Cecchinato stunt tegen 'Djoko' 21 TENNIS ROLAND GARROS Impey nu leider in Dauphiné Kelderman maakt rentree Valverde gaat naar Occitanie Achtste zege voor Oranje UITSLAGEN Op gravel kan nog altijd niemand tippen aan Rafael Nadal. Zijn statistieken zijn fenomenaal. Wat maakt de toptennisser zo goed en is er iemand die gelooft van hem te kunnen winnen op Roland Garros? Het is best opvallend: de eerste an derhalve week van Roland Garros gaat er niet overdreven veel media- aandacht uit naar Rafael Nadal (32). Natuurlijk trekt de Spaanse num mer 1 van de wereld volle zalen als hij ergens op komt draven en wil iedereen hem zien tennissen. Hij is tenslotte de allerbeste tennisser op gravel ooit en tienvoudig kampioen in Parijs. Maar waar de hele mensheid wat vindt van de outfit van Serena Wil liams, het gekreun van Maria Sjara- pova en het mindere spel van No- vak Djokovic, beweegt de beschei den Nadal zich rustig door het toernooi. Hij is pas nieuws bij een nederlaag en er is geen mens die er vanuit gaat dat hij in Parijs een par tij verliest en niet met zijn elfde ti tel aan de haal gaat. Pas richting de finale gaat het weer over zijn ex plosieve forehand, meedogenloze backhand, techniek en mentale en fysieke oerkracht. „Dit is Rafa's tweede huis", zei Diego Schwartzman na zijn zege op Kevin Anderson. Hij is een vriend van Nadal en diens vol gende tegenstander in Parijs. Op de vraag of hij echt gelooft dat hij van Nadal kan winnen, antwoordt de Argentijn bevestigend. Zonder dat er echt geloof in zijn woorden WAAR GEVECHT doorklinkt. „Als ik denk niet te kunnen winnen, moet ik stoppen. Maar het wordt zwaar, ik moet 100 procent zijn om een kans te ma ken." Schwartzman speelde vijf keer tegen Nadal en verloor vijf keer. Sluiter Zijn er anno 2018 tennissers die wel geloven dat ze kunnen win nen? Oud-tennisser Raemon Slui ter denkt van wel. „Er zijn een paar jonge gasten die nog niet op de deur kloppen, maar op de hoek van de straat staan. Zij beginnen met frisse moed tegen hem en ge loven erin." Sluiter doelt op Alexander Zeverev (21) en Domi- nic Thiem (24), die gisteren tegen elkaar speelden. Thiem won afge lopen maand van Nadal in Madrid, dat ging om drie gewonnen sets. „Best of five is andere koek", weet Sluiter. „Dat is ze nog niet gelukt." Zijn eerste zege op gravel be haalde Nadal een tennisleven ge leden, hij versloeg in 2003 Karl Kucera in Monte Carlo. Sinds die UITSLAGEN dag is hij als mens niet veranderd. Nog steeds veegt hij zijn eigen baan na een training en ruimt zijn eigen rotzooi op. Hij is bescheiden en heeft geen spatjes. Maar als tennis ser is hij heel anders dan op die dag in Monaco. „Hij probeert zichzelf tot op de dag van vandaag te verbe teren", zegt Sluiter. Andere spelers willen de boog nog wel eens ontspannen, Nadal niet, die gaat 365 dagen per jaar door Als coach van Kiki Bertens ziet hij wel eens trainingspartij van de Spanjaard en elke keer is er de stille bewondering. „Nadal slaat nooit zomaar een bal. Op de training slaat hij nog harder dan in een wedstrijd. Elke training verhoogt hij zijn tempo, gaat altijd vol gas. Andere spelers willen de boog we ieens ontspannen of zomaar lekker een bal slaan, hij niet. Hij gaat 365 dagen per jaar door, is een beetje een freak, in positieve zin wel te verstaan." Moordwapen Nadal werkt nog elke dag aan zijn 'zware spinballen', op gravel een moordwapen. Zijn topspinballen halen gemiddeld 3200 rotaties per minuut, zijn piek ligt op 5000, dat is veel. Daar komt bij dat hij links handig is. Dat wil zeggen dat hij zijn 'zware ballen' vaak cross op de backhand van de tegenstander slaat. Sluiter: „Over het algemeen zijn die ballen op schouderhoogte moeilijker