krantenbezorgen.nl 6 ZorgSaam investeert fors in ziekenhuis Prijs nieuwe huizen Sluiskil gaan omlaag, verkoop stokt start premie zv René Smit, voorzitter van de Raad van Bestuur, zei dit gisteren in een toelichting op de jaarcijfers 2017. Vier jaar geleden wilde ZorgSaam de operatiekamers al modernise ren. Financiële problemen gooiden toen roet in het eten. Die zijn voor bij. Tien miljoen euro wordt naar verwachting de komende jaren in de vijf operatiekamers geïnves teerd. „Ze worden voorzien van nieuwe apparatuur en ruimer ge maakt", aldus Smit, „waardoor ze ook multifunctioneler worden." Het beddenhuis met de patiën tenkamers is ook toe aan moderni sering. De meeste zijn in het verle den gebouwd voor vier personen. Veel kamers zijn al ingericht voor twee personen. Smit: „We willen onze patiënten een nog betere om geving kunnen bieden." Veel geld zal ook gaan naar 'het uitrollen van het elektronisch patiëntendossier'. „Zodat patiënten online, via de computer, hun medisch dossier We willen onze patiënten een nog beter omgeving kunnen bieden kunnen inzien. Dat systeem moet uiteraard uitstekend beveiligd zijn." Smit kon nog weinig zeggen over de voorgenomen overname door ZorgSaam van Warmande, de ou derenzorginstelling in West- Zeeuws-Vlaanderen. Alleen de Au toriteit Consument en Markt (ACM) die beoordeelt of de over name niet marktverstorend werkt, moet nog een besluit nemen. Smit verwacht deze maand uitsluitsel. Dat wordt tijd. Warmande verkeert financieel in zwaar weer. ZorgSaam is in de gemeente Sluis ook in ge sprek met andere zorgverleners als huisartsen en de gemeente over de inrichting van de ouderenzorg. Eén van de vragen is hoeveel woonzorg centra in Sluis nodig zijn en blijven. Smit verwacht daarover dit jaar duidelijkheid. In Hoek is ZorgSaam in gesprek met de dorpsraad over de toekom stige zorgverlening aan met name ouderen. Huisartsen trokken er vo rig jaar aan de bel over een gebrek aan goede huisvesting voor senio ren, waardoor oudere inwoners hun vertrouwde omgeving moeten verlaten en noodgedwongen naar Terneuzen trekken. Het goede van het initiatiefin Hoek is, aldus Smit, dat niet alleen gekeken wordt naar hoe het verder moet met verzor gingshuis Vremdieke, maar dat wordt gekeken hoe ook thuiswo nende ouderen 24 uur per dag, ze ven dagen per week, verzekerd kunnen blijven van goede zorg. Verdienste ca. 240,- per 4 weken, afhankelijk van wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen Minimumleeftijd 15 jaar Meer informatie? Mail naar: krantenbezorger@hotmail.com De commissie dorpsontwikke ling Sluiskil nam in 2015 het ini tiatief voor het project op de hoek Baljuwlaan-Nieuwe Kerkstraat, waar eerder onder meer de Anto- niusschool stond. De interesse was groot. Aannemingsbedrijf Van der Poel presenteerde okto ber 2027 een uitgewerkt plan, het Gildehuis, met prijzen vanaf 234.900 euro. Optie Op vier van de tien appartemen ten rust inmiddels een optie. Ver kocht is er nog niet één. „Ze zijn iets aan de dure kant", erkent Meerten Dallinga van de com missie dorpsontwikkeling. „We gingen zelf ook uit van zo'n twee ton." Met Van der Poel is afge sproken het plan aan te passen, zodat de prijzen omlaag kunnen. Dallinga hoopt op een presenta tie voor de zomervakantie. Dat er in Sluiskil behoefte is aan nieuw bouw, onder meer voor ouderen die gelijkvloers willen gaan wo nen, staat voor hem buiten kijf. „Alleen, Sluiskil is geen Terneu zen of Axel, waar het duurdere plan Zomerlust wel verkoopt." IN DE REGIO Opening koffiehoek Boekenmarkt MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG