3 Bill heeft het gehaald! Friese voetbalclub degradeert wegens weigeren wedstrijd Verdwaalde parkiet fluit clublied van Feyenoord 1 D-DAY NORMANDIË Wim van Riezen (30), bestuurslid én spits van dat eerste elftal van w Stanfries, kende Tessa zelf. Zoals zo ongeveer alle spelers de veelbelo vende studente van kleins af aan kenden, uit het kleine Ravens- woud, waar ze vandaan komen. „Toen duidelijk werd dat we in de nacompetitie tegen w Aengwirden zouden kunnen spelen, riep er met een iemand: dan spelen we niet", vertelt Van Riezen. „Dat hebben we ook gezegd tegen hen en de KNVB: je kunt op het veld gaan staan met scheidsrechter en alles erbij, wij zullen er niet zijn. En daar is bij ons verder weinig discussie over ont staan." Allemaal weten ze nog goed wat er elf jaar geleden gebeurde, in april 2007. Na hun zoveelste ruzie wurgde Marco D. zijn ex-vriendin Tessa (19). Hij ging daarna zelfs nog stappen. Acht jaar cel kreeg D. Voor doodslag. Na zes jaar kwam hij vrij. Eerst vertrok hij naar het oosten van het land, maar in 2015 keerde hij terug in de regio waar hij en Tessa vandaan komen. Tot ergernis van velen. „Hij en zijn familie vinden dat het leven weer normaal moet worden", zegt Aad Klaver, de vader van Tessa. „Maar het leven wordt nooit meer normaal! Ook voor hen niet. Dat kan niet als je zoiets hebt gedaan. Oké, je hebt je straf uitge zeten, maar daarmee ben je niet strafbladloos. Ik vind deze actie van de spelers van w Stanfries echt heel goed. Het helpt! Het helpt ervoor te zorgen dat dit nooit vergeten wordt. Hij heeft nooit spijt betuigd naar ons. Dat hij een moord heeft be gaan, moet hem blijven achtervol gen. Tegen de spelers zeg ik daarom: chapeau!" Competitie Het elftal van Stanfries 'weet wie Marco is' maar ze kennen hem niet persoonlijk. In de reguliere compe titie vocht Stanfries het hele sei zoen tegen degradatie uit de vierde klasse. Vv Aengwirden ondertus sen, joeg een klasse lager op promo tie. De elftallen kwamen elkaar uit- Ikvind deze actie van de spelers van vv Stanfries echt heel goed. Het helpt! eindelijk tegen in de nacompetitie. Door de weigering van Stanfries om te spelen, degradeert de club van Van Riezen nu naar de vijfde klasse, terwijl Aengwirden promo veert. De KNVB heeft begrip voor Stanfries' besluit, maar kan niet an ders dan de regels volgen. Van Riezen: „Ja, er is contact ge weest met Aengwirden. Marco moet ook verder en dat respecteren wij. Het is nou eenmaal zo dat als je je straf erop hebt zitten, je mag gaan en staan waar je wilt. Maar dan spe len wij dus niet. Dat we zouden de graderen, heeft voor ons niks uitge maakt. Voetbal is in dit geval echt bijzaak." Volgend seizoen kan Stan fries dus aan de bak in de vijfde klasse. Het blijft mogelijk in de toe komst weer tegen Aengwirden - af komstig uit het Friese Tjalleberd - aan te lopen. Al zal dat pas kunnen in het seizoen 2019-2020. Of op nieuw in een nacompetitie. „Ik weet ook niet hoe de elftallen er dan uitzien, maar nee, als ik voor dit elftal spreek, zullen we nooit tegen hem voetballen", zegt Van Riezen. „Ook dan niet." Commotie Vv Aengwirden zit bepaald niet op alle commotie te wachten. Marco D. kwam begin van dit seizoen over van FC Fochteloo, ook in Friesland, waar zijn broer Robbie trainer was. Zowel bij Fochteloo als Aengwir den wisten ze van het verleden van Marco. In zijn periode bij Fochteloo dreigde Marco D. ook al tegenover w Stanfries komen te staan, maar toen bleef hij wijselijk aan de kant. Toen Robbie naar Aengwirden ging, nam hij Marco mee. De trainer en broer van Marco D. zit er nu be hoorlijk doorheen. Volgens hem was alle commotie niet nodig. „Want Marco had heus niet ge speeld tegen Stanfries. Wij snappen echt wel dat het allemaal superge voelig ligt. Toen hij vorige seizoe nen bij Fochteloo speelde, deed hij ook niet mee in gevoelige wedstrij den tegen Stanfries. Ze hebben ons voor het blok gezet met meteen al die mededeling dat ze hoe dan ook niet zouden spelen. Daarop konden wij amper meer reageren. We zijn er echt helemaal stuk van dat dit nu zo allemaal naar buiten komt." Slechts twee medewerkers van het asiel Reijerscop zijn tot nu toe getuige ge weest van dit heuglijke feit. Het gebeurde afgelo pen maandag nadat de vol- gel, een gezond mannetje, was opgehaald uit Oude water. Sinds dit eenmalige optreden houdt de grijze parkiet (foto), die de naam Hopper heeft gekregen, zijn snavel dicht. Het Harme- lense asiel v heeft op Fa- cebook een oproep ge plaatst met daarbij het geluid van een vogel die de be kende Feyenoord- hymne wél fluit. „Dit ge luidsbandje is echter van internet gehaald", geeft voorzitter Mechtild Stave- nuiter van de stichting Dierenhulpverlening Woerden e.o. ruiterlijk toe. donderdag 7 juni 2018 GO Een trotse Bill Pendall (96) steekt groetend zijn hand op als hij een krans komt leggen tijdens de her denking van D-day in het Franse Bayeux. Slechts een handvol Normandië-veteranen ondernam de reis voor de 74ste herdenking van de landing door de geallieerden op de Franse westkust tijdens de Tweede Wereldoorlog. Die aanval had als doel nazi-Duitsland ten val te brengen. In totaal 156.000 manschappen uit onder meer Groot-Brittannië, de VS en Canada namen daaraan deel. FOTO GETTY IMAGES 'Tegen de moordenaar van Tessa spelen we nooit' Het was een unaniem besluit: tegen hen spelen we niet. Punt. De Friese vierdeklasser vv Stan- fries weigerde tegen vv Aeng- wirden te spelen, omdat daar een moordenaar voetbalt. De vader van slachtoffer Tessa is vol lof: „De moord moet de dader blijven achtervolgen." Victor Schildkamp Appelscha -Aad Klaver, vader van Tessa Tessa werd in 2007 gewurgd door haar ex-vriend. In Friesland zijn ze haar nog niet vergeten. Het dierenasiel Reijers- cop in Harmeien biedt tij delijk opvang aan een 'verdwaalde Feyenoord- fan'. Een gevonden valk parkiet kan het clublied van de Rotterdamse club, Hand in Hand Ka meraden, fluiten. René Cazander T j. Ik -«ik Vil H\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3