TOT IN DE STIPJES VERZORGD... Schatten van Sardinië/ Klassiek Sicilië 088 - 70 70 600 School zet schietpartij in scène als oefening Huidaandoening is niet ernstig, maar de jeuk is wel vervelend €30 €30 EUWS 11 HOOGEVEEN Het Alfa college in Hoogeveen gaat volgende week een schiet partij op school in scène zetten. De school wil leer lingen trainen in het rea geren op dergelijk geweld. Leerlingen en ouders zijn in een brief op de hoogte gesteld. De Algemene On derwijsbond (AOb) is ver bijsterd over de oefening, terwijl de politie het juist toejuicht. De school pakt de oefe ning op woensdag 13 juni uitermate serieus aan. Op drie tijdstippen worden in drie verschillende gebou wen onaangekondigde aanvallen nagebootst. De oefening is in samenwer king met de politie en stu denten van de opleiding uniformberoepen. Een student zal de rol van ver dachte spelen en 'dreigend optreden'. Volgens de di recteur neemt de school 'haar taak en verantwoor delijkheid op het gebied van veiligheid serieus'. Intensief huid op huid contact dat minstens 15 minuten duurt. Dat heeft de schurftmijt nodig om zijn weg naar een 'vers' lichaam te vin den. Het blijkt slecht nieuws voor die ene groep die erom bekend staat met graagte en massaal van de ge neugten des levens te genieten: stu denten. Ten eerste is een gemiddeld stu dentenhuis de hemel voor de schurftmijt. Veel huisgenoten, dicht op elkaar: voor je het weet, schurk je wat tegen de ander aan, bijvoorbeeld tijdens het kijken van een filmpje en hop - daar is de vol gende patiënt. En er is nog een plek waar tegen elkaar aan wordt ge schurkt. Juist ja, in bed. Verdubbeling In Leiden weten ze er inmiddels al les van: studenten in de stad heb ben steeds vaker te maken met schurft, blijkt uit cijfers van de GGD in die regio. Elke week mel den zich gemiddeld twee studen ten die met de ziekte te maken heb ben. In totaal kwam de GGD vorig jaar in negentien studentenhuizen in actie om scabiës te bestrijden. Het is een verdubbeling ten op zichte van het jaar daarvoor. De toename is niet gestaag. Er zijn door het jaar heen pieken in de cijfers, als de ziekte plotseling weer ergens de kop opsteekt. Arts infec- tieziektenbestrijding Timo Boel- sums: „We willen graag de achter grond van de fluctuaties in aantal len begrijpen. Welke studenten lo pen meer risico, welke factoren spe len een rol bij de uitbraak." Daarop zijn nu nog geen antwoorden. Ko men die er wel, dan kan ook wor den gezorgd voor gerichte voorlich ting. Dat moet voorkomen dat steeds meer patiënten te maken krijgen met de eitjes die in hun huid worden gelegd, waarna jeuk, blaasjes en schilfertjes ontstaan. Niet ernstig, maar wel vervelend. Binnenkort begint de GGD een onderzoek in Leiden. Landelijke cij fers over de ziekte ontbreken, om dat er geen meldingsplicht geldt, laat het RIVM weten. Toch zijn er steeds weer berichten over de ziekte. Onlangs waarschuwde het Amsterdamse VU medisch cen trum nog 1100 bezoekers, omdat een patiënt met een zeer besmette lijke vorm van schurft het zieken huis aandeed. Aanpak In Leiden worden de eerste resulta ten van het onderzoek nog voor het eind van het jaar verwacht. Tot die tijd moeten getroffen studenten het plan van aanpak volgen. Er zijn wasinstructies voor kleding, bed dengoed en het lichaam, plus spe ciale crème om de mijt te elimine ren. Dat worden wachtrijen voor de wasmachine en de douche. I nu v.a r5 JAAR reizen «nl woensdag 6 juni 2018 PC Studenten in Leiden krijgen de schurft Verzengende jeuk. Daar weten ze alles van in tientallen Leidse studentenhuizen waar de schurftmijt rondwaart. De GGD ziet zo veel uitbraken dat er een onderzoek komt. Waarom wor den juist studenten getroffen en wie van hen loopt het meeste ri sico? Carla van der Wal Leiden Schurft (boven) wordt ver spreid door de schurftmijt. FOTO'S SHUTTERSTOCK All Inclusive Rondreizen! korting ^■ÜH614 All Inclusive Costa ralda Asinara Caste Isardo Sassari >Alghero Castelsardo Resort Village NL spr. reisleiding O.a. Asinara, Costa Smeralda Alghero Extra data ivm enorme belangstelling! Asinara, Costa Smeralda, Sassari en Alghero ze behoren absoluut tot dé hoogtepunten van Sardinië! Maak tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis kennis met alle deze hoogtepunten! U verblijft in het 4-sterren hotel Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening). Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar Nederlandssprekende reisleiding. Gegarandeerd vertrek! Nog niet genoeg kunnen zien? Verleng uw verblijf dan met een week... zie stipreizen.nl/itsasvs Met verlenging: zie stipreizen.nl/itsassv korting All Inclusive 579 Verblijf in het 4* Eloro Hotel Inclusief vliegreis Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. O.a. Etna, Taormina Noto en Siracusa Taormina •>Catania Siracusa Ortigia oto Lido di Noto Tijdens de 8-daagse groepsrondreis 'Klassiek Sicilië' ontdekt u deze prachtige kustlijn. U begint de vakantie goed met een wijnproeverij in de provincie Siracusa en een bezoek aan o.a. het Romeinse amfi theater Ook de'stenen tuin' Noto, de Griekse tempel in Ortigia en de vulkaan Etna staan op het programma. De reis wordt afgesloten met de typisch Siciliaanse plaats Taormina en de lokale markt in Catania. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening) en Nederlandssprekende reisleiding. Gegarandeerd vertrek! zie sfipreizen.nl/ifslkls Met verlenging: zie stipreizen.nl/itslskl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11