Staatsbosbeheer biedt Kustmarathon regeling 'met gesloten beurzen' aan Bijzondere correspondentie te boek gesteld Snoeiharde crash Johan Fredriks niet van racen Inwoners 'pikken' bijna drie hectare grond van gemeente Noord-Beveland AnoushaNzume en Marleen Vaders al sinds tienerjaren hartsvriendinnen Staatsbosbeheer steggelt al vier jaar met organisator Lein Lievense van de Kustmarathon over een vergoeding voor het gebruik van het bos bij Westenschouwen en de Manteling op Walcheren. Omdat de partijen er niet uitkwamen, heeft Lievense besloten de route van de marathon aan te passen. Op Schouwen gaan de wandelaars en hardlopers nu door Burghsluis en op Walcheren maken ze meer me ters op het strand. „Staatsbosbeheer vindt dat heel erg jammer", zegt woordvoerder Imke Boerma. „Wij zijn graag gast heer van zulke mooie evenemen ten als de Kustmarathon." Volgens Boerma is het heel gebruikelijk om daar een kleine vergoeding voor te vragen. „Die gaat rechtstreeks naar het natuurbeheer. We maken het hele jaar door kosten en na een groot evenement valt er ook wat op te ruimen. De organisatie kan nooit de controle houden op alle deelnemers." Het gaat om 11 cent per deelnemer, wat volgens Boerma betekent dat Staatsbosbe heer de Kustmarathon in totaal 647 euro in rekening wil brengen. Het gaat ons erom dat we niet willen betalen „Andere organisaties vinden dat heel normaal. De Marathon van Zeeuws-Vlaanderen betaalt dat gewoon." Staatsbosbeheer wil zo graag dat de Kustmarathon over zijn gebied voert dat de natuurorganisatie bij Lievense 'nog een stapje verder' is gegaan. Boerma: „Wij hebben het aanbod gedaan een sponsorpakket van de Kustmarathon af te nemen. We vinden het een mooi evene ment en we zien graag dat onze naam in hun uitingen wordt mee genomen. Daarvoor betalen we 647 euro. We kunnen dit dus met gesloten beurzen oplossen. Dat lijkt ons een zeer redelijk aanbod en het geldt nog steeds. De Kust marathon is bij ons van harte wel kom." Lievense bevestigt het bedrag. „Dat is ex btw, dus het komt uit op iets van 800 euro." Maar de kogel is door de kerk en hij komt niet terug op zijn beslissing. „Het gaat 'm er niet om of het uit een ander potje wordt betaald, het gaat ons erom dat we niet willen betalen. Nu vraagt Staatsbosbeheer om een vergoeding, straks misschien de beheerder van de duinovergangen of van een stuk strand. We werken met allerlei instanties die ons om niet dingen ter beschikking stel len. Die gaan ook nadenken als Staatsbosbeheer betaald wordt. Dan is straks het hek van de dam. Ik heb op Facebook gezien wat de mensen vinden van ons besluit. Van degenen die reageren staat 98 procent vierkant achter ons." Conservator Kris Struyff en directrice Ina De Wasch van het Zwin laten een jonge ooievaar zien aan een groep leerlingen. Niet alle kinderen zijn gerust op de scherpe snavel van de vogel. Elk jaar broeden er ooievaars in het natuurpark tussen Knokke en Cadzand-Bad. Dit jaar zijn 25 kuikens geboren, meer dan in 2017. De jonge vogels werden gisteren van het nest geplukt om geringd te worden. Zo kunnen ze gevolgd worden op hun latere trektocht. It donderdag 7 juni 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 ZEELAND8 Conflict marathon over647euro Staatsbosbeheer wil dolgraag dat de Kustmarathon door haar bossen op Walcheren en Wes- tenschouwen gaat. Volgens de natuurorganisatie gaat het con flict over 11 cent per deelnemer, in totaal 647 euro. Organisator Lein Lievense van de Kustmara thon geeft niet toe. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen -Lein Lievense, organisator Kustmarathon ZEELAND12 Oei! Best groot zo'n kuiken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29