PER GROEP OF INDIVIDUEEL Klassiek Sri Lanka stipreizen.nl 088 - 70 70 600 (Stip) 5 15 Coalitie vindt dat Groningen-coördinator te snel het bijltje erbij neergooit stappen als Nationaal Coördinator Groningen. Behalve het beeld dat Wiebes zich niet aan zijn afspraken houdt, bevestigde Alders nog een ander heikel punt voor de minister. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) zit gewoon nog aan de on derhandelingstafel, ook al zei Wie bes eerder dat de NAM geen rol meer zou vervullen in de schadeaf- handeling, behalve dan de rol van betaler. Eind mei nog had Alders een gesprek met NAM-directeur Schotman en de hoogste ambtenaar van Economische Zaken, die direct onder de minister valt. Wiebes wist daarvan, stelt Alders. De beschuldigende vinger van de voormalig PvdA-minister en com missaris van de koning schoot de regeringspartijen overduidelijk in het verkeerde keelgat. Zij snappen niets van Alders' besluit het bijltje erbij neer te gooien, net nu de gas kraan echt dichtgaat. „Waarom treedt u juist nu terug, terwijl dit kabinet eindelijk doet wat er nodig is", vroeg ChristenUnie-Kamerlid Carla Dik-Faber. Volgens Alders maakt een besluit op papier Gro ningen niet meteen veiliger. De coalitiepartijen vinden bo vendien dat Alders veel te snel de conclusie trekt dat van de uitge stelde versterking afstel komt en dat hij daarmee onterecht de onrust in Groningen aanwakkert. Ook vin den zij dat Alders kritisch op zich zelf mag zijn nu er in drie jaar tijd amper 300 woningen daadwerke lijk zijn versterkt, terwijl er naar schatting zo'n 23.000 verstevigd moeten worden. „In dit tempo zijn we nog 250 jaar bezig", hoonde VVD-Kamerlid Dilan Yesilgöz. Alders beet daarop van zich af. „Er is hard gewerkt", zei hij. „We zijn nu zover. Als we eenmaal het ritme hebben, moet het mogelijk zijn om de operatie in vijf jaar te doen." De verwachting is dat Gronin gers vandaag wederom in groten getale naar Den Haag komen om het zoveelste Kamerdebat over gas winning bij te wonen. Wiebes lijkt intussen hard op weg al het ver trouwen van de bevolking te verlie zen, net als zijn voorganger Henk Kamp overkwam. Burgemeester Albert Rodenboog van Loppersum zette op de zender BNR Nieuwsra dio alvast de toon: Wiebes is vol gens hem onbetrouwbaar en be drijft onbehoorlijk bestuur. „Kamp kwam tenminste zijn afspraken na", aldus Rodenboog. Alders voelt zich in zijn integriteit aangetast, vertelde hij in de Tweede Kamer. Hij was de man die boze Groningers de afgelopen jaren avond aan avond in kleine zaaltjes moest vertellen dat hun huizen echt versterkt zouden worden, maar dat die operatie wel tijd kost. En net op het moment dat de sloop- en renovatiewerkzaamheden ein delijkvan start zouden gaan, moest hij diezelfde mensen gaan vertellen dat het toch nog weer langer gaat duren. Minister Wiebes wil eerst nog even checken of de versterking van 1588 huizen wel nodig is, nu het kabinet heeft besloten de gaskraan in Groningen op termijn helemaal Ik vind dat afspraken moeten worden nagekomen dicht te draaien. Die nieuwe onze kerheid kan de minister niet ma ken, vindt Alders. „Ik vind dat af spraken nagekomen moeten wor den", verklaarde hij in de Kamer. „Het vertrouwen tussen mij als ambtenaar en de Groningse burgers is in het geding." Daarom schreef hij vorige week Wiebes die pittige brief waarin hij aankondigde op te Emirates Inclusief vliegreis per Emirates 3 volle dagen strand Tempels, natuur theeplantages sverband of individueel! donderdag 7 juni 2018 Alders drijft gas-minister in de hoek Minister Eric Wiebes van Econo mische Zaken wacht vandaag een lastig debat over de gaswin ning. De opgestapte Nationaal Coördinator Groningen Hans Al ders schetste gistermiddag in de Tweede Kamer alvast het on gemakkelijke beeld van een mi nister die zijn afspraken niet na komt. Al zijn de regeringspar tijen bepaald niet onder de in druk. Laurens Kok Den Haag Hans Albers legt de Kamer uit waarom hij is gestopt, fotoanp -Hans Alders Ontdek korting stipreizen.nl/rondreizen-sri-lanka Anuradhapura P ol .anaruwa Dambulla Kandy kNuwara Eliya Bande jwela I 1 Haputale Embilipitiya Negombo Colombo Waskaduwa/\ Hikkaduwa Induruwa Reis mee met Stip tijdens deze 16-daagse rondreis én strandvakantie door Sri Lanka Tijdelijk wel heel erg scherp geprijsdl U kunt deze rondreis maken in groepsverband of individueel met privéchauffeur/- gids! Tijdens deze rondreis ontdekt u de mooiste bezienswaardigheden die dit schitterende land te bieden heeft. Deze vakantiebestemming staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. De reis is ind. vliegreis per topairline Emirates (per Airbus A380 en Boeing 777), rondreis per touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt, excursies, lokale Nederlands-/Engelssprekende reisleiding én een zonvakantie! Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! 10JAAK V Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35 per boeking. Kortingen variëren per reizen «nl reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de V ANVRvoorwaardenvantoepassing.Bekijkallevoorwaardenopstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15