'It-girl' Muguruza loopt 22 Tom Dumoulin wil na de Giro ook in de Tour Na zijn tweede plek in de Giro wil Tom Dumoulin (27) in de Tour de France een goed klassement rijden. Sunweb-trainer Adriaan Helmantel en Erik Breukink, ervaringsdeskundige met de dubbel Giro- Tour, over de mogelijkheden en de risico's. Kort Bosselaar (82) overleden Oud-prof Tinus Bosselaar (foto) is op 82-ja- rige leeftijd overleden. De geboren Rotter dammer speelde zeventien interlands en kwam bijna zijn hele loopbaan uit voor Sparta. Met die club pakte hij in 1958 de KNVB-beker en in 1959 de landstitel. Bosse laar was al geruime tijd ziek. Jesus weg bij Sporting Sporting Lissabon moet op zoek naar een andere trainer. Jorge Jesus verlaat Portugal en wordt trainer in Saudi-Arabië bij Al- Hilal. Het vertrek van Jesus (63) heeft onder meer te maken met de aanval van hooligans op het trainingscomplex van Sporting. Spits Bas Dost liep daarbij verwondingen op. Israël wil onderzoek Israël wil dat de FIFA onderzoekt of druk vanuit Palestina iets te maken heeft met het afzeggen van Argentinië voor een oefenduel in Jeruzalem. De voorzitter van de Pales tijnse voetbalbond, Jibril Rajoub, riep eerder deze week op tot het verbranden van Messi- shirts als hij zou spelen tegen Israël. Lorenzo naar Honda Jorge Lorenzo (foto) verruilt Ducati voor Honda. De Spanjaard gaat een 'koningskop pel' vormen met landgenoot Mare Marquez, de wereldkampioen van de afgelopen twee jaar in de MotoGP. Lorenzo vervangt Dani Pedrosa. Flitsen Dinamo 'Money' Verdacht ADRIAAN HELMANTEL TRAINER-COACH VAN SUNWEB Het idee was: we richten ons vol ledig op de Giro, om daar te sco ren. Dat is gelukt met die tweede plek. Dus we hoeven niks recht te zetten. Alles is bonus. „Tom heeft de Tour nooit gere den met de intentie om een goed klassement te rijden. De stress en drukte zijn daar dermate groter dan in de Giro, dat is goed om mee te maken. De kans is reëel dat Tom er in de tweede of derde week doorheen zakt. Maar het zal ons in elk geval waardevolle informatie opleveren voor de jaren die erop volgen. „Maar ik sluit zeker niet uit dat- ie het goed doet. Wij als ploeg en Tom zelf hebben ook die ambitie. Hij wil graag en zijn eigen motiva tie om deze dubbel te doen is su perbelangrijk. Want fysiek wordt het een uitdaging, maar vooral ook mentaal. Als je zelf graag wilt, kun je dieper gaan. Het zit in kleine dingen, bijvoorbeeld in de eerste week. Als je gemotiveerd bent, omarm je risico's. Zo niet, dan zie je die eerste week vooral als een bedreiging. „Twee grote ronden in een jaar is fysiek nieuw voor hem. Maar Tom heeft in het verleden iedereen al zo vaak verrast. We hebben geen Het duurt dit jaar vrij lang tot de eerste bergrit in de Tour, dat is gunstig voor Tom referentie, maar iedereen bij ons en in heel Nederland is benieuwd. „De Giro was heel zwaar, maar Tom is daar uiteindelijk ook heel stabiel geweest. Dat is anders dan dat hij a la Thibaut Pinot of Simon Yates er doorheen was gezakt en diep in de reserves had moeten gaan. Tom is uiteraard vermoeid, maar heeft nu de tijd om rust te pakken. In de komende periode zal hij thuis de draad weer oppakken met rustige duurritjes. „Daarna volgt nog een blok van elf, twaalf dagen met een hoogte stage in La Plagne. Vanuit daar kan hij vrij gemakkelijk de drie etap pes in de Alpen verkennen. Tij dens die hoogtestage is het veel klimmen en zoeken we langza merhand de intensiteit op. Maar het belangrijkste wordt dat hij fris is. Tom hoeft in training niet veel intensieve blokken te doen om een hoog niveau te halen. „De