4 Nieuw HZ-gebouw in Middelburg PC Aankomende HZ-studenten konden gistermiddag voor het eerst een kijkje nemen in het nieuwe gebouw aan Het Groene Woud in Middelburg. Het pand wordt in september in gebruik genomen. technische bedrijfskunde en water management. De opleidingen zijn samen goed voor zo'n twaalfhon derd studenten. Over twee jaar, als het joint research center naast het HZ-pand gebouwd is, volgen ook chemie en engineering. Ben Westenburger, architect en Alles ruikt nieuw in het hoge schoolgebouw aan Het Groene Woud. De muren zijn pas geschil derd: op elke verdieping overheerst een andere kleur. En wat meteen opvalt: het is er licht. De ruimtes zijn voorzien van grote glazen wan den. En aan de voorzijde zorgen grote erkers ervoor dat je ruim zicht hebt op de binnenstad. Het is moei lijk voor te stellen dat dit gebouw meer dan veertig jaar oud is. Het lijkt in niets op het voormalige kan toorpand van de Provinciale Water staat. Een groep aankomende HZ-stu denten mocht gisteren alvast een kijkje nemen op hun studieplek voor de komende vier jaar. Na de zomervakantie verhuizen vijf op leidingen van Vlissingen naar de dependance in Middelburg: bouw kunde, civiele techniek, HBO-ICT, Elke ruimte in het gebouw wordt gebruikt door iedereen opleidingscoördinator van de oplei ding bouwkunde, leidde de jonge ren rond langs de studieruimtes, instructieruimtes, langs de balus trades en het zonnige terras. Het gebouw moet nog ingericht wor den, maar toch konden de nieuw komers al een goede indruk krijgen. Ze bekeken de projectruimtes, in structieruimtes en studieruimtes: het is de bedoeling dat studenten van verschillende opleidingen daar samen gaan werken aan praktijkge richte opdrachten. Onderzoekend „Elke ruimte in het gebouw wordt gebruikt door iedereen", zegt Wes tenburger. De studenten nemen ongevraagd zelfs een kijkje op de bovenste verdieping, die nog leeg blijft tot de twee laatste opleidin gen ook naar Middelburg verhui zen. Westenburger lacht erom: „Jullie hebben een onderzoekende houding. Heel goed, dat is wat we nodig hebben." Meisje met hondje urenlang vermist Damhert in zwembad Persoon gewond bij ongeval op zeilschip RILLAND Motorcrosser gewond donderdag 7 juni 2018 Lizzy Minderhoud (16) uit Nieuwvliet gaat bouwkunde studeren aan de HZ: „Ik vind het gebouw hartstikke mooi, omdat het heel licht is en omdat er natuur lijke materialen ge bruikt zijn. Die ver schillende kleuren op elke verdiepingen vind ik een leuk idee. Ik ben blij dat mijn oplei ding naar Middelburg verhuist. Ik vind Mid delburg een leukere stad dan Vlissingen, en qua architectuur is het ook interessanter. De stad heeft veel oude gebouwen. Ik kon vandaag meteen kennismaken met an dere studenten die ook bouwkunde gaan studeren. Dat was leuk. Ja, ik zie mezelf hier wel rondlopen." 'Hier zie ik mezelf wel rondlopen straks' Cornelleke Blok Middelburg - Ben Westenburger, architect THOLEN Een zestienjarig meisje is gisteren een groot deel van de dag vermist geweest in Tholen. Rond 20.45 uur werd gemeld dat ze in goede gezondheid was aan getroffen. Burgernet meldde gister middag rond 15.30 uur dat het meisje sinds 10.00 uur werd vermist. Daarbij werd ook een signalement ver spreid en werd gemeld dat ze een chihuahua bij zich had. Ruim vijf uur later kon dus worden gemeld dat ze terecht was. BURGH-HAAMSTEDE Een damhert is gisteroch tend aangetroffen in een privézwembad aan de Bin- nenduin in Burgh-Haam- stede. De brandweer moest het dier uit het bad halen. Volgens de brandweer Haamstede kon het hert niet op eigen kracht uit het zwembad raken. Met hulp van de brandweerlieden is het dier op de kant gehol pen. BRUINISSE Bij een ongeval op een zeil schip is gisteren een per soon gewond geraakt. Het slachtoffer had een giek tegen zijn hoofd gekregen en is met een speedboat van boord gehaald. Het on geluk gebeurde op de Gre- velingen. Het ging om een Belgisch zeilschip, met als thuishaven Bruinisse. Een ambulance en een trauma helikopter werden rond 13.50 uur naar de Jachtha venweg in Bruinisse geroe pen om hulp te verlenen. De persoon is met onbekend hoofdletsel naar het zieken huis gebracht. Joost de Kater (18) uit Geers- dijk gaat civiele techniek stu deren aan de HZ: „Dit is een grote vooruitgang ten opzichte van het oude gebouw. Ik ben daar een paar keer ge weest voor open dagen en mee- loopdagen. Dit nieuwe gebouw is lekker ruim en heel licht. Ik vind Middelburg een leuke stad om te studeren, en het is fijn dat dit pand dichtbij het centrum en het station staat. Maar mijn stu diekeuze had ik al gemaakt, voordat bekend was dat de op leiding naar Middelburg zou ver huizen. Ik wil civiele techniek Joost de Kater. studeren, omdat het ontzettend breed is. Je kunt er alle kanten mee op: de spoorwegen, wegen en dijken. Dat vind ik heel aan trekkelijk." Ricardo Rietjens (17) uit Koe wacht gaat HBO-ICT studeren aan de HZ: „Ik zou mijn opleiding net zo lief in Vlissingen volgen als in Mid delburg. Maar zo'n vers gebouw spreekt me wel aan. Ik hou van nieuw. Ik vind het een mooi gebouw, omdat er veel hout en natuurlijke materialen gebruikt zijn. En de ramen zijn groot. Dan kun je lekker naar buiten kijken. De kleuren in het gebouw vind ik ook heel belang rijk, anders ziet alles er zo saai uit. Ik ben vandaag naar de rondlei- Ricardo Rietjens. ding gekomen, omdat ik het ver schil wilde zien met straks, als alles ingericht is. Ik heb veel zin om hier te begin nen." Aankomend student Lizzy Minderhoud op het terras bij het nieuwe onderko men van de HZ in Middelburg. FOTO'S RUBEN OREEL Op een motorcrossterrein aan de Bathseweg in Ril land is gisteren aan het eind van de middag een motorcrosser gewond ge raakt. Voor het slachtoffer kwamen meerdere ambu lances en een traumaheli kopter ter plaatse. Wat er Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32