9 Ik heb meneer en de hond 's avonds samen ingestopt. Een bijzonder moment voor hen Stoofpeertjes Met kerst lag ik doodziek en met veel pijn in het St. Francis- cus ziekenhuis. Mijn kamergenoten kregen een speciaal diner. Ik niet, want ik zat aan de sondevoeding. Plots stond een verpleegster naast me en zei: „Ik heb de zachtste uitge kozen. Die kan je vast wel opzuigen." Ze gaf me een half stoof- peertje in stukjes ge sneden. Ik heb zelden zo'n lekker kerstmaal gehad! Knuffel heel vaak buisjes gekregen. Elke keer zag hij meer op tegen het kapje van de nar cose. Ook al mocht zijn knuffel - hond Barry - mee, het bleef toch spannend. Op een dag troffen we een anesthesioloog die het heel goed aanpakte; onze zoon mocht zelf zijn knuffel on der narcose brengen met een testkapje. Het werkte zo goed! Sindsdien is het nooit meer eng of span nend geweest. Nagellak Ook ik heb een mangomomentje, alweer vijfjaar gele den. Ik belandde destijds met een her senvliesontsteking in het ziekenhuis. Door de onverwachte op name had ik geen toiletspullen bij me. En dus ook geen na gellak. Voor iemand zoals ik, met altijd gelakte nagels, geen fijn gevoel. Ik voelde me onzeker en on verzorgd. De ver pleegster die mij waste, nam de vol gende dag haar eigen persoonlijke etuitje mee met allerlei kleurtjes nagellak. Misschien heel raar, maar ik was zo blij als een klein kind. Ik heb haar hiervoor nooit goed bedankt. Dus bij deze: lieve verpleegster in het Spittaal in Zutphen, dank je! Brief Tijdens een avond dienst dertig jaar geleden, raakte ik tijdens mijn stage aan de praat met een man van rond de 60, die half ver lamd was geraakt door een beroerte. Met tranen in zijn ogen vertelde hij over zijn dochter met wie hij geen contact meer had. Hij wilde haar zo graag een brief sturen, maar schrijven lukte niet meer. Samen hebben we de brief opgesteld en het wonder ge schiedde: de dochter kwam op bezoek en het contact herstelde. Ik voelde me zo dankbaar! Een paar dagen later moest ik op het matje komen bij het afdelings hoofd. Ik besteedde te veel tijd aan de pa tiënten, vond ze. Deze reprimande heb ik van me laten afglijden. Dit mango moment is dé reden geweest dat ik ver pleegkundige ben geworden. - Anne-Marie van der Leij Echt alles? „Echt alles?" zei ik. Na tien dagen opname vroeg het ziekenhuisper soneel mij wat ik die avond wilde eten. Sinds vijfjaar heb ik chronische alvleesklierontsteking. Ik lig daarmee regelmatig in het ziekenhuis en vooral eten doet dan pijn. Het ziekenhuiseten werkt dan ook niet echt mee. Vandaag mocht ik kiezen uit 'alles'. Ze bedoelden ECHT alles. Zo zat ik die avond aan een bordje patat met varkenshaas in champignon roomsaus. Hierna ging het snel beter. Winterwonderland Een dag nadat mijn baarmoeder was verwijderd, schoven de verpleeg sters de gordijnen open. Den Helder was wit en bevroren, maar ik kon het niet zien. „Geen probleem. Schuiven we uw bed toch gewoon naar het raam." Inderdaad, een prachtige witte wereld. Dit moment vergeet ik nooit meer! Theekransje aan mijn schouder. Op mijn zaal lagen twee aardige mevrouwen, onder wie een dame van 92 jaar die 's avonds verplicht een kwartier tje op een stoel moest zitten. Een leuke ver pleger zette haar aan ons tafeltje, waarop ik voor de gein opmerkte: 'net een theekransje, maar jammer genoeg zonder thee en lekkers'. De verpleger kwam prompt terug met scho teltjes kaas en gebakjes. Hilariteit alom en het mooiste kwam nog: mevrouw is een uur blijven zitten en was de volgende dag een stuk opgeknapt. 'MANGO MOMENTJE' woensdag 6 juni 2018 GO Tamara van der Weide Kijk op de site bij /video voor de reportage met Viviane Coolen. - Dieuwke de Blaauw Onze oudste zoon Rutger (op de foto: 5 jaar) heeft in zijn jonge leventje al - Sietske Witvoet -Tanja Tukker -Noor Kruithof -Gerry Wennink Vorige week maandag werd ik geopereerd - Rineke van Deudekom Het begon in een Belgisch zieken huis waar een doodzieke pa tiënte opfleurde, nadat ze een lek kere mango kreeg. Dat le verde niet alleen mooie televisie op, maar ontke tende ook een stille revolutie in de gezondheids zorg. Steeds meer zorgmede- werkers deelden hun mangomo ment: een lief ge baar voor de pa tiënt. Wilt u ook zo'n moment met ons delen, mail: mango@pers- groep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9