Marleen en ik zijn echte mensenmensen 9 Ze hebben me altijd volledig geaccepteerd en als mens omarmd &A4FR, krasten we als veertienjarigen in een boom op het terrein van Sporthuis Centrum waar onze ou ders een huisje hadden, die zomer. Marleen en Anousha Forever. Het was de zomer van 1984, toen we elkaar leerden kennen. Marleen en ik zijn allebei echte mensenmen sen. Spontaan, kletserig, we houden van dansen, lachen en Prince. Toen we elkaar leerden kennen hadden we natuur lijk ook nog eens dezelfde, typi sche puberprobleempjes. Tegelijk zijn we enorm verschillend. Ik met mijn bruine huid, krullen en ogen, zij wit, blond en die prachtige, licht groene ogen. Ik uit Amsterdam, mijn moeder een doctor in de bioche mie uit Rusland, mijn vader chirug en tro penarts uit Kamer oen. Gescheiden. Marleens ouders zijn gelukkig ge trouwd. Haar moe der zorgt voor het gezin, haar vader verdient het brood. Marleen komt uit Oud- Vossemeer. Een klein, typisch Zeeuws, wit dorp. Begin ja ren tachtig woonde daar welgeteld één persoon van kleur, een Portugese. Zo ie mand als ik, dat kenden ze daar niet. Maar ik moet zeggen: haar ouders hebben me altijd volledig geaccepteerd en als mens omarmd." „Ik ontmoette haar toen mijn ouders bij Sporthuis Centrum logeerden in een laat ste poging hun huwelijk te redden en we in het huisje naast hen kwamen. Marleen kwam ons tuintje binnenstappen: Hé, hallo! Hoe oud ben je? Ga je mee uit van avond? Die zag haar kans schoon: hoppa, an ders zit ik het hele weekend alleen bij mijn ouders. We hebben onze ouders ervan over tuigd dat er een onschuldige jongerensoos was en daar gingen we, vier nachten lang dansen, tot 2 uur in de disco. Het grappige is: ik kwam uit Amsterdam en had een grote mond, maar als het om jongens ging, was ik ontzettend verlegen. Zij was een veel betere flirt. Terwijl ik met mijn mond vol tanden stond, stapte zij op ze af. Hoe heet jij? Ga je mee dansen? In de club was zij mijn opening naar jongens toe." „We hielden allebei van schrijven, allebei van le zen en allebei van Prince. Na die vakantie schreven we elkaar zeker om de week. Lange, lange brieven. Ik denk dat mijn moeder er in de berging nog wel een paar heeft, in een doos. Jadie ga ik zoeken. Het zou ontzettend leuk zijn die terug te lezen." Kapsalon „Onze levens zijn heel verschillend. Zij is altijd in Zee land gebleven, al is ze wel uit Oud-Vossemeer vertrok ken om naar 'de grote stad' te gaan: Vlissingen, waar Marleen haar eigen kapsalon heeft. Ze wilde altijd ei gen baas zijn. Ik probeerde de kost te verdienen als ac trice, maar zij had op haar twintigste al een vaste baan en een relatie." „Al heel jong had ze een volwassen en verant woordelijk leven. Dat vond ik inspirerend. Boven dien zag ik bij haar thuis hoe het óók kon: een tra ditioneel gezin, vader en moeder nog samen, moeder altijd thuis. Zij heeft altijd heel erg bena drukt wat ze leuk vond aan mij. Daarmee gaf ze me zelfvertrouwen in een tijd dat ik heel onze ker was over mezelf." PZC ONLINE Zou Rob Oudkerkgeen vrouw, kinderen, vrienden, bekenden of desnoods volkomen vreemden hebben die tegen hem zeggen: Rob, niet doen. -Anousha Nzume DE WERELD VAN TOPICS Als abonnee van de PZC bent u natuurlijk steeds op de hoogte van het nieuws uit uw dorp of stad, Neder land en de rest van de we reld. Maar u kunt ook elke dag gratis tientallen verha len uit onze zusterkranten lezen. Over kunst, econo mie en (inter)nationale poli tiek; achtergrondverhalen, analyses, meningen en co lumns. Al het beste uit het AD, de Volkskrant, Trouw, het Pa rool, De Morgen en van onze regionale collega's. Als abonnee van de PZC kunt u altijd gratis inloggen op onze website, of direct bij onze verhalendienst op topics.nl. TWITTER Jeroen Dalli @JeroenDalli Rob Oudkerk wil burge meester van Amsterdam worden. Dat vindt niet ie dereen een goed idee. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op PZC.nl: 1. Omgekomen vlieger uit Goes had veertig jaar erva ring 2. Regen teistert Zeeuwse akkers 3.62-jarige piloot uit Goes overleden bij crash 4. Vogelverschrikker strijkt neer op Zeeuwse daken 5. Zeeuwse ouders veront rust over meningokokken Kijk op www.pzc.nl of q @pzcredactie facebook.com/depzc fö) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37