Zeeuwse zoektocht naar nieuwe Kiki Bertens De Rijke en Jacobs nog ongeslagen ZEELAND 11 y$jfr z v v sa komen. Zou Niek van Sprundel, de geblesseerd afgehaakte spits, nog een keer mee willen? Is Vin Ver- couteren, de technisch begaafde tweede doelman, misschien een optie om in te vallen als veldspe- ler? Opties Het was allemaal niet nodig omdat Tant toch nog genoeg opties had. Zo ruimde hij deze keer een basis plaats in voor Brian van Hoorn, de 21-jarige aanvaller die zaterdag de gevierde man was. Van Hoorn kwam in Spijkenisse als invaller binnen de lijnen en had maar twee minuten nodig om te scoren (2-2). Hij speelde gisteravond naar zijn mogelijkheden, werkte hard en werd na 65 minuten afgelost door de weer teruggekeerde Birgen Martens. Ruben Besuyen, die dit seizoen nauwelijks aan bod kwam, begon opnieuw in de basis maar deze keer als linksback. Hij speelde een dijk van een wedstrijd en ver diende een groot compliment. In verdedigend opzicht stond Hoek als een huis, maar creëerde het nauwelijks kansen. Tot vlak voor rust, toen Ceesay een vrije trap van Leroy met het hoofd ver lengde. Yoshi Verbrugge kon aan de tweede paal net niet afronden. Daardoor stond het na 45 minuten 0-0 en dat was voor Hoek een prima tussenstand. Tweede helft In de tweede helft liet de ploeg zien dat het ook aanvallend potten kon breken. Na 59 minuten stoomde Besuyen op over rechts en vond Ceesay. De spits draaide zich knap vrij en schoot in de verre hoek raak (0-1). Tien minu ten later werd het 0-2, toen de bal voor de voet van Leroy viel. Hij schoot droog raak, ook in de verre hoek. Ajax kreeg pas een kwartier voor tijd de eerste grote kans, maar Jordi de Jonghe redde knap. Kort daarna kreeg hij hulp van Yoshi Verbrugge, die met een geweldige tackle de 1-2 voorkwam. Uit de te genstoot sloeg Hoek vervolgens opnieuw toe. Martens behield de rust en het overzicht, Ceesay werd diep gestuurd en vond Vitukynas. De Litouwer, die na dit seizoen vertrekt, rondde koeltjes af en maakte zo zijn eerste treffer voor Hoek: 0-3. Tegenvaller Dat Ajax zes minuten voor tijd nog 1-3 maakte via Roy Deken was een kleine teleurstelling voor Hoek, maar de ploeg zou voorafhebben getekend voor die uitslag. Het is een prima uitgangspositie voor de return van zaterdag, waarin Jannes Tant vrijwel zeker ook weer een beroep kan doen op Rik Impens, Stef de Backer en Thomas van Renterghem. Zinho Chergui is so wieso beschikbaar na zijn schor sing, maar Ruben Besuyen liet gis teravond zien dat er weinig reden is om hem weg te halen van de linksbackpositie. KARAKTERISTIEK ARNEMUIDEN Bij tafeltennis vereniging Arnemuiden zijn de laaste halvefmalepoules ge speeld van de ABMICT-Cup. Emiel de Rijke en Wilmer Jacobs (beiden TTCM) werden allebei ongeslagen eerste in hun poule. In poule C liet Emiel de Rijke er geen gras over groeien wat zijn titelaspiraties zijn. Alleen tegen Sybren Maas (SAR) en Victor des Granges (Tanaka) boekte hij een nipte overwin ning met 11-8 in de vijfde game. De overige wedstrijden won de oud-winnaar relatief eenvoudig. Des Granges won zijn overige wedstrijden en werd daarmee tweede, al moest hij tegen Mika Baert (Effect) terugkomen van een 2-0 achterstand. Wilbert Poppe (Arnemuiden) werd derde, voor Baert. Ondanks een aantal goede wedstrijden was deze halve finale voor Erik Schuurman (Arnemuiden) en Sophie Dijkers (Hotak) het eindstation. Sybren Maas werd zevende door Kees de Rooij te verslaan, die zijn kunststukje van de voorrondes niet kon her halen en puntloos achterbleef. Poule D leek een Yerseke- feestje met vier vertegenwoordi gers uit het vissersdorp, maar daar stak Wilmer Jacobs een stokje voor. De Middelburger pakte vorig jaar al de tweede plek in de cup en liet ook nu zien voor niets minder te gaan. Al leen tegen Jurian de Kraker (rr-9 in de vijfde game) moest hij diep gaan. De Kraker had niet zijn be ste avond en verloor vervolgens ook van teamgenoot Adrian Slabbekoorn en Mare Riemens (Arnemuiden). Riemens plaatste zich ternauwernood door zowel Slabbekoorn als De Kraker te verslaan en werd daar mee tweede in zijn poule. De beide Yerseke-spelers pakten wel de laatste tickets voor de fi nale. De finales worden zaterdag gespeeld vanaf 10.30 uur ge speeld in Arnemuiden. "Y eugdige tennissers die er van 1 dromen om in de voetsporen I van Kiki Bertens of Robin 1 Haase te treden kunnen ko mende zondag een eerste stap zet ten. Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ) organiseert in samenwer king met de KNLTB de regionale scoutingsdagen in Wemeldinge en Bergen op Zoom. TOZ is één van de 25 gecertifi ceerde tennisscholen in den lande die onder de vlag van de Neder landse tennisbond voor een ge structureerde opleiding van ten nistalent moet zorgen. „Voor de ontwikkeling van jeugdige tennis sers is het essentieel om structu reel op je eigen of een hoger ni veau te kunnen trainen. Daarom is het belangrijk om getalenteerde jeugd samen te brengen. Op onze regionale trainingen komen kin deren samen vanuit heel Zeeland en de regio Bergen op Zoom", al dus TOZ-trainer Jacco Filius, die in het verleden Silvana Bauer naar de absolute wereldtop bij de junioren wist te loodsen. De uitgangsbasis daarbij is vol gens Filius dat een jeugdige ten nisser op zijn of haar eigen club actief blijft, maar 'daarnaast' extra regionale trainingen gaat volgen om te kijken hoe ver ze kunnen komen met tennis. „Het is abso luut niet de bedoeling om talent bij de lokale club of trainer weg te plukken", benadrukt Filius. „De regionale trainingen vormen een aanvulling op de basis die ze bij hun eigen club hebben. Juist voor het sociale aspect is het voor ons ook belangrijk dat ze lang op hun eigen club actief blijven. Maar het samenbrengen van meerdere 'ge lijkgestemde tennissers' zorgt er wel voor dat ze het plezier in de sport behouden en dat ze zich kunnen doorontwikkelen. Grotere groepen geven ook meer binding De regiotrainingen zijn een aanvulling op de basis, die ze bij hun club hebben en continuïteit. Met één of twee spelertjes op een club haken ze toch vroeg of laat af." „Daarbij gaat het echt niet alleen om de exceptionele talenten die internationaal doorbreken, want we zijn reëel genoeg om te besef fen dat een carrière zoals die van Kiki Bertens of Robin Haase niet voor iedereen is weggelegd", bena drukt Filius. „Hoe gaaf is het bij voorbeeld als je na je middelbare school een 'tenniscollege-beurs' aangeboden krijgt in Amerika." Fi lius noemt Shura Poppe uit Vlis- singen en Robin van der Heijden uit Burgh-Haamstede als mooie voorbeelden, die na het volgen van de regiotrainingen bij TOZ de oce aan zijn overgestoken voor een avontuur in Amerika. Flory Bierma (17), die ooit door TOZ op gepikt werd in Koudekerke, maakt komende zomer de stap naar het collegetennis in Amerika. Zeeuwse Scoutingdag De scoutingsdagen in Wemel dinge ne Bergen op Zoom zijn ge richt op kinderen geboren tussen 2005 en 2011. Deelname is gratis en de tennissers zijn vrij om een vriendje of vriendinnetje mee te nemen. De kinderen gaan twee uur lang aan de slag met wed strijdjes, waarbij plezier voorop staat. Voor de ouders zal er een korte toelichting gegeven worden over de mogelijkheden. Aanmelden voor de regionale scoutingsdagen op zondag 10 juni kan via www.tennis organisatie- zuidwest.nl of viaJacco Filius organisatie- zuidwest.nl). woensdag 6 juni 2018 divisie al bijna ruiken eJ"- Het nacompetitieduel met Ajax was de 38ste officiële wedstrijd van Hoek dit sei zoen. Het speelde dertig wedstrijden in de hoofd klasse A, twee in de dis trictsbeker, drie in de KNVB beker en gisteravond dus de derde wedstrijd in de nacompetitie. Ajax-Hoek 1-3 (0-0). 59. Sidy Ceesay 0-1, 69. Bram Leroy 0- 2, 79. Titas Vitukynas 0-3, 84. Roy Deken 1-3. Scheidsrech ter: D. Schaper (Dokkum). Gele kaart: Stanley Akoy, Ste- fano Seedorf (beiden Ajax) en Yoshi Verbrugge (Hoek). Aan tal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa- bian Wilson, Reguillo Vande- pitte, Kim van den Bergh, Ruben Besuyen; Aaron Verwil- ligen, Titas Vitukynas (88. Ma- rijn Wijkhuijs), Yoshi Ver brugge; Brian van Hoorn (65. Birgen Martens), Sidy Ceesay (90+2. Wesley Mieras) en Bram Leroy. Menno Kole Wemeldinge - Jacco Filius, TOZ Flory Bierma. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43