Zilte zaligheden torenhoog opgestapeld Ouders willen voorkomen dat kind te veel verwestert FC Knudde v'\ >!<l gaat wél g naar het WK Koerden sturen gevangen jihadbruiden terug naar IS »P7 Walcheren Toon van Driel maakt eerste album in 25 jaar KAMPERLAND Topchef Herman den Blijker heeft gisteravond bij Seafarm in Kamperland de grootste toren met fruits de mer van Neder land onthuld. In het bouwwerk wa ren onder meer 75 kilo kreeft en krab, 250 kilo schelpen, waar onder mesheften, kokkels, vongole en mosselen en 400 oesters uitgestald. De zilte zaligheden werden uitge- serveerd aan 250 aanwezi gen. De opening van het fruits de mer-seizoen, waarvoor ruim twintig be drijven uit de Zeeuwse agrifoodbranche samen werken, zal voortaan elk jaar in de eerste week van plaatsvinden. <4, Het Landelijk Knooppunt Huwe- lijksdwang en Achterlating (LKHA) maakt zich zorgen om het toene mend aantal meldingen, vooral over minderjarigen. In een cam pagne die vandaag start, worden scholen opgeroepen alert te zijn op signalen van mogelijke slachtoffers. Het expertisecentrum behan delde in het start jaar 2015 23 zaken van achtergelaten kinderen. Vorig jaar waren dat er 30 en dit jaar zijn er al 16 zaken. Flierman: „Dat zegt iets over de groeiende meldingsbe reidheid en onze bekendheid." Het aantal meldingen is het topje van de ijsberg. Volgens grove schat tingen keren tussen de 180 en 800 kinderen en jongeren per jaar tegen hun zin niet terug naar Nederland. Precieze cijfers zijn lastig te vinden, omdat de registratie te wensen overlaat. Er is vaak sprake van misleiding. Kinderen denken dat ze op familiebezoek gaan „In de vakantieperiode neemt het aantal meldingen toe", zegt mana ger Diny Flierman van het LKHA. „Er is vaak sprake van misleiding. Kinderen denken dat ze op vakan tie of familiebezoek gaan. Dat blijkt niet het geval. Terwijl de rest van het gezin terugkeert naar Neder land moet het kind daar blijven." Ouders willen voorkomen dat een kind te veel verwestert en zich afkeert van de eigen cultuur en tra dities. Soms gebeurt dat onder druk van de familie in het herkomstland. Contactprobleem Van het totale aantal gevallen wordt slechts een fractie bij het LKHA gemeld, omdat het voor de kinderen moeilijk en gevaarlijk is om contact te leggen met hulpver leners. Ze mogen soms niet naar school en worden in de gaten ge houden. In de helft van de gemelde zaken lukt het een kind terug te halen. Vaak zijn ze getraumatiseerd en hebben ze hulp nodig. Flierman: „Het is een vorm van kindermis handeling. Kinderen schamen zich of willen niet geloven dat hun ou ders tot zoiets in staat zijn." Als een kind bang is om op vakantie te gaan of plotseling naar familie in het buitenland gaat, kan dat wijzen op een mogelijke achterlating. Scholen en hulpverieners moeten dan in ge sprek gaan met het kind, zegt Flier man: „Doe niet gelijk navraag bij de ouders. Een kind kan dan gevaar lo pen." P4 Nieuwsmedia »P8 FOTO MARCELLE DAVIDSE Meer kinderen tegen hun wil in het buitenland achtergelaten Het aantal meldingen van kinde ren die tegen hun wil door ou ders in het buitenland worden achtergelaten, groeit. Vooral in de zomer worden kinderen zon der, paspoort, geld en telefoon achtergelaten bij onbekenden. Tonny van der Mee Den Haag Diny Flierman, LKHA donderdag 7 juni 2018 Kans op onweer 27°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1