Dorpsbrunch VOGELWAARDE dinsdag 5 juni 2018 De Honte kan nog zeker 30 jaar mee Ziekenhuis De Honte in Terneu- zen kan nog zeker dertig jaar mee. ZorgSaam gaat er wel fors in investeren, onder meer in ver nieuwing van de operatiekamers en het beddenhuis. Harmen van der Werf Terneuzen - René Smit, Raad van Bestuur Het plan voor de bouw van tien appartementen in hartje Sluiskil wordt aangepast. De verkoop stokt door de vrij hoge prijsstelling. Harmen van der Werf Sluiskil TERNEUZEN De Koffiehoek in de Meubelhal Terneu zen opent vrijdag officieel haar deu ren. De Koffiehoek, die gemaakt is door leden van het Ser viceteam van het Leger des Heils, is een plek voor gezelligheid en ont moeting. De ope ning wordt om 09.00 uur verzorgd door Jos van Gin- neken, gemeente raadslid van de ge meente Terneuzen en vrijwilliger bij het Leger des Heils. TERNEUZEN Op de Markt wordt zaterdag een twee dehandsboeken markt gehouden. Deze markt biedt een diversiteit aan boeken. Het aan bod omvat onder andere kinderboe ken, kookboeken, li teratuur, poëzie, historische boeken, platenboeken en at lassen. Mede vanwege het jazzfestival is er te vens een kraam met cd's, dvd's en vinyl (Ip's, ep's etc). De markt is van 10.00 uur tot 16.30 uur. Kaaiplein, 08.00 - 12.00 uur: Week markt; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wandelen; 15.00 uur: Koersbal; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, jokeren, vrij kaarten; 't Trefpunt, 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, biljarten; HEIKANT Brasserie Du Com- merce, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 09.00 uur: Vrij biljarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Hand- CADZAND De Dorpsraad Cad- zand houdt zondag een dorpsbrunch in het dorp voor alle (deeltijd) inwoners, ledereen is om 11.00 uur welkom in de kerktuin. Aan melden kan door een mailtje te stu ren naar info@dorpsraad- cadzand.nl. De kosten bedra gen 4 euro. Deelnemers dienen zelf een bord en bestek mee te nemen. Goochelaar Magie Jimmy zorgt tijdens de dorps brunch voor vertier. werken; 14.00 uur: Bingo; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; Bibliotheek, 13.30 uur: Taaicafé; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 09.30 uur: Biblio theek, 14.00 uur: Sjoelen, kaarten; De Binnendeur, 13.30 uur: Hand werken; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 08.30 -15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 13.00 uur: Biljart; 14.00 uur: Koersbal, kaar ten; SINT JANSTEEN De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse o 5 en 10 kilometer; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, handwer ken, soos; De Hoeve, 13.00 uur|: Biljarten; 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 14.00 uur: Wandeling met gids; ZUIDDORPE 't Kaaike, 14.00 uur: Inloop koffiemid- dag. na drie maanden goed bezorgen* ALLEMAAL OP DE FOTO ZAAMSLAG Stropielekkers hebben ze als bijnaam, de in woners van Zaamslag. Een groep van negen enthousiaste fotografen in het dorp is bezig iedere Stopielekker die in Zaamslag en omliggende buurtschappen is geboren en ge togen, te vereeuwigen. Het is een vijf jaar durend project, waarvan vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 20.00 uur op het dorpsfeest in Zaamslag de eerste resultaten te zien zijn. De bedoeling is alle foto's te bundelen in een boek met daarbij wat persoonlijke wetenswaardighe den. Echte Stropielekker Piet Zegers (foto) is alvast vrolijk vastgelegd, foto fotogroep zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51