De kust is weer veilig, nu 'ein biertje' 4 Tegenstanders: Schoffering van Raad van State Even terug de cel in na matpartij op skatebaan „We moeten écht door", zegt Ten neT-woordvoerder Eefje van Gorp. Mede door de extra tijd die de Raad van State nodig heeft voor het be handelen van de bezwaren, loopt het project ver achter op schema. Maandag 18 juni is er een extra zit ting. Onduidelijk is nog wanneer een uitspraak volgt en of TenneT groen of rood licht krijgt. Van Gorp: „Als we niet nu beginnen, is het werkeiland niet af voor het stormseizoen. Het hele project loopt dan wéér een jaar vertraging op." De Raad van State wil juist een extra zitting om dieper in te gaan op de (on)mogelijkheden om de stroomkabels bij Krabbendijke on der de grond te leggen. Dit is een vurige wens van bezwaarmakers uit Krabbendijke. Hun woordvoer der Henk-Jan van Doorn reageert furieus op het nieuws over het werkeiland. „Schandalig en in strijd met goed fatsoen. Door zo vooruit te lopen op de uitspraak, schoffeert Tennet de Raad van State." Schandalig en in strijd met goed fatsoen Van Gorp kan zich 'heel goed voorstellen' dat Krabbendijkenaren boos reageren. „Maar dit is zeker geen provocatie. We mogen voor bereidingen treffen, zolang wat we doen niet onherroepelijk is." In principe kan de boel dus weer in oude staat worden hersteld. Ze be nadrukt dat het project op tijd klaar moet zijn, zodat de energie van het windpark dat voor de Walcherse kust wordt gebouwd (Borssele I) op het landelijke elektriciteitsnet kan worden aangesloten. „Dat is nood zakelijk om de klimaatdoelen van Parijs te halen." Bodemonderzoek De werkzaamheden beginnen met bodemonderzoek. Vanaf half juni tot eind september worden vrachtauto's met zand en stort- steen aangevoerd vanaf het hoog spanningsstation Rilland. Vervol gens moet het zand inklinken. Pas als het plan onherroepelijk is, be gint de bouw van de mast zelf. Het werkeiland wordt too meter breed en steekt 150 meter de Ooster- schelde in. Van Gorp: „Zo is er ge noeg ruimte voor kranen om de mast te bouwen. Zodra de mast ge reed is, wordt het eiland verkleind tot 40 bij 50 meter." Als we niet nu beginnen, is het werkeiland niet af voor het stormseizoen Van Doorn laakt de manier waarop TenneT omgaat met de slikken van de Oosterschelde. „Drie jaar geleden hadden ze ook genoeg aan een mondelinge toezegging van een overheidsinstantie om met grote machines het schor op te rij den om sonderingen te verrichten. Als je daar zelf zonder vergunning loopt, heb je meteen een boete van een paar honderd euro aan je broek." W. was die dag met twee jonge kinderen op de skatebaan en hoorde ineens een harde schreeuw. Eén van de kinderen, van zijn toenmalige vriendin, was in botsing gekomen met de puber. Die lag bovenop. W. gooide hem van het jongetje af en begon hem te slaan en schop pen, aldus getuigen. „Hij zag eruit als een bokser die bont en blauw was geslagen", zei de va der van de puber in de rechtszaal. W. kreeg van de rechtbank in Middelburg 18 maanden cel op gelegd waarvan 6 voorwaarde lijk, maar hij ging in hoger be roep. Zijn raadsman vroeg het hof twee weken geleden geen celstraf meer op te leggen, maar bijvoorbeeld een taakstraf. Zijn cliënt had immers al drie maan den in voorarrest gezeten. Dat vond het gerechtshof iets te gor tig, gezien de ernst van het delict, maar onder meer omdat de kans op herhaling gering is, legde het hof wel minder straf op. W. moet nog drie maanden terug en krijgt een jaar voorwaardelijk. Opgelet! Drie, twee, een: poef! Vijf honderd pond springstoffen gaan rond een uur 's middags aan het strand bij Vrouwenpolder