Goeie koop Alles aan de kant voor de robotzuiger 25 verkozen tot de beste ijssalon van 2018. De kiloprijs van vanillestokjes ligt inmiddels fors hoger dan van zil ver. Het is een verklaring waarom ook in het schepijsschap van de su permarkt niet bepaald scheutig is ge strooid met echte vanille. Ook niet in het bolletje Jumbo-ijs dat inmiddels Wij hebben er voor moeten kiezen om in minder coupes vanille te verwerken al 40 minuten uit de vriezer is, maar verbazingwekkend genoeg nog steeds zijn mannetje staat. Omdat er enkel onbevlekt vanille- ijs wordt vergeleken - zonder browniebrokjes, pecannoten en andere opsmuk - blijven er zeven (huis)merken over om te keuren. Qua verpakking en prijs lijkt de se lectie te worden gescheiden door een ijskoude generatiekloof. Aan de ene kant de goedkopere gevestigde orde in grote kuip (Hertog, Jumbo, Albert Heijn). Aan de andere kant vier rela tief onbekende vrijbuiters die vol gens hun hippe halveliterpotten prat gaan op biologische ingrediënten (Frozen Dutch) of minder suiker en calorieën (Koupe, Oppo, Breyers). Tweedeling Hoewel blind wordt getest, is precies dezelfde tweedeling te zien in het juryoordeel. Alleen heeft het panel juist op de vier aanzienlijk duurdere 'nieuwkomers' het meest aan te mer ken. Op zich zijn het geen onaardige pogingen, maar de (vanille) smaak laat te wensen over. Andere punten van kritiek: veel water (Frozen Dutch), plakkerig in de mond (Koupe), ietwat zanderig (Oppo) en een onprettige nasmaak (Breyers). De oude rotten scoren beter. Het ijs van Hertog is onnatuurlijk geel en te luchtig, maar de smaak is niet onple zierig. Albert Heijn scoort met een romige smaak, een dito mondgevoel en een aardige structuur. Beide moe ten het echter afleggen tegen het Jumbo-ijs, dat weliswaar geen echt roomijs mag heten, maar verreweg de friste, meest uitgesproken vanille- smaak te berde brengt. Dat het bolle tje na maar liefst een uur buiten de koeling nog steeds overeind staat is een curiositeit die voor lief mag wor den genomen (en waarschijnlijk deels het gevolg van slim gebruik van kokosvet, zo vermoedt het panel als na de test de etiketten worden nage plozen). In de mond smelt het ijs wel uitstekend weg. DE UITSLAG nei se Makkelijk communiceren via de app Komt goed in de hoeken Extra zuigen bij de randjes woensdag 6 juni 2018 GO Industrieel ijs moet bestand zijn tegen tem peratuurschommelingen. FOTO KOEN VERHEI JDEN vanille —Marcel Janssen 1. Jumbo €0,97 per 500ml Lekkerste, meest dui delijke vanillesmaak en -geur. Niet ambachte lijk, wel knap gemaakt: smelt in je mond, niet op je bord. *1, Mag minder luchtig. 2. Albert Heijn biologisch €1,45 Te melkig voor een uitgespro ken vanillesmaak, maar heerlijk romig en oké smeltgedrag. b 3. Hertog €1,42 Onnatuurlijk geel en te veel lucht, maar qua smaak verre van onaardig roomijs. Houdt zich buiten de vriezer lang staande. b 4. Breyers €4,99 Een volle smaakbeleving, maar plakkerig op tong en lippen en onprettige nasmaak van geparfu meerde vanille. Smelt heel snel. b 5. Koupe €4,49 Ook snelle smelter. De vanille smaak wordt boven dien weg gedrukt door an dere in- grediën- Bsssx - ten. b 6. Oppo €4,99 Grauw van kleur en weinig vanil lesmaak (wel vleug amandel). Stevige structuur, wel wat zanderig: je proeft korreltjes op je tong. b 7. Frozen Dutch €4,99 Weinig lucht (hulde!) en relatief veel water, waardoor het ijs kouder aan voelt. Je ziet vanil- lespikkels, maar proeft ze nauwe lijks, helaas! erozes )TCH— Robotstofzuigers kunnen een geweldige hulp zijn, maar niet elk huishouden is er geschikt voor. Ga om teleurstelling te voorkomen dus eerst na of aanschaf wel loont. Heb je hoogpolig tapijt of hoge drempels (circa 1,5 cm of hoger) dan is dat waar schijnlijk niet het geval. De meeste modellen lopen op dat soort obstakels vast. Is het belangrijk dat hij onder de bank of kast kan komen, kijk dan goed of de robot laag genoeg is. Is je huis er geschikt voor, dan zul je de ruimtes toch eerst 'robot-proof' moeten maken. Kabels op de grond en losliggende prullaria kun nen je 'slimme werker' flink dwarszitten. Is je robot klaar met z'n klus, dan raadt het panel van Besteproduct aan de con tainer en het filter direct te reinigen. Zo behoud je het beste resultaat. Tot slot zijn robots met een roterende borstel aan te raden voor huisdierenbezitters. Die doen het beter op een met dierenharen bezaaid tapijt. -Tom Haze b Zie ook Besteproduct.nl Robot Roomba 671 Prijs: 350 euro inhoud container: 0,3 liter Deze Roomba beschikt zowel over een veegkwast aan de voorzijde als een gemotoriseerde borstel aan de onderkant. Op een gladde vloer presteert hij prima en ook op tapijt is het absoluut ruim vol doende. Alleen in de hoe ken wordt het resultaat wat minder, met name op tapijt, maar daar kampen bijna alle robotzuigers mee. Via de gebruiksvriendelijke app stel je makkelijk het zuig- schema in. Heeft geen dweilfunctie, maar die mis sen we eigenlijk ook niet. LG Hom-Bot Turbo Prijs: 460 euro Inhoud container: 0,6 liter Nagenoeg vierkant van vorm waardoor de twee veegkwasten mooi de hoe ken in je kamer kunnen be reiken. Ook beschikt het apparaat over een rote rende borstel. Op tapijt zijn de prestaties ruim vol doende, op een gladde vloer zelfs uitstekend. De stofcontainer heeft een ruime inhoud van 0,6 liter en kan zonder dat er vuil wordt gemorst gemakkelijk uit de robot worden getild. Het geluidsniveau is laag. Helaas zit er geen 'virtuele muur' bij, een apparaatje dat de werkgrens aangeeft. O.rnilU systeem dat Samsung 'Auto Shutter' noemt. Daardoor zuigt de robot bij randen en muren extra goed het stof weg. Ook nog eens eentje met een indrukwekkend IQ. Jammer dat een handgreep ontbreekt. Smart Control Prijs: 500 euro Inhoud container: 0,3 liter Deze robotstofzuiger heeft aan de voorkant geen veeg kwasten, maar maakt ge bruik van een roterende borstel aan de onderkant. De prestaties op zowel vloer als tapijt zijn dik in orde. De robot heeft boven dien geen ronde, maar een rechte voorkant met een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25