mm mm ICBSQiZd Oranje-spelers ontkennen dat ze voor finale 18 WK VOETBAL RUSLAND 2018 Ar- 'È&H. Volgens Paul Breitner (66) was Oranje in 1974 vlak voor de WK-finale 'compleet gek' geworden. De Nederlandse spelers zongen volgens hem voor de eindstrijd in München onder meer over Nazischweinen. „Deze man is dement, joh." Kort Buffon United hengelt Fred binnen Manchester United heeft de eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen binnen. De club van trainer José Mourinho haalt de Brazili aanse middenvelder Fred (foto) van Sjachtar Donetsk voor 59 miljoen euro. Fred speelde sinds de zomer van 2013 voor de ploeg uit Oekraïne dat hem voor 15 miljoen euro over nam van Internacional. Afgelopen jaar kwam Feyenoord de Braziliaan nog tegen in de Champions League. 'Transfer' voor Joost Broerse Joost Broerse maakt een 'transfer' binnen de eredivisie. De commercieel directeur van PEC Zwolle verhuist naar FC Utrecht, waar hij dezelfde functie gaat bekleden. De 39-ja- rige Broerse maakt sinds 2015 deel uit van de Zwolse directie, nadat hij daarvoor de laatste drie jaar van zijn voetbalcarrière bij PEC Zwolle had gespeeld. Lijnders is terug bij Liverpool Pepijn Lijnders (foto) keert terug bij Liver pool. De 35-jarige Limburger gaat bij de En gelse club weer aan de slag als assistent van manager Jürgen Klopp. Lijnders verruilde Liverpool een halfjaar geleden voor NEC, dat hem zijn eerste kans als hoofdtrainer gaf. Lijnders kreeg de opdracht om de Nij meegse club met aantrekkelijk voetbal terug te brengen naar de eredivisie. Enkele dagen na de mislukte jacht op promotie besloot Lijnders op te stappen. Flitsen Quote van de dag 'Max Verstappen is hard voor zichzelf en slim genoeg' Voetbal Pedrosa *v John Rep (66) valt aan de voor avond van het WK bijna van zijn stoel van verbazing als hij verneemt dat voormalig West-Duits interna tional Paul Breitner de selectie van Oranje beschuldigt van het zingen van beledigende liederen. Vlak voor de finale zouden de Nederlandse internationals volgens Breitner 'compleet gek' zijn geworden. De ex-international vertelde dat giste ren in de Duitse krant Bïld. 'Toen we voor de finale de gehorige cata comben binnenkwamen, was het een gefeest, gejoel en gescheld van jewelste bij onze tegenstander', Die Breitner lult maar wat. Dit verhaal is de grootste onzin die ik in jaren heb gehoord zegt de toenmalige ster van Bayern München. 'Alsof ze al wereldkam pioen waren geworden, alsof het Oktoberfeest al was begonnen. Het was waanzin. Wat volgde waren liedjes tegen ons; tegen die Nazisch weinen.' Rep raakt geïrriteerd als de citaten van Breitner aan hem worden voor gelezen. „Zegt die Breitner dat, joh?" zegt Rep. „Dat is absoluut niet gebeurd. Ik ben na het WK nog eens drie weken met onder ande ren Breitner bij een commerciële voetbaltrip door Azië gereisd. Za gen we elkaar dagelijks, maar toen heb ik hem er nooit over gehoord. En waarom niet? Omdat het volle dig uit zijn dikke duim is gezogen." woensdag 6 juni 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Santi Cazorla keert terug naar huis. Met die woorden kondigt de Spaanse club Villar- real de komst van de 33-jarige middenvelder aan. Cazorla komt over van Arsenal. Trainer Unai Emery heeft zijn eerste aan winst bij Arsenal binnen. De Engelse club nam Stephan Lichtsteiner transfervrij over van Juventus. FC Utrecht verhuurt komend seizoen ver dediger Dario Dumic aan de Duitse club Dy namo Dresden, dat uitkomt in de tweede Bundesliga. Adrian Newey (technische baas van Red Buil) 3 De UEFA heeft doelman Gian- luigi Buffon (40) een schorsing van drie Europese duels opge legd. Die straf is een gevolg van de kritiek die Buffon uitte op de scheids rechter na het Champions League-duel Juve-Real. 3 FC Utrecht heeft de Belgi sche aanvaller Othmane Boussaid (18, foto) aange trokken. De jeugdinterna- tional komt over van Lierse SK. Utrecht haalde daar al twee talenten. Motorcoureur Dani Pedrosa verlaat na dit seizoen het fa- brieksteam van Honda dat hij achttien jaar diende. De 32- jarige Span jaard is toe aan verandering, liet hij weten. O Q. <0 r' 'Breitner zuigt het uit zijn dikke duim' Mikos Gouka Rotterdam -John Rep (66)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18