0) 28 M ANGELA KIJKT TV INTERVIEW LEONIE TER BRAAK Twee huilbaby's in huis, een fopbaan combineren met lekkende borsten, geen plezier meer tussen de lakens. Presentatrice en actrice Leonie ter Braak duikt voorde webserie De Roze /-/e/opnieuw in het tumultueuze leven van jonge ouders. Ter Braaks advies: blijf doorbijten. u heb ik er toch al heel wat seizoenen Boer zoekt Vrouw op zitten, maar ik heb nog nooit zoveel huilende boeren op tv gezien als de afgelopen weken. In Onze Boerde rij van Yvon Jaspers zijn het de zwabberende mestregels van de overheid die bekende melk veehouders als Agnes en Frans tot aan de rand duwen. In 2Doc van maandagavond kwam het gevaar uit eigen stal: de melkrobots. En de be drijven die ze aan de boeren verkopen, niet te vergeten. In de documentaire Het Mysterie van de Melk robots stond Johan centraal. De Brabantse boer zwichtte een paar jaar geleden voor de investe ring, ondanks dat hij het melken juist graag zelf deed. Maar ja, vooruitgang heet dat, zoals Wim Sonneveld al bezong in Het Dorp. Een agrariër wil zijn bedrijf nu eenmaal zo goed mogelijk doorgeven aan de volgende generatie. Een halfjaar ging het goed, daarna begon de ellende: de koeien werden niet goed leeg gemolken, wilden niet meer in de robot, de productie kelderde, de leveranciers wezen alle verantwoordelijkheid af, schulden stapelden zich op en Johan dreigde alles kwijt te raken. Uit pure woede en wanhoop had hij al eens de namen van de leveranciers op het dak van zijn schuur gekalkt, maar die moesten er op last van de rechter weer vanaf. Het voordeel was dat het twee keer schitte rende beelden opleverde, dat dan weer wel. Zoals regisseur Vuk Janic anderhalf uur opti maal gebruikmaakte van landelijke decor en dat omlijstte met prachtige muziek. Hier geen Yvon Jaspers die voor een beetje lucht zorgde, door haar arm in een barende koe te steken. Wél spiritueel hulpverlener Stef, ge specialiseerd in energie weer vrij te laten stro men op boerderijen en in boeren zelf. Indivi dueel en in groepsverband. Je zag de vrouw van Johan op de achtergrond het hare denken van al dat zweverige gedoe, maar vervolgens zonder morren de pinpas trekken. Je doet nu eenmaal gekke dingen als je levenswerk op omvallen staan. Dat was nu ook precies waar de oude moeder van Johan zo bang voor was. ploegt de boer stug door, als kijker vraag je ver twijfeld af hoe lang het nog duurt voor het be grip 'melkveehouder' net zo nostalgisch klinkt als de zin 'langs het tuinpad van mijn vader'. Vervolg 'Oldenheim' Klein blijft bij NPO Quote van de dag Mijn hart is in 1000 stukjes gebroken.^ En ik denk niet dat-ie ooit helemaal zal helerfl Ik zit nog midden in de roze hel", verzucht Leonie ter Braak ietwat vermoeid, terwijl ze haar zoontjes James en Valentijn rustig pro beert te krijgen op de achterbank van een huurauto. Het gezin Ter Braak is op vakantie in Por tugal, maar het is er koud en de kin deren raken verveeld. „Dat is mis schien een leuk idee voor een nieuwe serie: de hel die vakantie heet als je heel kleine kinderen hebt. Je hebt een extra vakantie nodig om weer tot rust te komen." woensdag 6 juni 2018 Boeren Het stemt niet vrolijk, al die inkijkjes in het dagelijkse geworstel van onze boeren. En al GO TELEVISIE De thrillerserie De 12 van Ol denheim krijgt een vervolg. De nieuwe reeks speelt in een ander dorp met nieuwe karak ters. Wie de hoofdrollen spe len, is nog on bekend. Sfeer, stijl en toon blij ven hetzelfde, aldus RTL. TELEVISIE Televisiedirec teur Frans Klein van de NPO blijft op zijn post en vertrekt niet naar RTL. De programmabaas van de publieke omroep voelde zich genood zaakt een einde te maken aan een geruchten stroom die voor onrust zorgde in Hilversum. V ■u Musicalster Antje Monteiro staat op Instagram stil bij het overlijden van haar moeder. Lachen om de hel van h ouder Suzanne Borgdorff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28