RAl' I M, O O) CD O Khalid el Hattach opnieuw op zaalavontuur in Indonsië 10 ZE Van Belzen krijgt afscheid Vlissingen Zaamslag ontvangt 120 wielrenners Tolhoek zonder succes ten aanval Hoek verslaat Ajax in Amsterdam met 1-3 en staat al met één been in de derde divisie komend seizoen. L NACOMPETITIE DERDE DIVISIE Joan van Belzen krijgt zaterdag een afscheid bij VC Vlissingen. Om 17.30 uur wordt er een wedstrijd gespeeld tussen twee teams met oud-ploeggenoten van Van Belzen. Rond 19.15 uur wordt er officieel afscheid genomen van de 35-jarige doelman en de overige spelers die VC Vlissingen verlaten. Aanwezig zullen zijn: Saïd Bouzambou, Jona than Constancia, Etienne Mallie, Juriaan Pe- terson, Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama, Salim ben Sellam, Davy van Geersdaele, Ray- mond Wolffi Joost de Kubber, Michel Carol, Geert Bosschaart, Maarten van Rosevelt, John Schot, Jeroen van de Broeke, Arjan Human, Björn Langeveld en vrijwel de gehele staf en selectie van VCV afgelopen seizoen. Vorig jaar begonnen drie organisaties weer opnieuw met het organiseren van een wieler koers. Hulst en Aardenburg zijn intussen voor de tweede maal voorbij en nu is het morgen de beurt aan Zaamslag. Het was zo'n veertig jaar geleden dat er in dat dorp nog wedstrij den werden gehouden, destijds nog onder de KNWU-vlag. De nieuwe organisatie, stichting Wielerbelangen 't Durp, heeft daarvoor sa menwerking gezocht met TMZ. Dat biedt vooral ook een behoorlijk aantal deelnemers en daardoor aantrekkelijke wedstrijden. Vorig jaar was Kevin van Raemdonck uit het Belgi sche Nieuwkerken de sterkste en die won ove rigens afgelopen zaterdag ook de Ronde van Westdorpe. De verwachting is dat verdeeld over de vier verschillende categorieën op nieuw zo'n 120 renners van de partij zullen zijn. Om 19.00 uur rijden eerst de D-categorie en de S/P-klasse, waarna het om 20.15 uur de beurt is aan de amateurs en de 40+. Inschrij ven kan in de feesttent aan het Plein Oost in Zaamslag. Antwan Tolhoek heeft dinsdag in de tweede etappe van het Criterium du Dauphiné weer van zich laten spreken. De stroken van de Col du Füt d'Avenas, de slotbeklimming van de etappe, bleken ideaal terrein voor Tolhoek om een aanval te plaatsen. De Yersekenaar van LottoNL-Jumbo - die gisteren tijd verloor door een valpartij - kreeg Spaans kampioen Jésus Herrada met zich mee. Tolhoek en Her- rada wilden de sprong naar de kopgroep ma ken, maar het peloton liet ze niet begaan. De Duitser Pascal Ackermann van Bora-Hans- grohe won de etappe uiteindelijk in een sprint met het overgebleven peloton van tachtig man. Tolhoek eindigde daarin als 47ste. Marco Minnaard uit Wemeldinge eindigde op 5 mi nuten en 22 seconden op plek 101. In het alge meen klassement nam de Zuid-Afrikaan Da- ryl Impey (Mitchelton-Scott) de leiding over van de Pool Michael Kwiatkowski, die in de nerveuze finale hard ten val kwam. llham Abali ZIKK Savok Op precies hetzelfde veld waar Hoek in januari 2017 met 6-1 werd afgeschminkt, zette het gisteren een reuzenstap richting de derde divisie. De gehavende ploeg van Jannes Tant leverde een prestatie van formaat door op sportpark De Toekomst met 0-3 te winnen. Sidy Ceesay, Bram Leroy en Titas Vitu- kynas zorgden na rust voor de o zo belangrijke treffers, die ervoor zorgden dat Hoek het zaterdag middag op eigen veld afkan ma ken. Hoek voetbalde bijzonder gedis ciplineerd, tegen een ploeg die leuk