€200 krantenbezorgen.nl 6 Nijpend tekort aan vrijwilligers start premie Waarschuwing over verkeer in Renesse Die noodkreet klinkt vaker op Schouwen-Duiveland. Of het nu om hulp gaat voor Koningsdag of om een bestuursfunctie bij de plaatselijke muziekclub: vrijwilli gers lijken af en toe nauwelijks meer bij elkaar te harken. Dat beeld is in de praktijk minder somber dan dat het lijkt, weet Wilma Jansen van SMWO Schouwen-Duiveland. Natuurlijk zijn er meer tweeverdie ners gekomen en zijn vitale oude ren vaker de hort op dan vroeger het geval was. „Maar er gebeurt ontzettend veel op het gebied van vrijwilligerswerk, mantelzorg en het omzien naar elkaar op de dor pen. Steeds meer zelfs. Daar is ook vraag naar vanuit de samenleving. Wel blijft er dan natuurlijk minder Zoiets moois kunnen we toch niet zomaar laten gaan? tijd over voor andere dingen." Bij SMWO, die onder meer een steunpunt en vacaturebank voor vrijwilligers draait, kunnen orga nisaties terecht voor hulp en tips. Zo kan het handig zijn vrijwilli gerswerk meer in projectvorm aan te bieden waardoor mensen zich niet voor langere tijd aan iets hoe ven te binden, geeft Jansen een voorzetje. Direct inspelen op de be hoeftes van vrijwilligers (het aan bieden van een cursus of juist van gezellige samenkomsten) kan men sen over de drempel trekken. „Men sen persoonlijk aanspreken heeft ook zin." Ook in Dreischor klopt het Vlas- dagbestuur aan deuren. Gister avond is de brandweer om hulp ge vraagd. Eerder is de dorpsraad be naderd, die de oproep onder dorps bewoners heeft verspreid. Het zes- koppig bestuur kon sowieso al ex tra menskracht gebruiken, licht Dorst toe. Door privéomstandighe- den van één van de bestuursleden, die normaal gesproken altijd een berg werk verzet, is de situatie nu echter ronduit nijpend geworden. Met de 34ste editie van de Vlasdag in aantocht wil het bestuur het eve nement niet zomaar de nek om draaien. Vooral niet omdat uit een enquête van vorig jaar blijkt dat een meerderheid van het dorp de Vlas dag een warm hart toedraagt. Info of aanmelden: ndorst@zee- landnet.nl of rubenhart@icloud.co m. Verdienste ca. 300,- per 4 weken, afhankelijk van wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen doordeweeks voor 07,00 uur en zaterdag 08,00 uur Minimumleeftijd 15 jaar Meer informatie? Mail naar: krantenbezorger@hotmail.com Op de Ramp- Korte Moer- monds- en Scharendijkseweg wordt 'veel en veel te hard gere den'. „Het is wachten op een (ernstig) ongeluk", waarschuwt het ondernemersoverleg Renesse Bruist in een brief aan burge meester en wethouders van Schouwen-Duiveland. Het is niet de eerste keer dat de recreatieondernemers de ver keersveiligheid op de wegen in het oostelijke flank van de bad plaats het gemeentebestuur on der de neus duwen. In de brief wordt aangedrongen op 'ade quate maatregelen om de veilig heid van dit gebied te verbete ren'. De kersverse wethouder An- kie Smit (Verkeer, GroenLinks) springt niet gelijk uit de start blokken om de problematiek te tackelen. Hardrijders zijn op meer plekken een probleem, al dus Smit. „Maar wij zijn niet van handhaving; dat is een taak van de politie. De Rampweg is speci aal ingericht als gebied voor fiet sers en voetgangers, waar auto's te gast zijn. Kennelijk wordt daar in stillere tijden toch te hard ge reden." Smit wil de praktijk aankaarten in het reguliere overleg met de politie, om te zien of er vaker kan worden gecontroleerd. Daarnaast overweegt ze de inzet van 'smi- leys' langs de weg, die naderende bestuurders attenderen op hun snelheid. IN DE REGIO Uitverkoop Dorcas Concert Windbroke Roffa Tango Trio MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 5 juni 2018 SD Vlasdag Dreischor zit in zwaar weer De organisatoren van de Vlas dag in Dreischor hebben even overwogen er een dikke streep door te zetten. „Maar zoiets moois kunnen we toch niet zo maar laten gaan?", zegt be stuurslid Nannie Dorst. Het be stuur van de Vlasdag kampt met een tekort aan vrijwilligers. Als niemand zich meldt, komt de or ganisatie dit jaar al in de proble men. Esme Soesman Dreischor - Nannie Dorst, bestuur Vlasdag na drie maanden goed bezorgen* Marcel Modde Renesse ZIERIKZEE De boekencollectie van de Dorcas Winkel is de hele maand juni in de uitverkoop. Er is een ruim en breed assortiment boeken. Zowel ro mans, studieboe ken, boeken voor kinderen, jeugd en volwassen zijn te verkrijgen. Alle boe ken mogen voor 50 cent per stuk mee worden genomen. De totale opbrengst gaat volledig naar de projecten van Dorcas. Het pand is open op maandag van 0.90 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op za terdag van 9.30 tot 12.00 uur. NOORDWELLE De Keltische folk- formatie Windbroke treedt zaterdag op in de kerk van Noordwelle. De band brengt zijn tweede album Beagnach uit. Het concert begint om 20.00 uur. Tickets kosten tien euro en zijn ver krijgbaar via wind- broke.nl. OUDDORP Donderdagavond neemt het Roffa Tango Trio de aan wezigen mee in de Argentijnse wereld van de tango. De aanvang in de Overkant is om 20.00 uur. Kosten bedragen 17,50 euro, inclusief koffie of thee en een glas wijn. Meer informa tie is te vinden op de website roffa- tangotrio.com. Aanmelden kan via telefoon 0187- 681789 of info@vvvgoeree- overflakkee.nl. PAARDENMARKT ZIERIKZEE De jaarlijkse paardenmarkt in Zierikzee staat morgen onder meer in het teken van het Straorijden. Deze oer-Schouwse traditie is recent door de Unesco op de lijst van beschermd cultureel erfgoed geplaatst. Het wassen van de paardenvoeten in zee na een winter op stal voert terug tot 1643. De Zierikzeese paardenmarkt stamt zelf uit 1389 en wordt traditioneel gehouden op de woensdag die voorafgaat aan de eerste donderdag van juni. Het evene ment concentreert zich tussen 10.00 en 17.00 uur op het Kraan- en Havenplein, het Havenpark en rond de Oude Haven, archieffoto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmaga- zijn,18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; Yogacen- trum, 19.30-20.45 uur: Yogales; BURGH-HAAM- STEDE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu;17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Koebel, 9.00-10.00 uur: Inleveren goe deren Burghse rom melmarkt; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurrondvaart; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 19.15-22.30 uur: Vrij bridgen met prijzen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30- 11.30 uur: Badmin ton Senior en BC Noordgouwe; 9.30- 16.00 uur: Schilder cursus OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Schilder club; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur; The Matchmaker; Mu seumhaven Zierik zee, 13.00-16.30 uur: Tekenen met zaagsel; Stadhuis museum, 11.30 uur: Rondwandeling struikelstenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54