tant bijzon der nuchter en realistisch. „Dit is een mooie uitslag", zei de Belg. „Maar we moeten rustig blijven. Er komt nog een wedstrijd en in het voetbal zijn al gekkere dingen ge beurd." Hoek maakte na rust het verschil en dat was geen toeval. „Het fysieke deel heeft een grote rol gespeeld." Dat werd voor rust al duidelijk. Hoek kwam nauwelijks in de pro blemen tegen Ajax, dat zaterdag te gen Ter Leede al 120 minuten had gespeeld. Dat eiste zijn tol, want een aantal Amsterdammers hapte al voor rust naar adem. In de tweede helft kreeg Hoek daardoor meer ruimte en maakte daar optimaal ge bruik van. Morgen moet het thuis afgemaakt worden. Overduidelijke winnaar Eén van de hoofdrolspelers was Ru ben Besuyen, voor wie er dit seizoen lange tijd niet meer in zat dan een bijrol. Door de vele blessures schoof hij de afgelopen weken steeds ver der op in de pikorde, dinsdagavond vond Besuyen zichzelf terug als linksback. De geblokte en snelle Cedric Main was zijn directe tegen stander; Besuyen kwam als overdui delijke winnaar uit de strijd en werd na afloop overladen met compli menten. „Voor mij is het wel een bij zonder seizoen geweest, ja", zei hij later. Zijn geduld en doorzettingsvermo gen werden de afgelopen weken be loond. Besuyen bekroonde een goede wedstrijd met de assist bij de 0-1 van Sidy Ceesay. „Linksback, dat heb ik in de jeugd van JVOZ één keer gespeeld, tegen Feyenoord", lachte Besuyen. „Ik wist niet wat ik kon verwachten en heb vooraf met Reguillo Vandepitte en Fabian Wil- son besproken wat ik moest doen. Kim van den Bergh coachte me ook heel goed." Alle spelers waren het erover eens: dit was een echte teampresta tie. Het teamgevoel kreeg ook een boost door de terugkeer van Birgen Martens. De middenvelder liep on langs een kaakbreuk op en leek zijn laatste wedstrijd voor Hoek al te hebben gespeeld. „Ik had de trainer al laten weten dat ik me op volgend seizoen wilde richten, bij mijn nieuwe club. Ik zou de ploeg nog wel als supporter komen aanmoedi gen", vertelde Martens. „Ik heb ruim een maand niet getraind, miste ritme." Toch liet hij zich door medespe lers en Tant overhalen mee te gaan naar Amsterdam. „Ik moest tot kwart over vier werken en ben daarna met mijn vader naar hier ge reden. We waren er pas om kwart over zeven." Na 65 minuten viel Martens in voor Brian van Hoorn en liet met een weer zien wat voor een gewel dige voetballer hij kan zijn. „Het was leuk dat ik nog een keer een meerwaarde kon zijn", bleef Mar tens bescheiden. „Ik heb straks vijf seizoenen bij Hoek gespeeld en wil het goed afsluiten. Zaterdag komt een aantal jongens weer terug, dan sta ik langs de lijn, denk ik." Die opmerking zorgde voor ver baasde gezichten bij een aantal ploeggenoten, die allemaal het zelfde dachten: Martens moet zater dag weer tot de wedstrijdselectie behoren. Het had zomaar gekund dat Tawfik Goes dit seizoen op een afstandje had gevolgd. De routinier kondigde vorig jaar maart zijn vertrek aan. Mede op aandringen van de techni sche commissie kwam de verdedi ger terug op zijn besluit. „Ik voetbal al vanaf mijn vierde jaar. Het voelde toch een beetje alsof ik een behoor lijk hoofdstuk van mijn leven af sloot." Hij maakte in eerste instantie de afweging tussen privé en voetbal. „Ik heb een groot gezin met vier kindjes en heb een drukke baan. In samenspraak met thuis besloot ik alsnog om door te gaan. Niemand van de groep vind het erg dat ik een keertje minder train of een enkele keer helemaal niet. Ik moet zorgen dat ik er op zondag sta." Al het hele voetbaljaar straalt Tawfik rust en kalmte uit, binnen en buiten het veld. De afgelopen duels laat de koele kikker zijn emo ties meer zien. Bijvoorbeeld bij een verkeerde pass of gemiste kans. „Ik wil altijd winnen, zeker nu. Hoe be ter de tegenstander, hoe minder mogelijkheden je creëert. Nu moet die ene kans raak zijn." Tawfik kampt in de aanloop naar het duel met de nummer zestien van de derde divisie met flinke bla ren. Desondanks maakt hij gewoon zijn opwachting centraal achterin. „Een kwestie van doorbijten", zegt hij. Remon de Vlieger (lies) en Fran- cis Kabwe Manengela (achillespees) zijn er waarschijnlijk niet bij. In de warming-up wordt meer duidelijk. Ray Kroon is op vakantie. Ruben Hollemans haalde zondag tegen Silvolde (1-1) zijn lip open en moest naar de kant. „Dat is gehecht door een plastisch chirurg", weet trainer Rogier Veenstra. „Hij speelt met 'twee bovenlippen' en een ge broken neus. Knapper is hij er niet op geworden. Hij mag van de dokter gelukkig voetballen." Veenstra bekeek online alle wed strijden van de opponent. Ook deed hij informatie op bij diverse bekenden die de Groningers aan het werk zagen. Hij overspoelde zijn spelers niet met informatie. „Zeker gezien de hoeveelheid af wezigen moeten we vooral naar onszelfkijken." De Middelburger maakt er geen geheim van dat hij niet beschikt over zijn beste elf. „Als je een wed strijd als zondag kunt overleven, kun je elke tegenstander aan. Wij zijn niet kansloos tegen een ploeg die meer dan tachtig tegendoel punten incasseerde. We gaan vol voor promotie. Dat kan ook met deze groep." donderdag 7 juni 2018 TAFELTENNIS 3x3 BASKETBALL DUIVENSPORT ZWEMMEN 12 Yersekenaar An- twan Tolhoek werd gisteren met LottoNL-Jumbo negende in de ploegentijdrit van het Criterium du Dauphiné. Hij steeg zestien plekken in het klassement en staat nu 42ste. Marco Minnaard (Wanty) uit We- meldinge is 95ste. I Van het Oud-Fey- enoord dat zater dag tegen HVV'24 speelt, zijn al acht namen bekend. Het gaat om Peter Houtman, Benny Wijnstekers, Brian Pinas, Edwin de Graaf, Leonardo, Mike Obiku, Peter Barendsen en Ed win van Zwieteren. Het duel is zater dag om 19.30 uur in Hulst. 3 Het iibreteam van Groede 3, afgelo pen weekeinde tweede geworden in het gewestelijk kampioenschap, mag onverwachts toch naar het NK in Nieuwegein. Het aantal punten en het partijsaldo ble ken daarvoor goed genoeg. Bijzondere avond voor Besuyen Barry van der Hooft Amsterdam Ruben Besuyen. Met een uitgedunde selectie treedt Goes vanavond (19.45 uur) aan in de finale van de na- competitie om een ticket voor de derde divisie. Twee basisspe lers moeten hoogstwaarschijn lijk verstek laten gaan in het thuisduel met Be Quick. Sherief Tawfik is er wel gewoon bij. „Het kan een onvergetelijk seizoen worden met bekerwinst en pro motie." Len Wolters Goes Goes maakte zondag het honderdste doelpunt van dit seizoen, dus in de competi tie, de nacompetitie en de beker. Daniël Wissel zorgde tegen Silvolde voor het be reiken van de mijlpaal a Jesper Jobse. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40