positiespel speelde maar lange tijd nauwelijks kansen af wist te dwingen. Voor rust had de ploeg van Tant het zeker in de be ginfase even moeilijk. Ajax aasde op een snel doelpunt, dicteerde de wedstrijd maar kwam niet verder dan een hoop ongevaarlijk gebrei. Dat gebeurde op kunstgras, waar Hoek er vanuit was gegaan dat het in Amsterdam op natuurgras zou spelen. De KNVB had dat zo ge communiceerd, maar het hoofd- veld wordt momenteel gereno veerd. Kunstgras Het werd daarom toch kunstgras, waarop Hoek dit seizoen heeft la ten zien prima uit de voeten te V j *>py 1 jH /•'V kunnen. Vooraf was er veel te doen over de formatie waarmee Jannes Tant zou starten. De trainer Hoek was er vanuit miste een handvol spelers door gegaan dat het in blessures, een schorsing en vakan- tie. Maandagavond bij de laatste Amsterdam Op training werden alle mogelijke op- natUUraraS ZOU ties besproken om tot een zo sterk mogelijke selectie en basiself te Spelen Met die club speelt hij vanaf half juli in Jakarta het AFF Champion- ship, het tweede clubtoernooi van Azië. SKN eindigde in de Indonesi sche competitie op de tweede plaats, achter landskampioen Va- mos FC Mataram. Met die club werd El Hattach een jaar geleden, samen met coach Hicham Ben- hammou, kampioen van Indonesië. El Hattach bleef vervolgens niet langer bij die club maar speelde vervolgens met nummer twee Per- contract voor twee maanden getekend en keert na die periode weer terug naar Nederland AFF Championship Tijdens het AFF Championship in Jakarta is SKN in poule B ingedeeld bij de nummers twee van Thailand, Vietnam en Maleisië. Het toernooi begint op 15 juli, de finale wordt ge speeld op 21 juli. mata het AFF Champion ship, het toernooi waar hij ook nu weer aan mee gaat doen, maar dan met SKN. El Hattach heeft een contract voor twee maan den getekend en keert na die peri- El Hattach heeft een ode weer terug naar Ne derland. Op het veld - waar hij bij VC Vlis singen voetbalde- en in de zaal is de Vlissinger nog op zoek naar een nieuwe club. El Hattach speelde de afgelopen sei zoenen zaalvoet bal in de Belgische competitie, bij Real Noorderwijk. Bij die club vertrekt hij zeker. woensdag 6 juni 2018 VOETBAL WIELRENNEN Antwan Tolhoek (rechts) samen met Her- rada in de aanval, fotoafp/philippelopez WIELRENNEN ZV„ JVOZ-voetbalster llham Abali zit bij de voorlopige se lectie voor het Ne derlands meisjes team onder-16. Het team komt op 26 en 27 juni samen in Zaltbom- mel ter voorberei ding op het Nordic Tournament, dat van 30 juni tot en met 9 juli in Noor wegen wordt ge speeld. Op zondag 17 Juni wordt voor de 18e keer de finale race van het open Zeeuws kart Kam- pioenshap voor teams gereden in Middelburg. Om 14.00 uur start de ereklasse en om 16.30 uur gaat de hoofdklasse van start. U De Beachcommis- sie van volleybal vereniging Savok organiseert van vrijdag 22 t/m zondag 24 juni voor de 24ste maal het Savok Beach" evene ment. Het event vindt plaats op het Keizer Karelplein, in het centrum van Sas van Gent. Hoek kan derde Barry van der Hooft Amsterdam wy Reguillo Vandepitte en Fabian Wilson vieren de bevrijdende 0-1 met doelpuntenmaker Sidy Ceesay (rechts) in de 59ste minuut. FOTO ROB VAN VLIET/ORANGE PICTURES o. Khalid El Hattach gaat opnieuw een paar maanden in Indonesië zaalvoetballen. De Vlissinger vertrekt op 22 juni naar Java, waar hij aansluit bij SKN FC Ke- bumen. Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42