Huzarenstukje: Hoek verslaat Ajax in Amsterdam 1-3 Kabinet trekt de knip voor techniek in onderwijs Automobilist wordt gek van per stad verschillende regels Walcheren klasser met één been in de derde divisie Geld&Goed Vanille-ijs wordt schaars. We testen nu het nog kan. Vmbo-scholen krijgen tot 3000 euro per leerlingen in totaal 9 miljoen voor docenten Amsterdam, Utrecht en Rotterdam weren al vervuilende auto's en brommers uit delen van de stad. Uit een inventarisatie van de ANWB blijkt dat Nijmegen, Arnhem, Lei den en Maastricht broeden op plan nen voor milieuzones. Zo wil Maas tricht een vignet naar Duits model. De bond vreest dat meer ge meenten met eigen plannen ko men als het kabinet niet snel richt lijnen geeft. Staatssecretaris Stien- tje van Veldhoven van Infrastruc tuur en Waterstaat heeft beloofd voor de zomer met een voorstel te komen voor één systeem, met een duidige categorieën en borden. Maar de ANWB spreekt in een brief aan de D66-bewindsvrouw de vrees uit dat die termijn niet wordt gehaald. Zo is een overleg met ge meenten een maand uitgesteld. Van Veldhoven: „Ik wil duidelijk- Het mag niet zo zijn dat de automobilist denkt: O ja, hoe zit het toch in Arnhem? heid voor zowel automobilisten als gemeenten. Het is daarom nog al tijd mijn intentie om voor de zomer concrete afspraken te maken. Die afspraken gaan ook over specifieke gevallen, zoals bijvoorbeeld invali denvoertuigen." Ondertussen wordt in de diverse gemeenten druk gesleuteld aan nieuwe colleges en bestuursak koorden. Het milieu staat in veel ge meenten hoog op de agenda. „Wij willen dat gemeenten kunnen te rugvallen op landelijke richtlijnen als ze hun beleid vormgeven", zegt een woordvoerster van de ANWB. „Het mag niet zo zijn dat automo bilisten straks denken: O ja, ik moet naar Arnhem. Waar moet ik ook al weer rekening mee houden?" De bond is overigens niet tegen milieuzones. „Wij zijn ook voor schone lucht. Maar we willen wel graag dat de plannen die daarvoor worden gemaakt een substantiële bijdrage leveren, en dat binnen Ne derland overal dezelfde regels gel den." Oldtimers In de regelgeving moet volgens de ANWB in elk geval een uitzonde ringspositie voor oldtimers worden opgenomen, net als ontheffingen voor gehandicapten. Ook zou er een overgangsregeling en compensatie moeten komen voor mensen die bij invoering van een milieuzone fors beperkt worden in hun mobiliteit of genoodzaakt worden hun voer tuig te vervangen. Nieuwsmedia Hoe krijg je in deze overspannen markt nog een huis te pakken in Zeeland? Roger Arntz en Dana Scheers uit Middelburg weten het wel. Huis-aan-huis een briefje door de bus met de vraag of mensen hun huis willen verkopen. En het werkt, want zo kwam het stel aan hun mooie huis aan de Veerseweg in Middelburg. ZEELAND 10 l'a*tille> iHOZEti rcH »P6 'Stop wildgroei milieuzones' Automobilisten dreigen te ver dwalen in een woud van milieu zones als het kabinet niet snel algemene regels presenteert. De ANWB eist dat nog voor de zomer een plan op tafel ligt. Sander van Mersbergen Marcia Nieuwenhuis Utrecht/Rotterdam —Woordvoerder ANWB woensdag 6 juni 2018 24°C Warme, zomerse dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1