Een rosé for lovers 21 ^(therese Bestellen kan gemakkelijk via www.astridentherese.nl/rose EX-DOLLY DOTS DUO Nog één keer begeeft Liesbeth List (76) zich te midden van haar fans. In Hommage La List wordt zondag in het Schaffelaar Theater in Barneveld een laatste ode gebracht aan de zangeres, die zelf aanwezig is. e zal zelf niet zingen, maar Liesbeth List is zondag wel het middelpunt van Hommage La List, waarop fans de mogelijkheid krijgen af scheid te nemen van hun favo riete zangeres. Ze zit in een zetel op het podium, die is omge bouwd tot huiskamer. „Er staat een bank, er ligt een kleed, de champagne is koud gezet", ver telt haar dochter Elisah Baijens (34). „Het is een ontspannen setting waarin mijn moeder ver scheidene intieme vrienden ontvangt, met wie ze terugblikt op haar carrière." Fans kunnen na afloop Lies beth List ontmoeten. „Mijn moeder heeft nooit afscheid ge nomen van haar fans. Ze kreeg de afgelopen tijd veel brieven en mails van mensen die haar zo graag nog een keer willen zien. Als je haar post leest, krijg je bijna de indruk van een heuse liefdesbreuk." Han Kooreneef (tekstdichter van onder meer haar lijflied Heb het leven lief) zingt Jij moet blij ven, Dave Boomkes (auteur van de biografie De dochter van de vuurtorenwachterleest voor uit zijn levensschets van de zange res en Paul Pestman, fan vanaf het eerste uur, toont nooit eer der uitgebrachte filmbeelden en foto's uit de loopbaan van List. De Liesbeth List Band zorgt voor de muzikale omlijsting en er is een tentoonstelling inge richt met werk van kunstenaars die List vereeuwigden. Kleding en versierselen die behoren bij het ridderschap van het Legioen van Eer, de hoge Franse onder scheiding die zij in 2005 kreeg opgespeld, zijn ook te zien. Elisah Baijens: „Er zijn opna mes van optredens van Liesbeth met Jacques Brei, Charles Azna- vour en Mikis Theodorakis. Al lemaal uniek materiaal. Ook een privé opgenomen concertregis tratie van het optreden in Para- diso in 2015. De fans komen in die zin volop aan hun trekken." Dementie Het gaat Liesbeth List goed, zegt haar dochter. „Ze verheugt zich enorm op zondag. In sommige bladen wordt zo af en toe onzin over haar beweerd. Ze heeft, zo als bekend, een vorm van de mentie, maar voelt zich uitste kend. Daar laat ik het bij. Ie mands medische dossier is een privéaangelegenheid." De organisatie van het eer betoon aan haar moeder was voor Elisah Baijens ook een per soonlijke zoektocht naar de car rière van List. „Daarin had ik me nooit verdiept. Ze was mijn moeder, de zangeres stond veel verder van me af. Ik ontdekte prachtige dingen, waarvan ik dacht: 'Deed ze dat óók?' Vloei end Frans spreken bijvoorbeeld met Theodorakis over zijn bal lingschap en interviews geven in voortreffelijk Engels." Elisah Baijens beheert nu de nalatenschap van Liesbeth List. „Want één ding weet ik inmid dels zeker. Het werk van mijn moeder is cultureel erfgoed dat bewaard moet blijven." leven geen leven meer gehad hebben'. Genee stelde daarop: „Laat ik het erop houden dat als ik dat als werknemer zou roepen, dat ik dan op staande voet ont slagen zou worden." De presen tator was bovendien gepikeerd dat niemand van de RTL-leiding hem feliciteerde met zijn nomi natie voor de Zilveren Televizier- Ster. Een week later verraste Louwerens de heren aan tafel met een bloemetje. Directeurtje Het staat allemaal in het boek van Van Egmond dat morgen in de winkel ligt. Het is niet de enige mail van Louwerens in het boek. Het 'directeurtje', zoals de drie hem liefkozend noemen, vertolkt een hoofdrol. Als Wil- fred Genee de Zilveren Televi- zier-Ster heeft gewonnen, klimt Louwerens 's nachts weer in de pen. 'Net thuis... iets later dan 2 uur geworden, maar een ver zoek van een Televizier-winnaar kun je niet weigeren. Het feestje na afloop was zelfs voor een niet- feestvierder best gezellig, maar toen ik Wilfred zag dansen op de muziek van Erland werd het mij net iets te surrealistisch. ïnside biedt een blik in de keu ken van het voetbalpraatpro gramma, dat na de zomer naar het Talpa van John de Mol ver huist. Die geruchtmakende overgang en de vele incidenten van het afgelopen televisie seizoen worden royaal belicht. Dé hit van onze grote proeverij. Niet aan te slepen! De lekkerste rosé die wij ooit gedronken hebben. We hebben onze naam er aan verbonden. Een waar zomerfeest. Rnisperig fris met een waanzinnige finesse en tegelijkertijd zacht en romig. Fruit van kersen en bramen. Een verrukkelijke Provence kleurige Rosé voor 100% gemaakt van de veelzijdige Grenache druif. Proef deze verrukkelijke wijn nu zelf van €9,95 voor €8,95 per fles. Bovendien wordt de bestelling gratis bij je thuisbezorgd! Een geweldige zomer gewenst met veel heerlijke Rosé momenten. Want deze rosé is om verliefd op te worden. Astrid Joosten Thérèse Boer - vinologen - Exceptioneel Extravagant Expressief Explosief Exclusief Extase Exquis Kortom EXcellent. til h Deze actie is geldig t/m 21 juni 2018 - Voor meer informatie kun je contact opnemen via 038-8080102 (bereikbaar ma-vr van 08.30 tot 17:00) Haar werk is cultureel erfgoed dat bewaard moet blijven donderdag 7 juni 2018 GO Tóch nog afscheid van een idool Arno Gelder Informatie: liesbethlist.nl Een nieuw boek over VI In- side bevat de beruchte e-mail van RTL-directeur Louwerens. Just A Little Bit More. Onder die naam gaan oud-Dolly Dots Esther Oosterbeek (58, midden op de foto) en Anita Heilker (59, linksvoor) verder als duo. De twee gaan hits van de mei dengroep zingen, maar ook andere klassiekers uit de jaren 80. De Dolly Dots bestonden van 1979 tot 1988. De foto werd ge nomen voor een gastoptreden bij De Toppers in 2016. foto pim ras cellent exceptioneel extravagant expressief explosief ex ex- i exquis ri.l I 1,-ri'U* Aurid <^"Thér« Geen 18, geen alcohol. —Elisah Baijens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21