terug te slaan met de backhand dan met de forehand." Tel al zijn wapens op bij zijn ex treme bezetenheid en een tegen stander moet een hele goede dag hebben om hem te verslaan. Als sporter wordt hij vaak vergeleken met zijn vriend Cristiano Ronaldo. Roger Federer is de Lionel Messi van het tennis, hij de fysiek en mentaal oersterke Ronaldo. Sluiter snapt de vergelijking, maar 'als mens zijn ze anders', vindt hij. Ro naldo kan nog weieens stoer uit de hoek komen. „Nadal niet. Hij is al tijd respectvol naar anderen, ook als is het de nummer 150 van de wereld." woensdag 6 juni 2018 GO WIELRENNEN De Duitser Pascal Ackermann heeft de tweede etappe van het Critérium du Dauphiné ge wonnen. Klassementsleider Michal Kwiatkowski kwam kort voor het ingaan van de laatste kilometer ten val. Dankzij bonificaties is Darel Impey de nieuwe leider. WIELRENNEN Wilco Kel derman (foto) maakt zater dag in de Ronde van Zwit serland zijn rentree in het wielerpeloton. De renner van Sunweb liep in maart bij een val in Tirreno-Adria- tico een sleutelbeenbreuk op. Het herstel duurde lan ger dan verwacht. WIELRENNEN Alejandro Valverde gaat zich in de Route d'Occitanie voorbe reiden op de Tour. De Mo- vistar-renner sloot een sterk voorjaar af met de dertiende plek in Luik-Bas tenaken-Luik en hervat het seizoen op 14 juni in de vierdaagse koers die voor heen Route du Sud heette. VOLLEYBAL Het Neder lands team heeft in haar tiende duel in de Nations League de achtste over winning behaald. In Rotter dam was de ploeg van coach Jamie Morrison met 3-0 (25-22 25-21 25-18) te sterk voor de Domini caanse Republiek. WIELRENNEN Critérium du Dauphiné, etappe Z: Montbrison to Belleville: 1. Ackermann (Dui/Bor) 180.5 km in 4:19:57, 2. Boasson Hagen (Noo/Dim), 3. Impey (ZAf/Mit), 4. Naesen (Bel/Agr), 5. Keukeleire (Bel/Lot), 6. Simon (Fra/Cof), 7. Smith (NZI/Wan), 8. Bevin (NZI/BMC), 9. Skujins (Let/Tre), 10. Hardy (Fra/For) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Impey (ZAf/Mit) in 8:51:46,2. Kwi atkowski (Pol/Sky) +2,3. Moscon (Ita/Sky) +5,4. Jungels (Lux/QSt) +9,5. Alaphilippe (Fra/QSt) +10,6. Keukeleire (Bel/Lot) +11,7. Castro- viejo (Spa/Sky) +11,8. Bookwalter (VS/BMC) +13, 9. Boasson Hagen (Noo/Dim) +14,10. Caruso (Ita/BMC) +17. 'Nadal is een freak, in positieve zin dan' Fardau Wagenaar Parijs Rafael Nadal serveert in de vorige ronde tegen Maximilian Marterer. foto getty images TENNIS Marco Cecchinato heeft voor een grote stunt ge zorgd op Roland Garros door oud-kampioen Novak Djokovic te verslaan. De nummer 72 van de wereld won in een ware thril ler van de topspeler die het hele toernooi al breekbaar en kwets baar oogt: 6-3 7-6 (4) 1-6 7-6 (11). De Italiaanse tennisser liet zich op het gravel vallen na het laat ste punt alsof hij de titel had ge wonnen. Zijn zege op David Gof- fin in de vierde ronde noemde hij al zijn 'best moment ever', laat staan deze overwinning op court Suzanne Lenglen. En het is ook nogal een weg die Cecchinato aflegde. Hij werd twee jaar geleden achttien maanden geschorst in verband met matchfixing, al werd die straf geschrapt wegens onregel matigheden bij het vergaren van bewijs. De tennisser keerde in 2017 terug. In de halve finale speelt de Itali aan tegen de Oostenrijker Domi- nic Thiem. Hij versloeg de num mer 2 van de plaatsingslijst, Alexander Zverev, in 6-4 6-2 6-1. ROLAND GARROS Mannen, kwartfinale: Cecchinato (Ita) - Djokovic (Ser/20) 6-3 7-6 (4) 1-6 7-6 (11), Thiem (Oos/7) - A. Zverev (Dui/2) 6-4 6-2 6-1. Vrouwen, kwartfinale: Keys (VSt/13) - Putintseva (Kaz) 7-6 (5) 6-4, Stephens (VSt/10) - Kasatkina (Rus/14) 6-3 6-1. - Raemon Sluiter (40)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21