mmmi EO boos op schrappen religie op televisie SoLman.nl 29 Hotel Monteplaya 8 dagen Ma/grat de Mar Hotel Papi 'De invloed van de oude confes sionele zuilen op de programme ring is te groot in relatie tot de rol die religie nog speelt onder het publiek', zo valt te lezen in een uitgelekte Concept Jaarplan Vi deo 2019 van de NPO. De NPO meldt in het plan dit oordeel mee te nemen in het wel of niet in gaan op programmavoorstellen voor 2019. „Met name in het genre religie." Na het afschaffen van de kleine religieuze omroepen (als de RKK en de Boeddhistische Omroep) werd geregeld dat een jaarlijks geldpotje van 13 miljoen euro ge reserveerd blijft voor tv-pro- gramma's die verschillende le vensbeschouwelijke stromingen moeten bedienen. In het jaarplan staat dat in 2017 'een veelvoud hiervan' werd besteed aan het genre religie en dat dit nu 'nood gedwongen' minder zal worden. Op zender NPO 2 blijven tv- programma's Nederland Zingt en Eucharistieviering buiten schot, maar naar andere titels 'zal kri tisch worden gekeken'. Dit is te gen het zere been van EO-direc- teur Arjan Lock. Het is volgens hem belangrijk dat er meer wordt gedaan dan het brengen van kerkdiensten. „De NPO on derscheidt zich juist van de com merciële omroepen met levens beschouwelijke programma's. De EO heeft altijd al levensbe schouwelijke programma's ge maakt. Dat is ook onze taak als omroep", stelt Lock. „Ik ben hier dus een felle tegenstander van. Wij zullen hierover in gesprek gaan met de NPO." Mijn eerste bevalling was zwaar, dan sta je met 10-0 achter om weer terug te komen op het niveau waarop je zat gon die twee kinderen heeft groot gebracht terwijl ze nooit gestopt is met werken en geen nanny had. Ik heb het zelf ook gemerkt met mijn werk. Mijn eerste bevalling was zwaar, dan sta je met 10-0 achter om weer terug te komen op het niveau waarop je zat. Ik heb het wel gefixt, puur op eigen kracht. Je moet van je werkgever wel het vertrouwen krij gen dat het goed komt." „Ja! Gewoon zonder gelul, het echte verhaal. Niks met de mantel der liefde bedekken. Daar ben ik zelf nog wel eens goed in, hoor. Niet te kort door de bocht te willen gaan. Eigen lijk moet je je daar niets van aantrek ken. Iedereen durft te zeuren tegen woordig, er zijn genoeg stellen die het ouderschap loodzwaar vinden. En toch blijven er rond De Roze Hel scheve gezichten bestaan. Ja, ik heb bewust voor het moederschap geko zen, maar je moet over de minder leuke momenten kunnen praten, en erom blijven lachen. Het is niet mijn bedoeling om aanstaande ouders bang te maken. Uiteindelijk is het gewoon het mooiste wat er is! Het is prachtig, maar mensen die er niet aan beginnen snap ik ook." Lachend, met een blik op de achter bank: „De kinderen zijn eindelijk in slaap. Het gaat goed met ze, ze zijn gezond." Zich richtend tot haar vriend Floris: „Flo, willen we een derde? We weten het nog niet. Soms wel, soms niet. We vinden een groot gezin gezellig. Maar ik zie de titel al voor me: 'Maker Roze Hel zwanger van de derde'. We verkeren in de luxe positie erover na te kunnen denken; voor nu ben ik heel blij met hoe het gaat. Fullfocus op mijn car rière is ook heel fijn." „Wisselend. Positief, maar er kwam ook kritiek. Hoe durf ik als gelukkige moeder met twee gezonde kinderen en een vent mijn leven een roze hel te noemen? Maar het is met een knipoog bedoeld en het is niet mijn intentie om taboedoorbrekend te zijn. Het gaat om de situ aties waarin je als ouder verzeild raakt, en waar we dan vooral om moe ten lachen. Maar ik zoek ook de verhalen die schuren aan het zware aspect." „In de aflevering Slaap kindje slaap spreek ik Kim Kotter, die een be hoorlijke lange tijd met angst naar bed ging na dat haar zoontje een ALTE apparent life- threatening event, red.) kreeg. Hij ademde tien minuten niet: de groot ste nachtmerrie van een ouder. Ze sliep een tijdje met een babyfoon naast haar bed. In diezelfde repor tage ga ik bij een moeder langs die twee huilbaby's heeft. Uiteindelijk komt het altijd weer goed. Maar twee huilbaby's! Haar tranen welden de hele tijd op, ze was zo prikkelbaar. Iedereen kan doorbijten, maar als je er middenin zit, is het zo ontzettend zwaar." „Victoria Koblenko, over het seksle ven als jonge moeder. Je lichaam ver andert, er ligt druk op je relatie, maar je praat er liever niet over. Er zijn van die verhalen van vrouwen die na zes weken alweer helemaal aan de gang zijn, en jij zit daar met je lekkende borsten naar te luisteren. Met Mar lijn Weerdenburg heb ik het over de rolverdeling thuis. Ze werd midden in haar bloeiende carrière zwanger. Ik spreek ook een topvrouw van Ae- 8-daagse vliegvakantie o.b.v. half pension Vertrek op 19 juni 2018 10-daagse busvakantie o.b.v. half pension Vertrek op 29 juni 2018 375, Vertrek op 2 juli 2018 399,- woensdag 6 juni 2018 GO De Evangelische Omroep (EO) is verbolgen over plannen van de NPO om het aantal pro gramma's met een religieuze inslag fors terug te brengen. „Ik ben hier een felle tegen stander van", laat EO-direc- teur Arjan Lock weten. Gudo Tienhooven 44 Je doel is om eerlijke verhalen te verzamelen. Lukt dat? Zou je een derde kindje willen? Kijk op de site bij /derozehel Vier weken lang elke woens dag een nieuwe aflevering Hoe waren de reacties op de eer ste serie van De Roze Hel Noem eens een voor beeld? Wie spreek je nog meer? AT Leonie ter Braak heeft haar handen vol aan zoon tjes Valentijn en James, zo bleek tijdens het vorige seizoen, fotosjean-pierrejans Gelegen aan de boulevard op ca 50m van het strand Ind. retourvlucht Eindhoven - Barcelona en transfer Q Thuis aan de Costa 399 Incl. OPEN BAR, elke dag van 17.00-23.00 gratis drankjes aan de bar (koffie, thee, lokale alcoholische en niet alcoholische dranken, wijn, bier, sangria). Voor exacte voorwaarden check de website. Ind. Royal Class touringcar Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2-persoonskamer, ind. eventuele vroegboekkorting,. Adm. kost. vliegreis bedragen €17,50, voor busreis €10,00. Kijk op solmar.nl voor onze voorwaarden. Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29