DE FAVORIETEN 4> 20],' iïossfcf 25 j carkit in de auto aan. „Prachtig. En overal ter wereld al uitverkocht." Ook Mare Lammers let de ko mende weken niet alleen op tac tiek en techniek. Vanuit de hockeysport zal hij met bovenge middelde interesse kijken naar de videoscheidsrechter. „Natuurlijk, ook die zal fouten maken. Het blijft mensenwerk. Maar het aan tal oneerlijke beslissingen zal te ruglopen, dat kan niet anders." Ook Duitsland heeft Lammers' aandacht. „Daar is veel meer inter- Uiteindelijk zal ik net zo vaak voor de buis zitten als bij een toernooi mét Oranje actie en kennisoverdracht tussen verschillende sporten. Zo werkt een aantal hockeycoaches nu in het voetbal. Zelf op het hoogste ni veau gevoetbald hebben, biedt geen garantie ook een goede coach te zijn. Iemand die al vanaf zijn achttiende coacht, bijvoorbeeld in het hockey, kan er net zo veel ver stand van hebben." Zijn collega uit het waterpolo, bondscoach Robin van Galen, zal een enkele keer voor de samenvat ting gaan. „Er zitten wat poule wedstrijden tussen die minder in teressant zijn. Maar ik heb er als sport- en voetballiefhebber wel zin in. Net als veel Nederlanders ben ik nu een beetje voor België. Dat land heeft veel meer de sym pathie dan bijvoorbeeld Duitsland. België heeft een veelbelovende ge neratie, die echt bij de laatste vier zou moeten kunnen komen." dagen tot WK Rusland 2018 WK-FLITSEN De kracht De achilleshiel De ideale elf TT 1"? TT TT TT Op wie moeten we letten? Het meesterbrein Het WK-elftal aller tijden B B EB ED donderdag 7 juni 2018 GO later op gang - John van Lottum M Vlaggen bij het Kremlin kondigen het WK aan. FOTO AP Nigeria heeft de laatste oe fenwedstrijd voor het WK ver loren van Tsjechië. In het Oos tenrijkse Sankt Pölten werd het 1-0 door een goal van ex- Vitesse-speler Tomas Kalas. Marcin Kaminski is alsnog aan de WK-selectie van Polen toegevoegd. De speler van VfB Stuttgart neemt de plaats in van Kamil Glik, die op de training zijn schouder bles seerde. Earnest Stewart is be noemd tot algemeen manager van de nationale ploeg van de Verenigde Staten, dat zich niet kwalificeerde voor het WK. Stewart, oud-technisch directeur van VVV, NAC en AZ, moet onder meer een nieuwe coach gaan zoeken. Over acht dagen begint het WK in Rusland. Het sterk bezette toernooi kent niet één, maar meerdere favorieten. Deze krant ontleedt in de aanloop naar de openingswedstrijd dagelijks een van de grootste kanshebbers. Vandaag deel 2: België. Samenstelling Tim Reedijk De kracht zit in de onge kende individuele klasse waarover de Rode Duivels de laatste jaren beschikken. In elke linie staan spelers uit de Europese top en met man nen als Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en Eden Ha zard loopt er zelfs pure we reldklasse tussen. Zelfs als het tijdens het WK een keer niet loopt, kunnen de Belgen blijven hopen op een moment van deze klasbakken. Courtois Alderweireld I Vertonghen Kompany 11 De Bruyne Dembélé Meunier Carrasco TT I Lukaku TT Mertens Hazard België is op papier een serieuze kans hebber, maar er komt veel meer bij kijken. Wat te den ken van de onder linge verstandhou dingen? Zo trad Ma- rouane Fellaini na mens de selectie naar buiten en gaf aan dat de spelers 'ontgoocheld' waren en niets begrepen van het passeren van Radja Nainggo- lan. En dan is er nog het hoge verwach tingspatroon, nu Bel gië plotsklaps tot de favorieten behoort. Kevin De Bruyne (26) was de motor in de kampioensmachine die trainer Pep Guardiola van Manchester City maakte. The Citizens maakten veel in druk in de Premier League en niet in de laatste plaats dankzij de Belg, die heerste en verdeelde op het middenveld. Zijn traptechniek en inzicht zijn van we reldklasse, bovendien was hij over alle competities gezien bij liefst 33 doelpun ten van City direct betrokken. Roberto Martinez lijkt met zijn vooruitstrevende 3-4-3-formatie een ma nier te hebben gevon den om zoveel mogelijk van zijn sterren aan bod te laten komen. Hij wil daarbij een plaats inruimen voor maar liefst vier offen sieve spelers: Carrasco, Mertens, Lukaku en Ha zard. Aan Martinez de I taak om te laten zien dat dit niet 'too much' is én om de verschillende ego's bij elkaar te houden. Gerets 1982-1986-1990 De Bruyne 2014 Pfaff 1982-1986 g Vertonghen B 2014 Demol Kompany 1986-1990 2014 Ceulemans 1982-1986-1990 Scifo 1986-'90-'94-'98 Wilmots 1990-'94-'98-'02 F. van der Eist 1986-'90-'94-'98 E. Hazard 2014 Onder de namen de WK's waaraan de speler meedeed. Scifo, Van der Eist en Wilmots zijn recordhouder met 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25