de lucht in. Johannes Petersen uit Innsbruck is maar matig onder de indruk. „Was dit een bom van vijfhonderd pond? We zijn die explosies tegen lawines gewend, die zijn veel har der." Voor de veiligheid is de vliegtuig bom ingegraven in de rand van de duinen en bedekt met een flink pak zand. De bom werd half maart aan getroffen op het nieuwbouwterrein van TenneT in Rilland. De EOD concludeerde dat er geen onmiddel lijk gevaar dreigde. Petersen is een van de wandelaars die op weg naar een biertje bij Aloha Beach hun weg geblokkeerd zagen door de politie. Na de knal kijkt de EOD of de kust veilig is. De wach tende wandelaars filosoferen over wat ze zien. Velen denken dat de bom daar gevallen is waar hij nu tot ontploffing is gebracht. Als na tien minuten onderzoek het sein veilig wordt gegeven, kan iedereen zijn wandeltocht voort zetten. Petersen heeft dorst gekre gen en wil naar Aloha. Wir holen uns ein 'biertje'. Daders autobrand voor de rechter Nieuw album Broeder Dieleman Fietser geschept op kruising TERNEUZEN Edelpapegaai Viper nog spoorloos woensdag 6 juni 2018 TenneT wekt wrevel met aanleg eiland voor380kV De Raad van State moet zich nog uitspreken over de nieuwe 380kV-lijn tussen Borssele en Rilland, maar volgens netbe heerder TenneT is het onverant woord om langer te wachten met de aanleg van een werkei- land voor een buitendijkse hoog spanningsmast in de Ooster- schelde bij Krabbendijke. Tegen standers vinden het onbegrijpe lijk. „Dit getuigt van minachting voor de Raad van State." Joeri Wisse Krabbendijke -Henk-Jan van Doorn -Henk-Jan van Doorn In Vrouwenpolder werd gisteren een vijfhonderdponder tot ontploffing gebracht, fotos ruben oreel De 42-jarige J.W. uit Middel burg moet toch nog drie maan den terug naar de gevangenis. Hij schopte en sloeg in mei vorig jaar een 16-jarige jongen op de skatebaan in de Veerse Poort in zijn woonplaats. Pieter van Klinken Middelburg Guido van der Heijden Vrouwenpolder Het echtpaar Petersen bekijkt de explosie. PC MIDDELBURG De 27-jarige J. de V. uit Ruc- phen en de 23-jarige R. R. uit Vught, die onder meer verantwoordelijk worden gehouden voor de bran dende bestelauto die op 15 december in een woonwijk in Yerseke werd aangetrof fen, zullen 5 juli in Middel burg worden berecht. Daarnaast wordt het duo verdacht van de diefstal van die auto, diefstal van kente kenplaten, tanken zonder te betalen en een poging om agenten zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. MIDDELBURG Broeder Dieleman (Tonnie Dieleman, foto) uit Middel burg brengt op 7 september zijn nieuwe album Komma uit. Het is een dubbelalbum en een fotoboek in één over het krekengebied van het Land van Axel. Eind sep tember gaat Broeder Diele man op tournee. Na een eerste optreden op 30 sep tember in de Kapel van Hoogelande, gaat hij het land in en speelt hij onder meer in Paradiso. De kaart verkoop is gisteren begon nen. GRIJPSKERKE Bij een aanrijding in Grijps- kerke is gistermiddag een fietser gewond geraakt. Het slachtoffer werd geschept door een auto. Het ongeluk gebeurde rond 14.20 uur bij de kruising van de Schuitvlotstraat en de Gasthuisstraat. De gewonde werd per ambulance afge voerd. De fiets werd bij een omwo nende gestald. Hoe het on geluk kon gebeuren is niet bekend. Alle hulp en zoekacties ten spijt is de drie weken gele den, bij buurtschap Kwak kel 'gevlogen' edelpape gaai Viper nog altijd spoor loos. Eigenaren Patrik en Sandra Jonkman uit Ter- neuzen hebben 30 mei de laatste betrouwbare mel dingen gekregen uit Vogel waarde. „Helaas zonder foto", meldt Sandra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36