aanloop van de Tour is gun stig met die eerste week. Het duurt vrij lang voordat de eerste bergrit wordt verreden. De ploegentijdrit (op dag 3, red.) is enorm belang rijk. Daarna de etappe met de Muur van Bretagne en die kassei- enrit. Hij kan naar die tweede Tour-week groeien. In die eerste week kun je de Tour verliezen, maar als pech je bespaard blijft, kan het gewoon zijn dat hij er daarna goed voor staat. Het kun nen zomaar drie mooie weken worden." Na vandaag is het duidelijk welke vrouw zichzelf na Roland Garros de beste speelster ter wereld mag noe men. Wordt het Garbine Muguruza (24), de Spaanse die gisteren opper machtig en zonder ook maar enige tegenstand van Maria Sjarapova won? Of weer Simona Halep (26), de huidige nummer 1, die Ange- lique Kerber versloeg (6-7,6-3,6-2) en nooit eerder een grandslam- titel pakte? Ze spelen vandaag in de halve finale tegen elkaar, maar ei genlijk had het de finale van ko mende zaterdag moeten zijn. „Het is niet zo belangrijk wie er nummer 1 wordt", zei Muguruza na haar zege. De in Venezuela geboren speelster won Roland Garros in 2026 en was afgelopen jaar de beste op Wimbledon. Ze wil de druk en het gedoe niet. „Elke week wordt er een nieuwe lijst opgesteld, elke week zijn er nieuwe kansen. Ik heb me er druk om gemaakt in het ver leden, maar het ging te veel in mijn hoofd zitten. Dus heb ik er meer af stand van genomen", aldus de Spaanse, die in september vorig jaar even lijstaanvoerder was, maar al snel weer werd afgelost door Halep. Het belooft in de halve finale hoe dan ook een mooie strijd te worden tussen de twee beste speelsters van dit moment, die nog lang niet zo groot zijn als voorgangsters Serena en Venus Williams en Maria Sjara pova. Maar die wel steeds nadruk kelijker laten zien dat er een nieuwe tijd in het vrouwentennis is aange broken. Dat merkte in ieder geval Sjarapova gisteren op het centre court. Muguruza speelde als altijd Het is niet zo belangrijk wie er nummer 1 wordt. Elke week zijner nieuwe kansen mmUhall Quote van de dag 'Ik heb ze gevraagd niet te gaan in verband met het racisme' donderdag 7 juni 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL MOTORSPORT Manchester United heeft de Portugese verdediger Diogo Dalot (19) overgenomen van FC Porto. De tiener kost de club onge veer 20 miljoen euro. Liza van der Most kan morgen niet mee spelen met de Oranje-vrouwen in de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Noord-lerland. De verdedigster van Ajax is ziek. 6,5 Zdravko Mamic, de vroegere presi dent van Di namo Zagreb, moet 6,5 jaar de cel in we gens belasting ontduiking en verduistering. Mamic was ook zaakwaar nemer van bij voorbeeld Luka Modric en Dejan Lovren. Bokser Floyd 'Money' May- weather is vol gens zaken blad Forbes de best verdie nende sporter van 2017. De Amerikaan ver diende 235 miljoen euro met één ge vecht. 5 Van de 13 ver dachten die dinsdag wer den opgepakt in het Belgi sche onder zoek naar matchfixing in het tennis, zit ten er nog vijf vast, allen Ar meniërs. O Q. (0 'Hij heeft al zo Tekst Daan Hakkenberg „We gaan met Tom naar de Tour met de focus op het klassement. -Adriaan Helmantel Veel te makkelijk versloeg de kroonprinses gisteren op Roland Garros de oude koningin. Gar bine Muguruza maakte in de kwartfinale gehakt van Maria Sjarapova (6-2,6-1). Vandaag gaat ze de strijd alweer aan met haar grootste concurrente Simona Halep. Fardau Wagenaar Parijs -Garbine Muguruza —Engels international Danny Rose houdt zijn familie weg van het WK in Rusland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22