i 1 WÈÊ&ïêÊilil 8 PATIËNTEN KLEINE ATTENTIES WWWWéï- mm. Deze krant vroeg de lezers gisteren hun mangomoment te sturen: een klein, mooi gebaar, ooit gedaan voor een zieke. Welnu, dat hebben we geweten! Gisteren regende het mooie verhalen in onze mailbox, het ene nog mooier dan het andere. Een bloemlezing. Kiptandoori Ik had een baaidag. Net als vele andere keren lag ik in het Isala ziekenhuis vanwege nierproblemen. Mijn zak son devoeding was leeg, zag ik, en ik riep de verpleegkundige. Tot mijn verbazing vroeg ze wat ik wilde 'eten' en plakte met een sticker de gewenste maaltijd - kip tandoori - op de standaard- zak sondevoeding. Ik schoot hierdoor vreselijk in de lach. Mijn dag was weer goed. - Liesbeth Bruinekool L® O Bed was om naar het ziekenhuis te gaan, kwam de oncoloog aan huis. Aan bed voerden ze een lang gesprek. Geweldig! Chihuahua Een man van 93 heeft een hondje. Een oude chihuahua. Ze doen alles samen. Ze eten zelfs samen van één bord. Nou ja; meneer voert de hond met zijn vork. Het hondje sprong ook altijd bij meneer in bed als ze gingen slapen. Dit ging al een poosje niet meer, want het hondje kon niet meer zo hoog springen en meneer kon niet meer zo goed buk ken en tillen. Als collega's de hond wilden optillen, greep hij hen. Dus dat was geen optie. Mijn vader kwam met een plan. Hij zei: we ma ken een oploop-plank aan het achtereind van het bed. De familie was hiermee ak koord. Dus wat in elkaar gezet, 's avonds meegenomen en tegen het bed gezet. Maar toen moest de hond er nog op lopen. Het beestje was al li, dus ja, dat kostte oefening. Met hulp van meneer en een bak hondensnoepjes is het gelukt. Ik heb meneer en de hond 's avonds samen ingestopt. Een bijzonder moment voor hen. Roosje Op de intensive care van het Braviszieken- huis lag een parochi aan van Nieuw-Vosse- meer maandenlang aan de beademing. Wekelijks kwam ik als parochiepriester bij haar op bezoek. Praten kon zij niet. Kijken en horen wel. Bij zoveel hulpeloosheid had ik ook niet veel te zeg gen. Een kort gebedje waardeerde de zieke. Voor de ingang van het ziekenhuis stond een bloembak met bloeiende geraniums. Uit een zo'n bloem plukte ik een roosje. Dat roosje smokkelde ik de isolatieruimte in, en legde het neer in het zicht van de vrouw. Een glimlach verscheen op haar sprakeloos gelaat. - Pater Bertus van Schaik Gifslangetje voor mijn tweede se rie chemokuren, was ik blij verrast toen ik de uitroep 'Wie wil er een massage?' hoorde. Aan het ziekenhuis was kennelijk een masseuse verbonden die langskwam om ons van een ontspan nend momentje te voorzien. Het was heerlijk en een wel kome onderbreking van een lange dag aan het gifslangetje. - Peter de Haas Gebak Ongeveer twee uur na mijn heupoperatie in het Ocon, een orthopedische kliniek in Hengelo, kreeg ik een ge bakje onder mijn neus geschoven. Waar heb ik dat aan te danken, vroeg ik. Het antwoord luidde: „De patiënten krij gen hier een blij, gelukkig gevoel van en dat bevordert het herstel." Dat kan ik beamen! Ziel niet kende: „Mevrouw hoe gaat het met u?" „Goed hoor", ant woordde ik. „Ja", zei de dokter, „maar hoe gaat het met uw ziel?" Na zoveel jaren word ik weer warm van dit moment. Hij zal nooit weten hoe belangrijk deze opmerking voor mij was. woensdag 6 juni 2018 GO Toen mijn man niet meer in staat - Janneke Goulooze -Tamara van der Weide, werkte vijftien jaar in de thuiszorg. Toen ik vorige week in het Alrijne Zieken huis in Leiderdorp lag - Arine Burbach Na een dubbele borstamputatie vroeg een arts die ik - Ellen Zeevat Hanneke van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8