Twee nieuwe padelbanen in Zierikzee 7 MASTERSTUDIE THEOLOGIE Na je zestigste terug in de schoolbanken, Mar van der Veer deed het gewoon. En niet voor één, maar twee masters. De Zierikzeeënaar studeert volgende week af. Wie Mar van der Veer (66) niet als muziekleraar heeft gehad, die heeft wel in zijn kerkkoor gezeten of in een musical van hem gespeeld. Iedereen op Schouwen-Duiveland die iets heeft met kerk of muziek, die kent hem. Mar, dat is muziek en kerk. En nu helemaal, want Van der Veer rondt volgende week zijn studie theologie in Brussel af met een onderzoek naar het gods dienstperspectief van de drie ge neraties Mendelssohn, van de be roemde Duitse componist. Felix Mendelssohn Bartholdy, bekend van de Bruiloftsmars, heeft Van der Veer altijd geïntri geerd. „Vanwege de muziek, maar ook omdat ik wist dat zijn opa Joods was. Ik heb iets met Joden. Mijn vrouw las altijd boeken over de Holocaust, er is een soort zwak bij me ontstaan." Als kind blonk Mar uit op het harmonium. Hij ging naar het conservatorium en belandde voor de klas in Middelharnis. Veertig jaar lang nam hij leerlingen zin gend en spelend mee door de we reld van muziek. Tot zijn vrouw de diagnose ALS kreeg. Toen zij zie- ker en zieker werd, stopte Van der Veer met school. Ook schreef hij even geen muziek meer voor de kerk en voor schoolmusicals. Hij heeft nog een jaar voor Sjanie kun nen zorgen. Intussen was Van der Veer, om zichzelf één dag in de week een beetje 'rust' te gunnen, gestart met een studie theologie. „Een oude droom om nog eens te gaan stude ren en een logische studierichting, gezien het domineesgeslacht waaruit ik afkomstig ben. Ik koos voor de kleinschalige faculteit in Brussel en belandde als zestiger terug in de schoolbanken. Tussen de jonkies, ja." Hoe dat was? „Geweldig! Net als vroeger. Zenuwachtig zijn voor een cijfer, naar elkaar appen dat het college zo saai is, samen een biertje drinken na afloop. Het was af en toe stampen-stampen-stam- Hoe dat was om terug te zijn in de schoolbanken? Geweldig! Net als vroeger pen, want ik moest ook He breeuws en Grieks leren, maar ik voelde me weer jong." De studie ging Van der Veer goed af. Toen hij moest kiezen tus sen wetenschap en predikant schap, deed hij het gewoon allebei. En nu is hij nog als eerste van zijn klas klaar ook. „Ik studeer af op drie generaties Mendelssohn: filo soof Moses die zich als eerste Jood aanpaste aan de westerse cultuur, zoon Abraham die één van de rijk ste bankiers van Europa was, zijn zus Dorothea wier vrijzinnige le vensstijl de pers domineerde en kleinzoon Felix, de componist. Opa leerde zijn kinderen zelf na te denken, wat erin resulteerde dat ze zich allemaal bekeerden tot een ander geloof. Ik heb onderzocht hoe deze vier Mendelssohns tegen God aankeken." En dan blijkt de wereld van twee eeuwen geleden niet zo gek veel anders. „Ze dachten allemaal ver schillend over het geloof. Net als mensen nu. En het bleek hoe moeilijk het was om als minder heid in een samenleving te inte greren. Net als moslims nu erva ren." Invallen Die lessen die Van der Veer uit die vergelijking trekt, kan hij als pre dikant goed gebruiken. Een eigen gemeente wil hij niet, maar inval len wel. „Dat doe ik nu ook alweer een jaar op school. Maar ik blijf ook musiceren. En uiteindelijk wil ik promoveren. Tja, ik moet natuur lijk wel iets te doen hebben." Want met de twee banen, waar wanden omheen staan die ook in het spel worden gebruikt, is veel geld gemoeid: ongeveer een ton. Een speciale commissie gaat aan de slag om de benodigde centen bij el kaar te krijgen. De padelbanen ko men op de plek van de minibanen, waar niet zo veel gebruik van wordt gemaakt. Padel daarentegen wint in rap tempo aan populariteit. Verslavend „Het is makkelijker aan te leren dan tennis en je hebt sneller een rally. Squash is weer een veel lastiger spelletje en loodzwaar. Padel is heel toegankelijk en een beetje flitsen- der ook dan tennis", somt voorzit ter Ton Roggeband van LTC Zierik zee wat pluspunten op. Zelf probeerde hij padel met ze ven mede-tennissers al eens uit. „Het is verslavend. Niemand wilde stoppen." In Spanje staat padel als zeer popu lair bekend. Roggeband: „Na voet bal is het daar de meeste beoefende sport. Maar ook hier breidt het als een olievlek uit. Elke maand komen er in Nederland tien nieuwe banen bij." Financiering Ook in Zeeland zijn verschillende clubs er mee bezig, al moeten de eerste padelbanen op Zeeuwse bo dem nog worden gerealiseerd. Roggeband hoopt de financie ring voor de banen snel rond te krijgen. In de loop van volgende maand verwacht de voorzitter van de Zierikzeese tennisclub meer duidelijkheid. woensdag 6 juni 2018 'De wereld is nu zo anders niet' Wendy Wagenmakers Zierikzee Mar van der Veer rondt zijn studie theologie af met een studie naar het godsdienstperspectief van de Mendelssohns. foto dirk-jan gjeltema -Mar van der Veer Tennisvereniging LTC Zierikzee is van plan twee padelbanen aan te leggen. Padel, een soort krui sing tussen tennis en squash, is één van de snelst groeiende sporten ter wereld. De leden van de Zierikzeese club zijn met het plan akkoord. Nu is het zaak de boel financieel in orde te maken. Esme Soesman Zierikzee A In Spanje is padelen uiterst populair, fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55